Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kaphatok, ha szájon...

Mit kaphatok, ha szájon csókolom a kutyám?

Figyelt kérdés

Ha közel hajolok hozzá, mind meg akar csókolni.


Azt hallottam tisztább a szájuk, nyelvük mint egy embernek.


2011. aug. 14. 17:56
1 2
 11/19 Platypus ***** válasza:
72%
Az egyetlen komoly veszély a bélféreg fertőzés, tehát ha nem féregteleníted rendszeresen a kutyád, akkor emiatt kell aggódni. Ezen kívül még a kóli baktérium reális veszélyforrás.
2011. aug. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
A középkorban,úri mulatságon,a zsíros kezüket lenyalatták,kutyaszőrébe törölték.Régi festményeken látni is,sok kutya a "bulin"
2011. aug. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

"A középkorban,úri mulatságon,a zsíros kezüket lenyalatták,kutyaszőrébe törölték.Régi festményeken látni is,sok kutya a "bulin""


És ezért volt olyan sok betegség, fertőzés akkoriban?

2011. aug. 14. 18:20
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

18:12: sok baktérium van a szájában, de azok nagy része

lebontó baktérium


Ezenfelül olyan enzimek tucatjai találhatóak a nyálában, amik az embernél nincsenek meg. Ezek is tisztán tartják a "cuccot". Egyszer volt erről egy adás a Discovery-n...


Ha van kutya a lakásban, akkor ott a lak legtisztább, legbaktériummentesebb pontja a kutya szája!!!


Ettől függetlenül ha szaros a szája széle, attól még szaros a szája széle.

2011. aug. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
ha 3 havonta féreg hajtod akkor kevés esélyed van elkapni bármit is..de azért nem túl higiénikus és az pedig egy mítosz, hogy tisztább a szája mint egy emberé...alapból nagyon hasonló a szájüregi baktériumok összetétele..
2011. aug. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
semmi komolyat :)üdv: egy állat orvos
2011. aug. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Hannah86 válasza:
A mi kutyánk állandóan várta az alkalmat hogy mikor tud jól képen nyalni minket, és hát lássuk be van az a helyzet amikor kivédeni se tudod mint mikor nyugodtan alszol és egyszer csak odasettenkedik hozzád és ad egy hatalmas jó reggelt puszit!Nekem nem lett semmi bajom és elhiheted elég sok kutyapuszi után mondom ezt!!!A popsi nyalogatásról meg csak annyit hogy az én drága kutyusomnak nem nagyon volt esélye a saját fenekét nyalogatni mert nem érte el a testalkatából adódóan!!!
2011. aug. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
18:12 vagyok. bocsi kicsit rosz a billentyűzetem nem mindig nyomódik be :S *halhatsz* *lerohadhat*. "sok baktérium van a szájában, de azok nagy része lebontó baktérium "= na! lebontja az arcodat!
2011. aug. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

23:16:


Igen-igen; lebontja róla a sok szennyeződést:D

2011. aug. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!