Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy nyerhetném vissza a...

Hogy nyerhetném vissza a kutyám bizalmát? Egy szakértőre lenne szükségem.

Figyelt kérdés
2 éves szuka kaukázusi, 1 éves korában már fertőzte meg kullancs és amikor megkapta a gyógyító szurit, kinn voltunk vele mindannyian, hogy megnyugtassuk, nem lesz gond és hogy eltereljük a figyelmét. Persze fájt neki az injekció és el is bújt előlünk, mert úgy érezte bántottuk, de utána rendeződött minden. Múlthéten ismét megbetegedett, kullancs fertőzte meg és emlékezett rá, hogyha ő rosszul van, akkor mi valami fájdalmasat fogunk vele csinálni. 7-én lejött a doki, pórázzal édesanyám megfogta, nyugtatta, elvette a figyelmét míg én kimentem a doki elé, megszúrta, felnyüszített a kutya és azóta nem engedi, hogy megsimogassuk, morgott is ránk pár napig, főleg anyára és rám mert mi voltunk ott mikor ez történt. Mai napig elfordítja tőlünk a fejét. Az orvos azt javasolta ne adjunk neki 2 napig enni, akkor megéhezik, alább ad a makacsságából (mert tény, nagyon makacs, egoista, hihetetlen nyakas kutyáról van szó) és majd pitizni fog az ételért. Ma van a 2. nap, tegnap reggel és este kérte a kutya a kaját de nem adtunk neki, most 11kor adott anyukám neki egy falat kutyaszalámit, hátrébb állt és hívta a kutyát magához, ha engedi a simítást, mondván akkor kap mégegy falatot. A kutya leült, magasba emelte a fejét (flegmán ahogy szokta), nem mozdult percek után sem így nem kapott többet. Szakember, hozzáértő válaszát várom, mi tévők legyünk, hány napig tehetjük ezt? Próbáljuk kiengesztelni, de nem megy.
2011. ápr. 12. 11:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
24%
A bizalmát akarjátok visszanyerni és megtagadjátok tőle az ételt??? Ilyet egy falkavezér nem csinál! Először is vegyetek neki kullancsriasztó , vagy kenjétek állandóan ugyanilyen kencével, hogy még egyszer ne fussatok bele ebbe a hibába. Aztán viselkedjetek vele természetesen! Érzi rajtatok az iszonyatos feszültséget és aggódást, persze, hogy őt is megzavarja, ha ezt közvetítitek felé. Nyugalommal, türelemmel, következetességgel el tudjátok érni, hogy megnyugodjon ő is, és helyreálljon a falka energiája.
2011. ápr. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
*kullancsriasztó nyakörvet
2011. ápr. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Érdekes! Az én kutyáim akárhányszor kaptak injekciót, soha nem jeleztek fájdalmat, sőt, az én kaukázusim senkit sem enged be a kapun belülre, csak néhány embert, közöttük van az állatorvos is.
2011. ápr. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

egy falkavezér sohasem sajnálkozik, engesztel, és nem képzeli embernek a kutyáját hanem veszi a fáradtságot, hogy megismerje természetes igényeit, ösztöneit és eszerint kommunikál vele

(az oltás ha fáj a kutyának -valószínűleg izmot ért a tű-a doki alkalmatlan arra, hogy normálisan beadjon egy injekciót...)

szakembert meg hívjatok házhoz aki megmutatja a gyakorlatban mit is kéne csinálni és hogyan oldató fel az általatok kreált félelmi reakció és bizalmatlanság

2011. ápr. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Eleve ott a gond, hogy kutyaként kéne kezelni, és nem kinyalni a seggét. Ha nem seregeletek köré eredetileg 10en, hanem kap egy szurit, akkor le is van rendezve. esetleg utána kaphatott volna jutalomfalatot, ha nagyon kompenzálni akarod.

Most tettél bele egy remek rossz szokást, félelemet, amit kiszedni se fogsz tudni belőle, mert aktívan kéne reagálni a kutya viselkedésére, ahhoz meg tudás kell.

