Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tartsak úgy kutyát, hogy...

Hogy tartsak úgy kutyát, hogy apám időnként megverné?

Figyelt kérdés

Apámnak ilyen hülye agresszív felfogása van, akit úgy neveltek a szülei, hogy verték a szülei, vagyis Ő azt mondja rá, hogy rendesen "megnevelték". És nem bírom megértetni vele, hogy nem lehet a kutyát veréssel nevelni. Ő akkor is azt mondja, hogy De lehet. És hiába mondom neki, hogy nézzen már meg pár nevelési könyvet, melyik írja azt, hogy verjük a kutyát.

Azt mondja akkor se érdekli, neki az az elve, hogy "a kutyát időnként el kell verni, hogy tisztában legyen azzal, hogy ki a főnők"

Régen is volt kutyánk, és apám adni akart neki valami kaja darabot, a kezéből, hogy vegye el, a kutya izgatott volt, és mikor elkapta, megharapta VÉLETLENÜL apám ujját. Hát erre apám iszonyúan elverte... :'(


És most szeretnék egy kutyát, de nem tudnák vele 0-24 órában lenni, hogy "vigyázzak rá", nehogy "megneveljék".

És hiába mondanám apámnak, hogy ne nézzen rá, ne hívja oda, ne adjon neki enni, hozzá se szóljon, ne simogassam, nem bírná megállni. És az a pláne, hogy olyan fajtát szeretnék, ami aztán nem tűrné el, egy idő után, ha nagyobb lenne, hogy megverjék, mert az keményen megvédené magát, és megharapná apámat, akkor meg elaltatnák a kutyám.


De azt se bírom felfogatni vele, hogy veréssel nem nevelünk kutyát, mert mivel Őt is így "nevelték" a szülei, Ő ezt természetesnek veszi.


Hogy tartsak úgy kutyát, hogy nem bírom felfogatni apámmal, hogy ne bántsa már, de nem is tudok a kutyára vigyázni 0-24 órában?


2011. aug. 16. 10:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom, ne tarts kutyát. Bírd ki addig, amíg elköltözöl.

Mert ha most magadhoz veszel egyet, és azt apád folyamatosan veri, hol lesz annak az állatnak jó élete?

2011. aug. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%
Szerintem is várj a kutyával. Neked se meg az ebnek sem lenne jó.
2011. aug. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
65%

Az én apámnak is hasonló felfogása van...

Én megmondtam neki,hogy az én kutyám(én etetem,itatom,játszok vele stb.)Nem nyúlhat hozzá..!

Persze,ha nevelni akarod,nem kell feltétlenül megverni,ha valami rosszat csinál rá ütsz a fejére persze nem nagyot,hanem rálegyintesz,..És mondod neki,hogy nem szabad,,..

Remélem segítettem! :)

2011. aug. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
Miért vagy ilyen önző? Miért akarsz kutyát, ha tudod, hogy rohadt egy élete lenne nálatok???
2011. aug. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
65%
Kérlek szépen NE tarts így kutyát :(
2011. aug. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Bozsikrisz ***** válasza:
55%
Ne tarts kutyát. Elhiszem, hogy szeretnél, de amíg az idióta (már bocs) apáddal élsz, addig jobb ez így kutya nélkül.
2011. aug. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
55%
szerintem ne legyen kutyád.. ha az apukád már bocs de ilyen o.ba, hogy veréssel tudja elérni hogy megnevelje a kutyát akkor ne is tarts a közelében egyet sem. Majd ha valamikor elköltözöl otthonról akkor akarj saját kutyát szerintem.
2011. aug. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%
Ha akár milyen rokonom kezet emelne az én állataimra, biztos háború lenne!
2011. aug. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szerintem igy nem nagyon lehet megoldani :/.

Inkább várj azzal amíg elköltözöl,hány éves vagy egyébként?

2011. aug. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A barom apád ha így "neveli" a kutyát, akkor elérheti azt, hogy bárkit megharaphat. Innentől elő lehet venni és fizethet a sérültnek.

De mint előbb is írták: ha lehet addig hagyd ki a kutya vételt, tartást.

Egyébként ő is csak addig nagy fiú míg a kutya láncon van.


Apád hozzáállása meg ér egy filozofikus kérdést: Őt nevelték állatsorba, vagy ő emelte emberi szintre a kutyát?

Szigorúan az ő szemszögéből nézzük. Nem akarok senkit sem megsérteni!

2011. aug. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!