Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann, bullterrier,...

Dobermann, bullterrier, argeintin dog vagy amstaff. Melyik milyen személyiségnek való?

Figyelt kérdés

Mind a 4 fajra nagyon tetszik, de mindegyik fajta különbözik személyiségben?


Melyik a legkönnyebben kezelhető, és melyiket a legnehezebb nevelni?


2011. aug. 13. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezek mind egy erős vezetőknek valóak. Ha nem tudjuk irányítani őket kezelhetetlenné válnak. Első kutyának nem alkalmasak. Inkább tapasztaltabb kutyatartóknak akiknek már min. egy kutyájuk volt. ( egy kinológus voltam) Ha további problémád lenne írj nekem privátot. Nagyon szívesen segítek.
2011. aug. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
amstaff szerintem nem rossz választás.
2011. aug. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
(ugyanaz vagyok mint az első) az argentín dog egy kemény vadász kutya ugyanakkor ha kell nagyon kedves a gyerekekkel hancúrozik. Bullterrierben bulldog és terrier vér van. terrier vérétől lesz egy kicsit különbözőbb a többitől. A dobermann egy igen intelligens fajta ugyanakkor ehhez a kutyához igen erős falkavezér kell. (aki majd te leszel) Az amerikai stafford terrier (remélem erre gondoltál) egy viszonylag új fajta nem sokat tudok róla de én nem választanám kutyámnak inkább az első háromból. De ne csak a külsőjére gondolj! kutyyát jól kell választani. Ha szeretnél írj privátot tényleg nagyon szívesen segítek!
2011. aug. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyugi, a fentiek közül csakis a dobermann.
2011. aug. 14. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Staffordot ne vegyél első kutyának. Ha mindenképpen ezek, akkor dobermann szukát vegyél. Nekem az volt az első kutyám, tulajdonképpen egész jól megtanított kutyázni. Egy ideig tenyésztettem őket, amíg kutyátlanul nem maradtam két évre. Aztán a Hős utcánál örökbefogadtam egy edzőkutyát. (cigányok a 10 hónapos kölyökstaffordon gyakoroltatták a két éves viadorkutyájukat, ezt a kutyát mentettem ki a kezük közül, amikor már nem kellett, és el akarták vágni a nyakát) Azután már csak staffordom volt. Az első 12 évet élt, a második 14-et. Közben volt egy öreg ajándékkanom, a Vasfogú, (t.i. a szemfoga vasból volt) na vele érdekesen voltunk, hát, kellett hozzá a tapasztalat. De erős, határozott, TAPASZTALT kéz kell hozzájuk. A bullterrier ugyanez, a dogo argentinot nem ismerem, de nagy difi nem lehet. Szóval legyen egy dobermannod első nekifutásra.
2011. nov. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!