Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen időnként lehet fürdetni...

Milyen időnként lehet fürdetni a kutyát?

Figyelt kérdés
Milyen kutyasamponnal?Van többféle?És a szárítás?
2010. dec. 26. 18:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem elég fél évente kb. Max 2-3 havonta. Van többféle sampon, szerintem felesleg nagyon drágát használni. Egy sima kamillás, gyógynövényes tisztító sampon megteszi. Ha engedi, megszáríthatod hajszárítóval, de én csak alaposan áttörlöm törölközővel. Kinti kutyát nem érdemes ilyen hidegben fürdetni, mert megfázik.
2010. dec. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én samponomra havi 2 alkalom van írva, de nem szoktam ilyen gyakran. 2 havonta kb. Ilyenkor télen megszárítom, nyáron nem. Kinti-benti kutya. Állatkereskedésben, kutyás boltban tudsz válogatni a samponok közül. Szárítás, ha hozzászoktatod a hajszárítóhoz, csak akkor fog sikerülni. Vizesen nem lehet kint, még száradás után sem kb 3 órát.
2010. dec. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem border collie-m van, minden nyáron meg van fürdetve. Héry sampont használok, szerintem árban-minőségben az a legjobb. Csak nyáron fürdesd meg, ha csak egy általános fürdetést szeretnél, mert különben megfázik. Nyáron csak törölgesd meg egy jó száraz törölközővel, és már mehet is :)
2010. dec. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

attól függ, mi a cél.

ha kiállításra akarod felkészíteni, akkor megfelelő kutyasamponnal (lehet kapni most már fehér szőrre, fekete szőrre, hosszúra, rövidre...) meg szokták fürdetni a kutyákat minden kiállítás előestéjén.

ha kedvencként él, akkor csak olyankor érdemes, ha kifejezetten koszos. a legtöbb kutyafajta szőre öntisztuló, és inkább csak alaposabb fésülést kíván, mint kifürdetést.

ha csak arról van szó, hogy a téli séták után latyakos, akkor meg elég sima langyos vízzel átöblögetni.

2010. dec. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 rockyy ***** válasza:
Bőven elég évente egyszer-kétszer megfürdetni a kutyát. Ajánlom a Héry samponokat hozzá. A szárításhoz nem ajánlom a hajszárítót, alaposan törölgesd át a szőrét, itatgasd fel róla a vizet, majd hagyd a kutyát száradni-pihenni, legalább 2-3 óráig ne vidd ki a szabadba, könnyen megfázhat.
2010. dec. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem KELL. Amúgy fajtától is függ. Az enyém is kiállítási kutya, de eddig max. a kerti slaggal locsolatm le, amikor nagyon sáros vagy büdös volt a folyóban úszkálástól vagy a dagonyázástól. Egy átlagos kutyának a szőre öntisztuló, hacsak nem szennyződik komolyan valamivel. Egy alapos fésülés csodákra képes! Persze az megint más, ha valaki a saját ágyában altatja a kutyát, az valószínűleg nem szeretnem minden reggel fél kiló homokot kilapátolni az ágyából. De a lényeg az, hogy a sampon nem tesz jót a kutya szőrének, azt érdemes minél ritkábban használni. A síma tiszta víztől viszont nem lesz baja.
2010. dec. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A fajtától függ csak.Milyen kutyáról van szó?
2010. dec. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én 1-2 havonta szoktam fürdetni
2011. jan. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!