Annyit tudsz csinálni, hogy megszoktatod vele újra a családot, kezdve kínkeservesen az elejétől. Tehát először jöjjön a közeletekbe, jutalom, engedje, hogy közelebb lépj, jutalom, érjen a kezedhez, jutalom. De sorba, ne úgy, ahogy anyád tette, hogy rögötn gyere ide, meg engedd magad simogatni is. Jó vicc, majd pont odamegy, mikor halálosan fél...

2011. ápr. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
A kullancsriasztó megvolt, 3 féle is, az orvos azt mondta ezt izomba kell adni és fájdalmas, az ételmegvonásra pedig utánaolvastam miután ezt ajánlották. Az orvos biztosan jó, mert már az előzőt is többször megmentette, műtötte stb. Az valószínű gond, hogy elvan kényeztetve és emiatt nagyon makacs lett. Eddig olyan kezes bárány volt, játékos és tudom, hogy valahol elrontottuk, de végképp nem tudom mit lehetne tenni. Mindenki mást javasol, azt olvastam, ha morog ránk és vicsogog, akkor büntetni kell azért, hogy többé ne forduljon ilyen elő és így jutottunk el a megvonáshoz. Hagyjam békén, adjam neki az ételt és hagyjam, hogy vicsorogjon bármelyikünkre? Ez sem jó megoldás, de úgy látszik ez kell tennem.
2011. ápr. 12. 12:25
 7/21 anonim válasza:

Én nem vagyok szakértő, csak egy hasonló egyéniségű kutya gazdija.

Néha kutyaként gondolkozom, mint ő, vállalom, kinyaltuk a fenekét is, de figyelembe veszem, hogy nagy a kutya érzelmi IQ-ja, mint szerintem a tiednek is.Én sikerrel alkalmazom ilyen önérzetes esetekben az érzelmi zsarolást, ha ő nem akar velem kommunikálni, akkor én sem teszem vele.Az ételt sosem vonnám meg tőle, mert az egy érző lény kínzása.

2011. ápr. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy vígasztalás meg a nyugtatgatás a kutyára nem úgy hat ahogy rád. Egyszerűen és parasztiasan annyit tettetek hogy megdicsértétek amiért ideges volt és megijedt. Utána persze hogy máskor is megijed mert azt tanulta hogy meg kell... Ilyenkor mindig magabiztosnak és nyugodtnak kell lenni, nem kell nyugtatgatni. Ha jól viselkedett, utána lehet dicsérni.
2011. ápr. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

4-5 napos koplalásba (sőt még többe sem) nem fog belehalni - ha van egyébként mindig friss vize. Én ezt az élelemmegtagadásos dolgot már csináltam, és nagyon hatásos. Olyan kutyáknál szokták alkalmazni, akiknél probléma van a kutya-gazda kötődéssel. Ez a ti esetetekben is fennáll. Így jól csináljátok. :o)

Ezen kívül egy ideig próbáljátok levegőnek nézni. Ne reagáljatok arra amikor ő kezdeményez bármit is. Csak akkor kerüljetek vele interakcióba amikor azt ti indítjátok.

Hidd el, ha ezeket a szabályokat következetesen betartjátok, és nem azon jár az eszetek, h hogy lehetne "kiengesztelni", nem keresitek a kegyeit, akkor nagyon gyorsan helyre fog billenni a bizalom és újra feláll egy harmonikus és egészséges kutya-gazda viszony. Az oltásoknál meg tényleg nem kell nyugtatgatni, mert ahogy már írták csak a félelmére dicsértek rá ezzel. Aminek ez is lehet a vége...

2011. ápr. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
És meddig folytattad ezt? Nem tudom hány napig lennék képes még csak rá se nézni, majdnem elveszítettük mert ezek a "nagyhírű kullancsirtók" annyira jól működnek, de ha muszáj akkor amilyen a mosdó, olyan a törölköző alapon érzelmileg zsarolni kell. Ha ételmegvonással működött, lehet megpróbálom. A doki is ezt javasolta.
2011. ápr. 12. 16:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!