Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá anyukámat...

Hogyan vegyem rá anyukámat egy kutyára? Tudom, hogy volt már párszor ilyen kérdés, de ez most kicsit összetettebb.

Figyelt kérdés

20 éves vagyok,a szüleimmel élek egy kertesházban. Volt már 2 kutyánk, az egyik 10 évig élt,de elég beteges volt szegény, a másikat 2 évesen el kellett altatni ,mert nagyon beteg volt. Ez csak 1 éve történt és rettenetesen megviselte a családot ez a tragédia. Anyukám egyrészt ezért is nem akar másik kutyust,mert fél ,hogy ez a kutyatartás is rosszul végződne ,és hiányzik neki az előző kutyink. Persze nekem is,és tudom,hogy őt egy kutya sem pótolhatja, de mégis nagyon szeretnék elhozni a menhelyről egy picit, már nagyon hiányzik egy kutya, imádom őket. Másrészt anyu a szomszédunk véleményétől is tart, mivel az utca felé néző kertünk közös, így a kutyust csak hátul lehetne tartani, elől nem,mert megrágja a szomszéd virágait,lekeríteni meg nem hajlandó. Viszont magát a kertet le lehetne keríteni elől is. Megmondtam ,hogy az egészet elintézném, megvenném a kutyusnak a szükséges dolgokat,kaját ,stb-t,tehát anyagilag is én állnék mindent a testvéremmel és mi gondoznánk, sétáltatnánk is őt természetesen + mi takarítanánk utána a kertben és a lakásban,vinnénk kutyasuliba,tanítgatnánk,neki semmi gondja nem lenne vele,csak szeretnie kéne őt,ami nem esne nehezére:)

Már az előző kutyánk gondozásából is kivettük a részünket,de talán nem eléggé.Nagyon kevés időt tölthettünk vele,mert meghalt . Most viszont mindent megtennénk.

Önkéntes leszek egy állatmenhelyen,egyrészt,hogy anyu lássa, mennyire komolyak a szándékaim, másrészt,hogy legalább így legyen(ek) kátyá(i)m. Komolyan,ez minden vágyam. Egyelőre nincs rá lehetőségem,hogy elköltözzek, és különben is csak panelban laknék, ahova nem jöhet kutya.Nem akarok 40 éves koromig várni,amíg lesz pénzem egy kertesházra.Viszont akinek egyszer már volt kutyája,az többé nem tud nélküle élni.

Szerintetek mégis hogyan győzhetném meg anyut?


2009. ápr. 14. 18:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Szerintem próbáld meg elterelni anyukádat hogy rossz dolgok merüljnek fel benne a kutyáról(Az alatásra meg ilyesmikre értem).És probáld meggyözni hogy te készen állsz egy kutyára és teszel is érte.
2009. ápr. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
7%
És ha fél év múlva lesz egy pasid, akivel össze akarsz költözni, akár albérletbe, akkor mi van?
2009. ápr. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azt biztos tudod, hogy a menhelyek nagyrészén úgy adnak örökbe kutyát, hogy saját tulajdonú lakásba vagy házba. Nálatok ebben az esetben a szüleid beleegyezése is kell. Ez a kutya érdeke, hogy a gazdinak biztos helye legyen, ne kerülhessen utcára. Az esetek többségében 10-15 évre kell előre gondolkodnod. Nyilván lesz ezidő alatt saját családod, amibe akkor így a kutyát is bele kell kalkulálnod előre. Panelba rengeteg fajta kutya tartható, de ezt a menhelyi munkád során meg fogod tanulni. A legjobb ötlet, ha elkezdesz kijárni a menhelyre és fokozatosan ismerkedsz a dologgal. Ez nekem is bevált!:)
2009. ápr. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!