Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz ez? (többi lenn! )

Nagy Zia kérdése:

Igaz ez? (többi lenn! )

Figyelt kérdés
az egyik másik kérdésemre azt írták a keverék szívósabb... ez igaz?
2011. aug. 15. 09:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen! A keverékek valamivel egészségesebbek és szívósabbak mint a fajtatiszta kutyák. Nekem van keverék is meg fajtatiszta is és a keverék jobban bír mindent mint a fajtatiszta kutyám.
2011. aug. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azért az sem mindegy, hogy milyen fajta a fajtatiszta kutya, és hogy milyen fajták keveréke a keverék. Ez ennyire nem egyszerű, hogy a keverék "szívosabb". Viszont kevesebb esély van rá, hogy bizonyos fajták jellemző genetikai hibái megjelennek egy keverék kutyában.
2011. aug. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
nagyon sok mindentől függ...általában a több generációs keverékek szívósabbak de nem mindegy, hogy minél pl egy francia bulldognál vagy csivinél biztosan. De az, hogy keverék semmire sem garancia...én is ismerek több diszpláziázás, patellás, cataractás keverék kutyát is a keverék egy lutri van, hogy halmozottan örököl genetikailag öröklődő betegségeket van, hogy nem. Az pedig, hogy elkap e betegségeket a kutya egészségi állapotának függvénye...nekem 4 fajtatiszta kutyám van és soha egyik se volt beteg, mindegyik genetikai betegségektől is mentes. Míg apukám keverék kutyája már 2x volt kennelköhögéses, folyton begyullad a bűzmirigye, és diszpláziás...(ő valami retriver keverék lehet bár nagyon mix) A nagynéném többszörös keverék kutyája (már a szülei is keverékek voltak) epilepsziás és szerintem kezdődő cataraktája van mert kezd elhomályosulni a szeme.
2011. aug. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi!
2011. aug. 15. 16:42
 5/7 anonim ***** válasza:
igen
2011. aug. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

hát sok fajtatiszta kutyánál biztos, hogy szívósabbak...

de pl. egy közép-ázsiainál már nem biztos...:)


amúgy nekem is világ életemben keverékeim voltak meg közép-ázsiaim, soha semmilyen gond nem volt velük, egyedül a mostani káj volt diszplázia gyanús, de kiderült, hogy csak túl gyorsan nőtt, már semmi baja.:)



azért általában szerintem mondhatjuk, hogy szívósabbak...

2011. aug. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A mai agyontenyésztett fajtatiszta kutyák esetében, ha nem vigyáznak a vérvonalra gond lehet, a kutya erőtlenebb vagy pont agresszívebb de keveset bír, ezért a tenyésztők néha a közeli családokból vesznek ellenkező nemű kutyát, hogy frissítsék a vérvonalat. Egy keverék kutya szívósabb, de vigyázni vele, mert ki tudja milyen tulajdonságokat örökölt. Pitbull -Bernipásztor keverékből láttam már nagy testű Bull fejű cica viselkedésű nyugodt kutyát. De láttam olyat is, hogy roti és kuvaszból egy tök agresszív nagytestű dög lett. Az anya 60% az öröklésben!
2011. aug. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!