Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen lakáskutyát ajánlotok...

Milyen lakáskutyát ajánlotok nekem?

Figyelt kérdés
Egy olyan lakás kutyát keresek aminek nincs sok mozgásigénye, engedelmes, nem rágcsál szét semmit, ami nagyon szereti a gazdáját és nagyon hűséges hozzá. Minden reggel suli előtt és délután kivinném sétálni kb. 15-20 percre. Ötletek???
2011. aug. 14. 08:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Plüsskutyát. Egy élő kutya nem való neked! Ez nem dísztárgy. Elvárod, hogy megfeleljen az igényeidnek, de te már nem teszel érte közel se annyit. Ha már szobakutya akkor többször kell levinni, és mire megtanítod dolgokra bizony szét fog rágni, pisilni, kakilni dolgokat. Ez kivédhetetlen. Nekünk 5 kutyánk van, és mindig is volt. 2 szobakutyus, törpetacsi.3 foxi van kinn a kertben. De volt spiccünk aki 17 évig élt velünk, és németjuhászok is. Nagy állatbarátok vagyunk. Én nem tanácsolok neked még kutyát.
2011. aug. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2011. aug. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hááát a bolognesere gondoltam először,de ha csak napi fél órád van vele...még ha nem is jártok futni,de igényli,hogy veled lehessen,viszont imádja a gazdiját,nem rágcsálós,stb.De ha napközben állandóan egyedül van,azt nem bírja!Őket nem lehet nem szeretni,de gondold meg,mert depis lesz a magánytól.

Barátnőmnek van azért tom.Nézd meg: [link]

2011. aug. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ennyi séta az vicc. Ez bármilyen kutyának kevés. Esetleg válassz egy idődödő 6-8 év körüli menhelyi kutyát, de inkább még ennél is idősebbet, nekik már jó lehet ennyi sétával. Nincs olyan kutyafajta, akinek fiatal korában ennyi mozgás elegendő lenne.
2011. aug. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A 2. által belinkelt bólogató műanyag kutyát javaslom neked.


Nincs olyan, hogy "lakáskutya".

Az KUTYA.

A maga igényeivel a sétára, emberi és más kutyák társaságára.


Kérlek, ne akarj rosszat az állatnak, ne vegyél csak azért, mert cuki és milyen jó lenne unalmas perceidben simogatni.

Egy élőlény felelősség, nem játék!

2011. aug. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Van egy neked való kutya. A plüsskutya!!! Egy kutyának sem elég annyi foglalkozás mit amennyi időd van rá, és minden kölyök kutya rág!
2011. aug. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

15-20 perc séta,semmilyen kutyának nem elég.

Minden kölyök kutya rágcsál,nevelni kell,hogy leszokjon róla...

2011. aug. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem angol bulldogom van és én ezt ajánlom neked.Eredetileg nem ilyen kutyát akartam,de végül nagyon megszerettem.Reggel elég neki 5 perc séta,viszont délután mi kétszer visszük le 15-20 percre és este 5 percre,de délután akár egy séta is elég neki.Ha jól neveled sok mindent megtanul. Az enyém pl. 13 parancsot ismer.Igen mókás kutyák és imádnak a gazdival lenni.Remek szobakutyák mert elég lusták is tudnak lenni.Viszont amit nemárt megtanulnod a kutyákról,hogy:minden kölyökkutya rosszcsont és a fogváltási időszakban bizony minden kutya szétrág valamit,de ezt el tudod kerülni,ha veszel neki játékokat(főleg rágókát)akkor van esély,hogy nem rág össze mindent.
2011. aug. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem is angol bulldogom van. Ennyi séta nem elég neki. Persze lehet úgy is tartani, hogy egy tunya, dagadt lusta állat legyen, de nem hinném, hogy az bármelyik kutyának kívánatos lenne.

Annyi előnye van, hogy valóban nem gond neki, ha vannak napok amikor csak ennyi jut, de legalább minden másnap-harmadnap neki is kell másfél-két óra rohangálás más kutyákkal, vagy éppen kirándulás, kutyasuli. És az enyém már bőven felnőtt, 3 éves elmúlt.

Én sosem vonnám meg tőle azt az örömöt, amit a feladatok, a kutyák, rohagálás okoz neki.

2011. aug. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!