Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül a szocializáció...

Mennyibe kerül a szocializáció egy Bp-i isiben, valamint erre van szükségem? Lent

Figyelt kérdés
van egy kis keverékem, kertesházból költöztünk panelba, 1 éve szenvedünk. minden kutyát megugat, morog, csahol, viszont ha közel jönnek, csóválja a farkát, és játszana. van is 1-2 pajtija, de ennyi. már oda fajult a dolog, hogy akkor megyünk sétálni, ha nincs kint senki :( pedig nagyon szeretném vinni magammal mindenhova, de mindenről azt hiszi, hogy az az ő területe. ha elmegyünk a futtatóba, nem csinál semmit, csak a keritésen belül körbe körbe rohangál és ugat kifelé. csak éjjel (éjfél) tudom levenni róla a pórázt, hogy futkározhasson futtatón kívül, mert akkor már nincs kint más kutya. nem tudom mit lehetne tenni. bent nagyon jó kutya, de kifele is elég sokat morog. a helyzet teljesen ellehetetlenit mindent. sosem megyünk együtt sehova, mert a kutyát nem tudjuk vinni. az éjjeli és hajnali sétáktól mind olyanok lettünk mint a kemotoxos legyek. nagyon szeretném ha mindkettőnknek jobban menne a dolog. a sétát sem a legszebben végzi, bár minden séta elején 1-2 nagy NEM, és utána szépen jön, de ha meglát egy kutyát, 100.000 méterre, akkor már minden kötél szakad és húz felé, ugat, morog. a szocializációra kell mennünk?
2011. aug. 16. 20:05
 1/10 A kérdező kommentje:
ja, még annyit hozzátennék, hogy amint ideköltöztünk, én kivittem őt a helyi kutyás közösségbe, ahol sok kutya együtt póráz nélkül rohangál. meg is dicsértek minket, hogy ahhoz képest, hogy kertesből jött, milyen szépen visszajön hozzám, és játékos, vidám. aztán szerintem hibát követtem el, mert túl sok kutya akart vele játszani, és egy idő után fülét farkát behúzva morgott rájuk utána. ezért inkább nem is vittem oda többé, csak egyenként találkozott velük később, de olyan jól érezte magát az elején :(
2011. aug. 16. 20:10
 2/10 anonim ***** válasza:
Jelentkezzetek az Őrmezei vagy a Népszigeti kutyasuli terápiás vezetőjénél. Elérhetőséget a Népszigeti suli honlapján találsz. Valószínűleg ha megnézik a kutya viselkedését minden kérdésedre választ kapsz tőlük. Így látatlanban felelősségteljes választ ne várj senkitől.
2011. aug. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Árat nem tudok, de tényleg s.o.s kutyaiskola kell. Akit még a fentieken kívül melegen tudok ajánlani, az az Alfa kutyaiskola:


[link]


Ők nagyon jók, ózdi sintértelepről mentett problémás kutyákkal is jártak oda.

2011. aug. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
találtam az alfa isiben olyat, hogy háznál képzés, ez lenne a legjobb először, ugye? itt lehetne jól megfigyelni, hogy hogyan viselkedik.
2011. aug. 18. 22:19
 5/10 anonim válasza:
Háznál képzés? Panelban? xD nane.. amugy igen, cerberos kutyaiskola..
2011. aug. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
igen... elég nagy park van itt, és láttam már kutyakiképzőt.
2011. aug. 19. 00:29
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]


Ő megy házhoz is. Ne kérdezd tőlem hogy mennyiért, de ha felhívod megmondja.

2011. aug. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy van, de neki nem erre lenne szüksége, hanem hogy hozzászokjon idegen kutyákhoz. Ha kis termetű, akkor nem okoz olyan nagy gondot elvinni akár tömegközlekedéssel... Erőltesd meg magad és vidd el, ha meg akarod oldani a dolgot....
2011. aug. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

nem megerőltetésről van szó, szivesen elhordoznám a világ egyik végéből a másikba, csak azt kellene megtudni, hogy hogyan.


köszönöm mindenki segítségét, felhívok 1-2 isit, és megkérdezem, hogy kezdjük. :) majd irok

2011. aug. 19. 11:41
 10/10 anonim ***** válasza:
Válaszd ki a sulit, aztán nézd meg, hogy miképp tudsz oda legegyszerűbben eljutni tömegközlekedéssel.
2011. aug. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!