Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám miért nem ugatja meg...

Kutyám miért nem ugatja meg az idegeneket? Hogyan lehetne rászoktatni, hogy jelezzen, hogy igazi házörző legyen?

Figyelt kérdés
2011. aug. 16. 19:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem arra született.
2011. aug. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, igaza van az előzőnek.Nekem egy beagle-m van és őő sem ugatja meg az idegeneket, csak néha, de akkor is ha távol van ( viszont az is csak 10-ből egyszer fordul elő).
2011. aug. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Milyen fajta?Mennyi idős?Szuka vagy kan?Ha ezeket az információkat leírnád,lehet,hogy többet tudnánk mondani,írni.De az is lehet,mint ahogy előttem is írták,hogy ilyen karakterű egyed,fajtától függetlenül.
2011. aug. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, amik igen csak elszomorítottak!

A kutyusom keverék kutya - ez nem is volna baj - , de az anyja beagle, az apja shar-pei. És mint olvastam a válasszaitokban a begle-ről, nem igen ugatós fajta. Az apját viszont mikor megnéztük, elég harciasan védte a portát. Hogy ebből mi lesz? Melyik gének győznek majd jobban?

Egyébként márciusi születésű, kan kutya, már minden oltást beadattunk neki, úgy gondoltuk, hogy 15-20 évig ismét lesz egy élő csengőnk, mint az elődje volt.

Ő csak egy kis tacskó volt, de akkora ugatással védte csöpp létére a portát, hogy az csuda.

Ám viszatérve a mi kis jelenlegi kutyusunkra, ha inkább az anyja csöndes génjeit örökölte is, csak lehet valami módszer, amivel rávennénk, hogy ugatósabb legyen?

Tudtok ilyen tippeket? Ha igen, világosítsatok már fel kérlek benneteket!

Előre is kösz.

2011. aug. 17. 16:45
 5/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat, de az előbb nem jól írtam a nemét, nem kan, hanem szuka kutya.

Elbarangolt a figyelmem, valószinüleg azért tévedtem.

2011. aug. 17. 20:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem kell emiatt szomorogni.Főleg,mert csak jelezni kellene.Tudom,sokan majd nagyokosnak fognak titulálni,mert én ezt írom: 6 hónapos kutya,amelyik olyan,az jelez már ebben a korban.Tapasztalat.Sőt,egyes fajták egyedei még fiatalabb korban nekifognak.De így sincs minden vesztve,szerintem.Még alakulhat a kutyus,habár én ebbe őszintén nem bíznék.Inkább szakembert hívnák,házhoz,hogy a házőrzést,ami a ti esetetekben az ugatásban ki fog merülni,megtanítsa.Egy kutya ugat,ha védi területét vagy ha fél.A lényeg,hogy ha csak "élő csengő"-t akartok,az megvalósítható,de vérbeli,igazi házőrző nem igazán lesz.Még egy kérdésem lenne:próbáltátok úgy,hogy valaki este a kaput ütögesse,rázza?Ha igen,mi volt a reakció a kutya részéről?
2011. aug. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tanácsodra tegnap este megpróbáltuk a kapu zörgetésére, hogy mit reagálna?!

Bár ugatott, de nem igazán komolyan. Lehet, hogy megérezte a gazdája illatát, azért. Pedig elbújva próbált zörögni, s valószínű azért adott ki csak vakkantást, mint ugatást.

Más idegennel is megpróbálhatnánk, de félek, hogy kinevetnek, ha arra kérem őket, hogy zörögjenek, próbálják ijeszteni a kutyát, ahelyett, hogy a kutya ijesztené őket?

Ez egy kicsit húzos, vagy nem?

2011. aug. 20. 15:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem ijeszteni kell a kutyát, hanem csak felhívni a figyelmét. Eleve kölyök még. Figyeljétek, és ,ha véletlenül jelez valamit, dicsérjétek meg. Persze, egy idő után le is kell állítani az ugatást. Így talán megtanulja, hogy ugatok-megdicsérnek, jutalmaznak, aztán elhallgatok, ha a gazdám szól érte.
2011. aug. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbáljuk úgy is, ahogy most javasoltad. Remélem sikerrel járunk.
2011. aug. 21. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!