Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legagresszívabb...

Melyik a legagresszívabb kutya a többivel szemben? Miért?

Figyelt kérdés

Oké hogy szocializáláson múlik,de úgy mégis...

Állítsatok már sorrendet ezekből léccike.

Amstaff,amerikai bulldog,pitbull,argentin dog,cane corso?


2011. aug. 17. 00:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát szerintem egyik sem. Ha jól vannak szocializálva. Ha nem akkor meg mindegyik kutyafajta lehet ilyen. Mit pl. köztudott hogy a foxi verekedős ráadásul nekem kan foxim van de meg lehetett tanítani hogy más kutyákkal normálisan viselkedjen.
2011. aug. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Melyik a legagresszívabb kutya a többivel szemben?

Yorki, bichonok...


Miért?

Mert ezen fajták gazdáinak többsége (tehát nem mind, mielőtt belémkötnétek :)) képtelen megnevelni a kutyát.

2011. aug. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
tapasztalat alapján a csivavák illetve a yorkik
2011. szept. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Tyler913 ***** válasza:
Erre a kerdesre nincs valasz abban a formaban,ahogy azt Te varod,hiszen egyreszt a szocializacio nagyban befolyasolja a viselkedest,masreszt a kutyaknak van egy adott egyeniseguk (pl. mennyire dominansak),ami fuggetlen a fajtatol.
2011. szept. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 compactegon ***** válasza:
igen. elsősorban fajtafüggő, majd utána egyedfüggő a dolog. lehet egy pit is halvérű, de lehet egy palotapincsi is akaratos domináns kis kocsog :)
2011. szept. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egyik sem!Dominancia van!És a terrierek jobban dominálnak,de ez normális,de a AGRESSZIÓ az nem!
2011. szept. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Csilla Julianna ***** válasza:
Az a kutya a legagresszívabb, amelyiknek a gazdája is az :) Viccen kívül. Ha egy kutyát láncon tartasz, soha nem engeded másik kutyához, esetleg még nem is foglalkozol vele, akkor az a legagresszívabb
2011. nov. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

nevelés kérdése,egy tacskót is be lehet úgy vadítani,hogy agresszív legyen a gazdáján kívül mindenkivel.

egyébként szerintem pitbull,amstaff,cane corso,amerikai bulldog,argentin dog

2011. nov. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Az akita a "legagresszívabb". Bár ezt a fajtát sem agresszívnak mondanám hanem inkább olyannak aki képtelen más állatot elfogadni maga mellé,vagy utcán vagy bárhol. Szocializálni is elég nehéz,több évbe is telhet... Sztem ehez a kutyához még a tapasztalat is nehéz,ide igenis kemény kéz,és kifogástalan bánásmód kell. A terrierek is nehéz esetek,nagyon harciasak,haraposak,de öket valamivel könnyebb megnevelni. Ilyen pl amiket felsoroltál nagytöbbsége. Másrészröl viszon nemértem hogy az argentín dogot miért veszik a "harci" meg "nehezen kezelhető" kutyák közé. Egyáltalán nem olyan mint egy amstaff..sőt,igazi kis kezes bárányok tudnak lenni. Nekem 3 kanom is van,szoval tapasztalat;)
2011. nov. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

egy japán vonalú akitában lehet a zsákmányolási hajlam akkora, hogy zsákmánynak néz más kutyákat is vagy akár embert is...ez csak a kezeletlen zsákmányösztön, rossz tartási körülmények, kevés foglalkozás eredményeképpen jelentkezik...viszont pl. egy pit kutyagyilkolásra lett szelektálva évtizedeken keresztül, ezért a hajlama sokkal nagyobb mint más kutyáké a fajtársak elleni agresszióra-viszont nagyon-nagyon emberközpontú kutyuskák, így ha valakit elfogad vezetőjeként akkor az a valaki ha nem engedi a gyilkos oldalát megnyílvánulni, és helyesen kezeli, terelgeti az ösztönöket szuperkutyát hozhat létre aki türelmes, nyugodt és nem fog agresszíven megnyílvánulni semmilyen irányba sőt tűrőképessége az átlag felett lesz, magasabban mint pl. egy labié

de bármilyen kutyából lehet egy vadállat, egy gyilkos ragadozó a nem megfelelő tartás és nevelés következtében ha az ösztönök kontrollálatlanul nyílvánulnak meg...

2011. nov. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!