Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon hülye kutyám van?

Keditt kérdése:

Nagyon hülye kutyám van?

Figyelt kérdés
Van egy 8 hónapos erdei kopó keverék szukám. Nemrég került hozzánk. Az a szokása,hogy turkál a szemétben sokszor felágaskodik az asztalhoz is és ha talál valami fogára valót le is lopja. Már számtalanszor rászóltam erélyesen,meg is hunyászkodik de ennek ellenére amint kiteszem a lábam a konyhából a hátam mögött megint rosszalkodik. Ami étel azt mind kikapná a gyerekek kezéből és tudja,hogy nem szabad ennek ellenére amikor nem látom mindent megenged magának. Ha készítek valamit a konyhában és kijövök onnan a kutya azonnal megy be utánam és lemeózza az egész konyhát,körbeszaglászik nem-e maradt valahol valami és ha talál akkor lop. Szerintem ez nem normális kutya viselkedés és nekem már kezd nagyon elegem lenni belőle,hogy a fenyítések ellenére sem tanul a dologból.
2011. aug. 13. 12:27
 1/4 anonim válasza:
Azért csinálja (szerintem) mert még kölyökkutya.
2011. aug. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Kecskefing válasza:
Ha a fenyítésből nem tanul, akkor bizony rá kell koppintani a nózijára.
2011. aug. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Most van abban a korban, amikor már/lassan ivarérett. Próbálgatja az erejét, dominanciáját. Ha nem állsz a sarkadra, csak rosszabb lesz a helyzet. Teljesen normális viselkedés egy olyan kutyánál (talán kicsit dominánsabb), akinek nincsen egy erőskezű, határozott falkavezére. Olvasgass utána a kutyanevelésnek, kutyaiskola is ajánlott lenne.
2011. aug. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 compactegon ***** válasza:
nem, abszolút nem. a miénk is ezt csinálta. kb. 8 hónapos volt ő is, mikor elkezdte elfelejteni a korábban tanultakat. most tüzel, 10 hónapos és határozott javulás látható rajta. a kaját is csak akkor eszi meg, ha tied-et mondok. legyetek nyugodtan szigorúbbak (persze nem testi fenyítésre gondolok).
2011. aug. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!