Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudom, hogy terhes a...

Honnan tudom, hogy terhes a kutyám? És ha terhes akkor hány hónap múlva szülni

Figyelt kérdés
És még egy kérdés.Egy palotapicsi,és egy ilyen yorki keverékből szép kutya lenne?
2011. aug. 15. 12:25
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
0%
3 hónap alatt szül.
2011. aug. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
53%

a vemhesség leghamarabb 24 nappal a fedeztetés után állapítható meg ultrahangal. A vemhesség ideje 58-63 nap a toleráns határidő 70 nap de 65 től folyamatos orvosi felügyeletre van szükség.

nem hinném, hogy szépek lesznek...max aranyosak de a menhelyek tele vannak pincsi keverékekkel...nem értem minek veszélyezteted a kutyád életét a vemhességgel...legrosszabb esetben belehalhat, de kialakulhat kálcium sokk és még vagy 100 egyéb komplikáció előfordulhat

2011. aug. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Biztosat csak az ultrahang mondhat, a fedezéstől számított egy hónap után elviszitek az állatorvoshoz, aki megultrahangozza és megmondja mennyi kiskutya van benne. A kutyák vemhességi ideje 59-65 nap.

Azt, hogy milyenek lesznek a kiskutyák senki nem tudja megjósolni, de mivel keverékek így igen nehéz lesz gazdát találni nekik. Egy alom kölyök felnevelése, chipelés(ami ma már kötelező, akkor is ha elajándékozod a kicsiket) nagyon drága, a palotapincsiknél elég gyakran császármetszésre van szükség(kb 30 ezer forint), ellés közben bármi komplikáció felléphet, ami el is viheti a szukát, a kölykök annyira leterhelik, hogy éveket öregít rajta. Én inkább elvinném ivartalanítani, vemhesen is el lehet végeztetni és nem kell többet bajlódni tüzelésnél, illetve számos betegségtől megkíméled a kutyád.

2011. aug. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
még lehet ivartalaníttatni vemhesen is
2011. aug. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
53%

Onnan tudod, hogy 1 hónap után elviszed az állatorvoshoz, aki megcsinálja az ultrahangot. 60-63 napra szülnek a kutyák.

A kölykök pedig inkább aranyosak lesznek, mintsem szépek...de hát kinek mi a szép.

Ellés után ne felejtsd el beoltatni és chipeztetni az összes kölyköt!

2011. aug. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
24%

Biztosan helyes kiskutyák lesznek, meg ugye minden kölyökkutya cuki.

DE! Őszintén remélem, hogy inkább ivartalanítás mellett döntötök (ahogy írták helyesen az előttem szólók, vemhesen is lehet).

Sajnos teli az ország összes menhelye keverék és fajtatiszta kutyákkal, mindenütt telt ház van, és akkor még nem vettük a kóborló, még be nem fogott kutyusokat...


A kiskutyád kölykeit nagy valószínűséggel (ha sikerül is többé-kevésbé felelős gazdát találni nekik) nem fogják ivartalanítani, és így egyre csak növeled a keverékkutyusok számát (nincs velük semmi baj, mármint azzal, hogy keverékek, sőt - csak tényleg teli az ország összes menhelye :((( ).


A mi (kutya)baráti körünkben a legtöbb kutyus ivartalanított... Labrador retrieverek, keverékek, van egy palotapincsi barátunk, golden retrieverek. Az én kutyám fajtatiszta és törzskönyves, mégis 1 éves korában ivartalaníttattam. Tudtam, hogy nem fogok tenyészteni, mert ahhoz sokéves tapasztalat, szaktudás kell, az ezzel kapcsolatos véleményemmel nem akarom teleírni a képernyőt.

Tenyésztő rengeteg van az országban, szaporítani pedig nem szabad.


Remélem, nem bántottalak meg a hozzászólásommal.

Javaslom az ivartalanítást mielőbb, és hidd el, egy hét alatt túl is lesztek a nehezén...

2011. aug. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
72%
Gratulálok a szaporításhoz! :S
2011. aug. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
32%

Először is nem terhes,hanem vemhes és nem szül,hanem ellik.Állatról beszélünk ugyanis.

Semmiképp ne engedd világra jönni ezt az almot.Fajtatisztának is nehéz gazdát találni,nemhogy keveréknek.Azt meg felejtsd el,hogy majd valamelyik menhely befogadja,mert nem fogják.Brutál teltházzal üzemel mind,egyszerűen nincs helyük.

2011. aug. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Sajnos és nem tehetek arról,hogy az a kutya nagyon vékony,és állandóan át tud jönni.:( .Van amikor egész nap az udvarunkon van Dézivel(kutyámmal).. Amugy nem bántottál meg a hozzászólásoddal.. :)
2011. aug. 15. 13:07
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal több pénzt megspórolsz, ha még most ivartalaníttatod. A kölykök nevelése, oltása nem olcsó.

Ezenkívül ha a kutyáddal bármi történik ellés közben, akkor már késő bánat...

Ez a fajta papás-mamás azért nem ugyanaz, mint a plüsskutyáknál.

2011. aug. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!