Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskót kilehet képezni...

Tacskót kilehet képezni őrző-védő kutyának?

Figyelt kérdés
2011. aug. 14. 12:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

1kan, nálunk többen vannak kistestű kutyával, köztük én is egy beagle-el. Van, akiknek nagyon jól megy, az én kutyámnak például nagyon jó a zsákmányösztöne, sőt a védő is, de nem arra alapozunk, eddig csak a zsákmánnyal foglalkoztunk. Nem azért jártunk oda, hogy megvédjen, hanem mert a kutyám nagyon szereti csinálni, ahogy én is. És jól lefárasztja.

Egyébként a nagy kutyás támadásokat azért könnyű kivédeni, mert felugrik az ember karjára, az meg mellkason szúrja. Viszont ha egy kisebb kutya be van tanítva, hogy hogyan fogjon bokára, akkor az ellen nehéz védekezni. Tény, hogy nem erős, de azért velük is egész sokra lehet menni.

Nem nagyon látom értelmét, hogy azért legyen betanítva, hogy védje a gazdáját, max kikapcsolódásnak jó.

2011. aug. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A kérdező öv. kutyára kérdezett rá , nem pedig a zsákmányösztönös képzésre , a kettő teljesen más dolog.Full zsákmányos kutyát egy dobbantással el lehet kergetni....Továbbra is azt mondom amit eddig, nem lehet.


Egyébként meg elég szomorú ha beagle-el védőből öv-tök.

2011. aug. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Írtam, hogy nem a védőösztönre alapozunk. Volt egy ösztönpróbája, és ennyi. Azóta csak a zsákmányra megyünk. A próbán kiderült, hogy nagyon bátor és nem ijed meg, de ennyi.

Ha pedig jól megy, nem értem, miért lenne szomorú. Kinek ártok vele? Mert a kutyának biztos, hogy nem. Élvezi a zsákmányos öv-t és fejlődik.

Egyébként mi az egészet Őrző-védőnek hívjuk, ezen belül van a védőösztönös és a zsákmányösztönös. A vége ugyanaz, hogy elkapja a kart... Akkor nálatok a zsákmányos nem számít öv-nek?

2011. aug. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Zsákmányjátéknak nevezzük amiben csak ez az ösztön van használatban.Egyébként meg pont h a végeredmény ami teljesen más a védős és a zsákmányos kutya között.
2011. aug. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!