Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdekes, menhelyi kutyának...

Érdekes, menhelyi kutyának életet mentek, tenyésztettet meg nem?

Figyelt kérdés

Azzal jönnek sokan, hogy ne vegyél kutyát, fogadj örökbe, menhelyről. Megmented az életét, és lesz egy kutyád ingyen.


Igen??? És a tenyésztett kutya élete nem lesz megmentve? Nem értem ezt az összefüggést.


2011. aug. 17. 09:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
55%
A tenyésztett, méregdrága pénzért vásárolt kutyát nem szokták kidobni az utcára,esetleg tovább adni, nagyobb becsülete van. A menhelyi kutyát pedig elaltatják egy idő után ha nem kell senkinek.
2011. aug. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
71%
Vagy esetleg hallott már valaki olyanról, hogy nem keltek el a tenyészetből a kutyák és elaltatták, mert nem tudtak velük mit kezdeni?
2011. aug. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
59%

Szerinted melyik kisgyermek szorul arra, hogy segítsenek rajta:


aki árvaházban, vagy az utcán nevelkedik, vagy akinek a szülei rózsadombi villában laknak, szeretettel és minden szükségessel ellátják a kicsit?


Na ez ugyanaz kutyában, csak épp itt a menhelyit el is altatják.

2011. aug. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudom ezen mit nem értesz. A menhelyek tele vannak, vagy be se fogadnak már új állatot, és akkor megy a telepre, ahol meghatározott időközönként elaltatják a kutyákat, hogy legyen hely. A tenyésztett ebeket még ha hibás is, de el tudják adni, max olcsóbban.
2011. aug. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
56%

Utolsó!


Nem ott kéne elkezdeni a mentést, hogy kihozol a menhelyről egy kutyát, hanem ott hogy az ismerőseidben legalább tudatosítod, hogy ne szaporítótól vegyenek kutyát!!! Mert kölyöknek cuki, de amikor megnő, "ja ez nem úgy néz ki amilyet akartunk" és kidobják az utcára!


A szaporítást kéne megállítani és egyből nem lenne menhelyen kutya!!!


Attól, hogy kimentesz egy kutyát, nem oldasz meg semmit, mert helyette bekerül a szaporítók miatt 1000.

2011. aug. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
09:17-esnek szólt!
2011. aug. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Aki tenyészti a kutyákat valószínűleg szereti is őket vagyis nem fogja az utcára dobni ! én inkább menhelyről vásárolnék mert megmentem azzal az életét és ingyen lesz 1 kutyám aki biztos engem is nagyon szeretne !
2011. aug. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
70%
Kérdező, te nagyon buta vagy. Nem is értem mit lehet ezen nem érteni, de azt hiszem Palm válasza elég szemléletes.
2011. aug. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
57%
9:20 - persze bizonyos szempontrendszer szerint igazad van, csak éppen attól, hogy lesz@rjuk a menhelyen elpusztuló állatokat, még nem lesz kevesebb a szaporító. Ha kihozunk egyet, akkor legalább az ő élete biztonságban van... De ha ezt eddig nem értetted meg, akkor már nem fogod... :(
2011. aug. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a kérdező a szaporítók által tenyésztett kutyákra gondolt? Úgy logikusabb lenne a kérdés...


Egyébként szerintem rengeteg jóindulatú szaporító van (ha már muszáj így nevezni), aki biztos, hogy nem dobná utcára a kutyáját, csak azért mert nem viszik el rögtön.


Vannak az igazi szaporítók, akik biztos megunják. ha csak etetni kell a kölyköket és utcára dobják ahonnan menhelyre kerül. Ha ilyen szaporítótól hozunk el kutyát, akkor legalább a kutyát megmentjük pár hét/hónap szenvedéstől.


Ugyebár ilyenkor nagyobb eséllyel lehet genetikai betegsége a kutyának. De aki ilyen helyről vesz kutyát, az vállalja is, hogy kezelteti!


Nekem két hobby tenyésztőtől van kutyám, még szüleim vették, de semmi gondunk nem volt még velük, egészségesek és tényleg minden meg van bennük, ami a fajtára jellemző.


Rajtuk kívül van egy utcáról befogadott kutyám. Őt először felraktuk hirdetni, hogy nálunk csak ideiglenesen lehet, de annyira beleszerettünk, hogy megtartottuk végül.


Természetesen, most hogy már jobban ismerem ezeket a dolgokat, inkább menhelyről fogadnék örökbe kutyust, de erre már csak évek múlva kerül sor. Én nem adnék ki fajtatiszta kutyáért ennyi pénzt. (Tudom, rengeteget költenek ezekre a kutyákra.) Nekem nincsenek komolyabb szándékaim, nekem a kutya a társam.

2011. aug. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!