Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Volt valaha rossz élményed,...

Volt valaha rossz élményed, tapasztalatod albérlővel, főbérlővel? Mit csináltál nem fizetés esetén, vagy épp fordítva, ha a főbérlő húzott le, vagy mászkált a lakásban?

Figyelt kérdés
2011. márc. 4. 12:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos voltam, tûrtem szó nélkül,mert nem volt màs megoldàs.
2011. márc. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

volt olyan albérlőnk, akit állítólag 2 hónappal azután, hogy beköltözött kirúgtak a munkahelyéről, nem tudott bérleti díjat fizetni, de gondolta, hogy szívességből marad. Aztán kapott egy korrekt dátumot, hogy addig ürítse ki a lakást. Szerződéssel, számlával volt kiadva, a bérlő elment, a számlákat meg sikerült rendezni a kaucióból. Csak azt nem értette, hogy miért nem jár vissza egy fillér sem, sőt, miért kell még olyan 10e Ft-ot neki fizetnie. Természetesen amikor megérkeztek a számlák bemutattuk őket, de még mindig nem értette. Ezzel nem tudok mit kezdeni. Aki nem tud számolni, annak az excel táblázaton kívül nem tudok mással segíteni.

Komoly problémánk szerencsére nem volt még kiadásnál.

2011. márc. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Kettő főbérlőm volt eddig, az egyikkel egyszer nem is találkoztam mert külföldön dolgozott, a mostani meg néha beugrik párhavonta csekkekért, és ennyi.
2011. márc. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%
A bátyámék kiadták a lakásukat, az albérlőt állítólag kirúgták a munkahelyéről. Nekik kellett volna fizetni a számlákat, de ezt nem tették. Amikor a bátyám szólt nekik, még ők sírtak, hogy ne legyen már ilyen kegyetlen, ő nem tehet róla, hogy nincs munkahelye. De akkor mi legyen? A bátyám tartsa el őket szívességből? Nem értem, egyes emberek mit képzelnek magukról. Végülis nagy nehezen elmentek, egy csomó tartozást hagyva maguk után. A mostani helyzetben kauciót sem nagyon lehet kérni, elég kevés ember tudja letenni a 3 havi bérleti díjat egyben.
2011. márc. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Laktam már két albérletben is, mindkettőben egyetemista koromban (2 különböző város).

Egyik nagyon korrekt, szerződéssel, pontos dátumokkal, s a főbérlővel nem is volt gond soha (max egymással, hogy ki miből mennyit használ, ki hoz kávét, stb., de ez ilyenkor mindig így van). Itt fél évig laktam.

A másik helyen 3 és fél évet töltöttem, imádtam a helyet, csodás kilátás, barátságos szoba, otthonos hely, olcsó lakbér, jó szomszédok, közel az egyetemhez és a kolihoz, remek albitársak - na itt jön ne a képbe a főbérlő... róla nem tudok ilyen jókat mondani. A legváratlanabb időpontokban jelent meg ellenőrizgetni minket (70 éves nénike), mindent tudni akart rólunk, bemászkált a szobánkba (a fürdőt is használta, de a klotyót nem húzta le, bár emiatt nem szóltunk s nem is háborogtunk), kopogás nélkül bement az albitársamhoz is, aki épp a csaján dolgozott - a néni meg csak elkezdett beszélni hozzá, nem zavartatva magát. A vége az lett, hogy mindannyian lecseréltük a zárat a szobaajtónkon (a bejárati ajtón az eredetit hagytuk, mert mégiscsak milyen lett volna teljesen kizárni) (hozzáteszem, nem felelőtlen tinik voltunk, akikre rá kell nézni, az albitársaim felnőtt emberek - tanárok, jómagam is félig-meddig felnőtt nő).

Addig részemről rendben van a dolog, hogy néha szeretné látni a tulaj, nem amortizáltuk-e le teljesen a házát, s megbeszélünk egy napot, amikor eljön, mondjuk minden hónap 15-én, s akkor be is tudja szedni a lakbért (a számlák egyikünk nevére jöttek, azzal neki nem volt gondja). De nem így történjen, ahogy ő tette.

26/N

2011. márc. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez a második albérletem.Az első főbérlő nagyon jó fej volt,azért jöttem el,mert nagyon kicsi volt 3-nak.(egy szoba konyha fürdő)A mostani, az,br....

dec.1 óta lakok itt, de már egy hónapja tervezem a költözést.

A legutóbbi "ügy"ezt meg is erősítette bennem.

Itt egy év alatt én vagyok az 5. lakó...értem már miért.

2011. márc. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Volt. Albérlőink hónapokig nem fizettek, nem akartak el menni a lakásból, rendőrséget ívtunk rájuk,mert miután lecseréltettük a zárakat betörték. Végül elmentek és a nyakunkra hagytak egy vagyok befizetetlen számlát....
2011. márc. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Lekopogom,nekem eddig nem volt gond velük.Amúgy most lakok a 2.helyen.Az első teljesen korrekt volt mindenbe és csak azért kellett eljönni tőle,mert visszaköltözött a lakásába.

A mostani is nagyon rendes bármi van egyböl benne van,nem kell semmiért könyörögni.Mondtuk h majd kikéne festeni mondta ok festessünk kifizeti,elromlott a bojler,szó nélkül mondta h csináltassuk meg aztán azt is rednezte.Az elsőnél csak az nem tetszett h a kauciot benyelte,amúgy más baj nem volt vele soha.Viszont hallottam olyanokat már hogy el sem hittem,mondjuk én tuti nem laknék már ott.

Az okés h az albérlönek is vannak kötelezettségei,de a lakástulajdonosnak is,még akkor is ha ezt nem látja be.

Szomszédba pl. elromlott a bojler,a föbérlő nem csináltatta meg hanem a bérlőnek kellett.De volt olyan is h lezátak a biztosito fizetett is a föbérlő felvette a pénzt rá még nyáron,de a mai napig le vannak ázva.Van ahol a lakás üresen ált a föbérlő meg elfelejtette fizetni az alap dolgokat,közösktg és egyéb.Én amondo vagyok h kölcsönös legyen a tisztelet és a bizalom.A bérlő is vigyázzon a házra,de a tulaj is olyan legyen h ne csak akkor jöjjön ha kell a pénz,hanem akkor is ott legyen ha valamit meg kell javítani.Amúgy hallottam olyat is hogy van olyan főbérlő aki rengeteget megy "nézelődni" hogy milyen a lakás meg h minden fizetve van e.Nos ez egy bizonyos mértékig oké,deazért ne essünk tulzásokba.Hozzám tuti nem jönne minden héten ellenörizgetni,mert akkor már tuti nem laknék ott.Nehéz kifogni rendes főbérlőt is,de jó albérlőt sem könnyű az egyszer biztos.

2011. márc. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
A szomszéd lakás van kiadva. Bizony, sajnálom a tulajt, mert azóta 4 lakója volt, akik szépen ,szó nélkül kiköltöztek, hátra hagyva a kifizetetlen számlák garmadáját. Plusz az egyik család kissé leamortizálta a lakást.
2011. márc. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Nagymamámèknak Győrben volt egy lakàsuk,amit kiadtak többször is,de folyton gond volt, a diàkok lelaktàk, utoljára meg egy csalàd akik nem fizettek több hónapig,ès kiköltöztettèk őket, azok meg bosszuból betörtek egy èjjel mamàmèkhoz, elvittek pàr dolgot,a rendőrsèg eddig swm oldotta meg az ügyet.Ezek utàn eladtàk a lakàst...
2011. márc. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!