Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy mopszot. Hogy...

Szeretnék egy mopszot. Hogy vegyem rá anyukámat?

Figyelt kérdés
Szóval, szeretnék egy mopsz kutyust, de anyukámék nagyon nem szeretik a kis testű kutyákat, akiknek a lakásban kell lennie. Ők csak a nagytestű, ház őrző kutyákat szeretik és szerintük egy kutyának semmi keresni valója a házban... Hogy tudnám rávenni anyukámat?
2011. aug. 13. 22:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Igazuk van, én személy szerint utálom a kistestű kutyákat, plusz ha megengedik akkor sem kötelező lakásban tartani ha kistestű. Illetve szerintem vegyél valami közepes testű kutyát, vagy hozz menhelyről.
2011. aug. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Anya! Szeretnék egy mopszot!
2011. aug. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A kistestű kutya is ugyanolyan kutya, mint a többi. Ők is jó házörzők, jelzőkutyának például inkább kistestű kutyát szoktak alkalmazni. Az más kérdés, hogy fizikailag nem olyan erős egy 3 kg-os kutya, mint mondjuk egy Rottweiler. De arra, hogy jelezzen, ha betörő van a háznál, kitűnően alkalmas. :-)


A kérdésre visszatérve, a Mopsz (szerintem) elég igényes fajta. A szőrét egész évben vedli, emiatt nem árt naponta kikefélni. Az arcán a bőrredőket (ráncokat) naponta egyszer minimum, de ajánlatos kétszer kitisztítani. Egyébként egész nap röfög, fröcsög, elég hangos, éjszaka horkol, aki erre kényes, annak nem való ilyen fajta, mert nehezen lehet tőle aludni.


Egyébként nekem az egyik kedvenc fajtám. :-)

2011. aug. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Abszolút tudnám gondozni és a horkolása sem zavarna, ugyanis zenével a fülemben alszok el, semmit nem szoktam hallani. Bár simán hazahoznám a kutyát, mert megengedni nem fogják... de macskával is ezt csináltam. Nem kérdeztem csak hoztam. És nem lett rossz vége. Bár félő, hogy amikor iskolába leszek anyáék kifogják rakni az udvarra...De télen egy kutyaházban megfagyna, amíg haza nem jövök :(
2011. aug. 13. 23:49
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem ajánlom a mopszot ,mert kiugrik a szeme.Nem viccelek.Két ismerősömnek is van és mindkettőnek már többször is kiugrott a szeme.Vigyázni kell,hogy ne nyakörve legyen mert ha erősen húzod a nyakörvét az olyan nyomást fejt ki amitől megtörténik a baj.Szerintem akkor inkább vegyetek angol bulldogot,mert az jó ház őrzőnek,de egyben remek szobakutya is.Amúgy úgy tudod rávenni a szülőket,hogy mutogatsz a kutyákról képeket elég sokszor,áradozol róla.Ezen kívül sokszor hozd fel a kutyatémát.Nagyon sokszor.`és megmondhatod a szüleidnek, a statisztikák szerint amikor az ember simogatja a kutyáját,akkor csökken az ember é a kutya szívverésének a száma és csökken a stressz.Sok szerencsét.
2011. aug. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyébként nem lesz semmi baja ha kinn lesz udvaron.
2011. aug. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot.:D Az angol bulldog is nagyon édes :D
2011. aug. 14. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!