Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Uszkárt 10 évest pórázra?

Uszkárt 10 évest pórázra?

Figyelt kérdés

Van egy 10 éves törpe toy uszkárom

idegenekkel szemben harapos :), de néha minket is meg harap.

Na szóval tegnap este rá raktam a hámot meg a pórázt, és ha erősebben meghúzom elkezdi harapni a pórázt

ezzel mit tudok csinálni, ma is ráraktam most vettem le róla!

Tipp, vagy vaan valamilyen oldal ami ezzel ,,foglalkozik"


2011. aug. 15. 09:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát valószínűleg azért harap mert kiskorában nem lett neki megtanítva hogy fáj egy bizonyos erő után.A pórázt meg megszokja 1-2 alatt egy kölyök kutya lehet egy 10 évesnek lassabban megy bár nem most kéne neki ezeket tanítani.
2011. aug. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És nem tudok vele akkor mit csinálni
2011. aug. 15. 09:19
 3/9 anonim ***** válasza:
Rárakod és ne engedd hogy rágja.
2011. aug. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Valaki Renáta ***** válasza:

Ha a gazdit is megharapja... akkor ő idomít titeket és nem fordítva.

Lehet hogy először át kéne venni a vezér szerepét...


(Ahhoz pedig valószínűleg a mindennapokat kellene jobban megfigyelni, hogy hogyan is telik el egy nap. Melyek azok a dolgok a nap folyamán amikor ő a főnök. Hogyan zajlik egy etetés, ki lehet-e küldeni egy helyiségből, ha vendégek jönnek az hogyan van megoldva..stb.

Illetve ha morog, kapkod, akkor hogyan reagáltok.

Ilyenkor jó módszer lehet a kutya "faképnél hagyása", átmenni másik helyiségbe. Nem szólni hozzá, nem simogatni, hátat fordítani neki és egyedül hagyni. Ez mindig beválik.)


Nagyon jó dolog hogy végre sétálni viszitek nem lebeszélni akarlak róla. Valószínűleg a tanítását ehhez már a házon/udvaron belül el kell kezdeni.

Viszont ha még sosem volt sétáltatva, valószínűleg szocializálatlan más kutyákkal szemben. Biztosan ugatni, morogni fog stb.


A legjobb az lenne, ha van ismerős aki viszi sétálni a kutyáját rendszeresen, azzal összeismertetni és velük elmenni sétálni. Ha látja hogy a másik kutya nyugodt az sokat segíthet, lenne egy minta előtte mit kell ilyenkor csinálni.

De a jutalomfalatokkal is jól el lehet terelni a figyelmét, amíg megszokja hogy más kutya is van az utcákon.


A hámhoz pórázhoz szokatással konkrétan elég sok internetes oldal foglalkozik. Az igaz hogy a legtöbb kölyökkutyára vonatkozik, ezért improvizálni kell...

[link]

[link]


Egyébként ha megszereti a sétát, akkor már magától fogja akarni hogy rátegyék a hámot. Az első séta is eldöntheti a továbbiak kimenetelét. Mindenképpen nyugodt helyre vinném először, hagyni szaglászni, nézelődni.


Többet nem tudok írni, mert ehhez tényleg személyesen ott kell lenni és éppen ezért lehet hogy eddig sem adtam jó tanácsot.

2011. aug. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Valaki Renáta ***** válasza:

(Szoktatok-e vele játszani és hogyan?

Az jó ha van kedvenc játéka, amit ha eldobtok visszahozza. Ezt is magatokkal vihetitek a sétára.)

2011. aug. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Valaki Renáta ***** válasza:

Elsőnek még nem húzgálnám a pórázt inkább csak szokatnám hozzá. Megfognám a póráz végét és finom falatokkal, vagy a játékával magamhoz hívni pórázzal együtt, így sétálgatni.

Talán közben nem fordítana annyi figyelmet rá hogy mi van a hátán.

De tényleg csak tippelni tudok, mindenképpen próbálgatni kell s talán közben rátalálsz mi válik be nála.

2011. aug. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Valaki Renáta ***** válasza:

Bocs hogy teleírom az oldalad!:)


(Szóval a második kis befogadott kutyám, már 2-3 éves volt és látszott hogy még életében nem volt rajta póráz.

Rátettem és leült nem tudta mit kell csinálni. Nála csináltam ezt a csalogatást.

Viszont! A másik szintén mentett kutyám már tudott pórázon jönni és együtt elvittük a két kutyát sétálni. Egy az egyben leutánozta hogy mit kell csinálni.

Mivel már ismerték egymást nem bizonytalankodott az utcán, mert nem volt egyedül.)

2011. aug. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok válaszodat


Amúgy a kedvenc játéka egy teniszlabda mindig nála van. azzal alszik

De azt meg nem tudom csinálni h bem engedem h rágja mert ha a háta mögött van felugrik akkor is

2011. aug. 15. 10:28
 9/9 anonim ***** válasza:
Láncos pórázt, azt nem fogja harapni ne félj :)
2011. aug. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!