Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kérdés a kutyásokhoz mert...

Egy kérdés a kutyásokhoz mert csak úgy érdekel?

Figyelt kérdés

Azért ide írtam a kérdést mert itt vannak azok az emberek akik választ tudnak adni nekem és természetesen a kutyákról szól!

Leszögezném hogy nem a 3. világháborút akarom kirobbantani ezzel a kérdéssel csak a kíváncsiság kedvéért...


Sajnálattal veszem észre hogy itt nagyon sok válaszadó ellenséges és egy kicsit mintha a fellegekben is járna,vagy csak r.hadtul gazdag!

Nincs egy olyan kérdés,bármelyikbe is kattintok bele,hogy ne legyen benne egy olyan válasz ami sértő vagy épp degradáló!

Ami engem kifejezetten érdekelne miért van lefikázva a nem tenyésztőtől vett, 3 milliószor kitüntettet díjnyertes kutya...vagyis a gazdi aki meg meri venni?Vagy épp aki nem 5000Ft/kg-os táppal tömi a kutyáját és nem viszi naponta ellenőrzésre orvoshoz?Vagy aki nem jár kutyaiskolába a kutyájával?

Nem akarok senkit megbántani de ezek szerint aki nem kőgazdag ne is tartson kutyát?

Nem tudom ezt az oldalt kik látogatják vagy hol élnek de az én ismerőseim közt és a környezetemben alig tudnék pár olyat mondani aki tenyésztőtől vett kutyát tart!Akkor ők mind felelőtlenek és h*lyék a kutyatartáshoz?

Az egyik ismim 15ezerért vett staffit,gyönyörű szép,egészséges ,okos kutya lett belőle!A másik ismerősömnek van egy keverék és egy tacskó kutyája, életükben nem láttak orvosi rendelőt,8 hetesen csak úgy falták a csirkecsontot még sem lyukadt ki a bele egyiknek sem,házikoszton élnek és jobb házőrzőket még életemben nem láttam...és még sorolhatnám órák hosszat a többit!

Arról nem is beszélve hogy akkor ezek szerint az expresszen meg a hasonló oldalakon lévő hírdetések ha rajtatok múlna mindegyik kutya menhelyen vagy elaltatva végezné mert ezen az oldalon (szinte) senki sem venne kutyát…érdekes!

Hát az én személyes véleményem az hogy lehet törzskönyvesen tenyésztőtől venni 40ezerért is kutyát,nem csak 100ezrekért…ez mindjárt barátságosabb ár...de én például ezt sem tehetném meg így biztos hogy 15ezernél nem adnék többet egy kutyáért sem!

A másik hogy nagyapáink is biztos royal caninnal etették a kutyákat és azért éltek 15 meg 20 éveket….mikor a csodálatosan szép és higénikus rozsdás piros lábasba a kert közepére kilökött edényből ettél a maradékot!

Ja és a kutyasuli…igen,minden kutyával legalább minimális szinten következetesen kell bánni és meg kell tanítani az alap dolgokra,de ehhez nem kell ezreket kutyaovira(:Dnevetséges) meg kutyasulira költeni hanem elég hozzá elolvasni egy pár könyvtárból INGYEN kikölcsönözhető könyvet és egy pár oktatófilmet megnézni hogy az alap parancsokat megtanulja a kutya!És amelyik a gazdájára fordul…nagyapáink zokszó nélkül agyonütötték!

De még mielőtt kiakadna a nép nem azt mondom hogy most is így kell csinálni mert nem,főleg aki panelban tartja az állatát,de itt egyesek súlyosan el vannak varázsolva!

Ha kiforgatod a kérdést és nem bírsz normális magyarázatot írni inkább ne írj egyébként szívesen fogadok minden választ!

Szép napot!


2011. okt. 25. 10:27
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
65%
Pedig szerintem most kifog törni a 3. világháború...:D
2011. okt. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
18%
Szia, én egyetértek veled ez ügyben ezt már é is észrevettem pár helyen csak meglepett mert nem mindenhol és ahol én jártam ott előnyben részesítették a menhelyi vagy az árva kutyusokat:) Sok a beképzelt vagy lehet dúsgazdag hülye itt akiknek apuci fizet mindent aztán jól elvan itt írogatni a baromságokat, ezzel nem tudsz mit csinálni, és lehet hogy ilyen kajával etetik meg olyan orvoshoz viszik havonta 100-szor szerencsétlent minden tüsszentésre de érzelmileg ezek a kutyák nem biztos hogy toppon vannak.
2011. okt. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
11%

Nem lehet belekötni abba amit írtál.


Igazad van!

2011. okt. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
36%

Mert ma az a divat hogy tenyésztőtől vásárolj,drága kaját vegyél,állandóan cipeld dokihoz,kutyasuli..és öltöztesd az állatot mintha plüss lenne.

Én nekem már volt pár kutyám.Az első kutyámat(80-as években) ami egy keverék kutya volt,csak úgy adta apukámnak az egyik kollégája.(hát nem felcsinálta a dögöt a szomszéd kutyája??)

A kutya azt ette amit mi,vagyis házi koszton nőtt fel.Kutyaiskola annak idején ha volt is a lakótelepi családoknak megfizethetetlen és luxus volt..Sőt nem is jutott ilyen az eszükbe.Mégis a kutya nagyon okos volt,egy csomó parancsot tudott.Láb mellett jött,és sosem szaladt el csak úgy.Pedig csak mi gyerekek vittük le játszani,sétáltatni.16 éves volt amikor rákban elpusztult.(megsirattuk nagyon)

20 évesen magamhoz vettem egy nagyon beteg palotapincsi lány kutyát aki akkor volt 1 éves.A gazdája úgy döntött,hogy elaltatja,mert neki nem kell egy girhes kutya.Kiderült hogy allergiás a bolhacsípésre,ezért volt kisebesedve.Meggyógyítottam,és szintén házi koszton nevelkedett.Ő is mindent megcsinált amire kértem.Ha kértem hogy üljön,ült,ha mondtam hogy gyere,jött..14 évesen sajnos beteg lett,(öregkori betegségek) így el kellett altatni(a szívem szakadt meg)

Volt egy csodás németjuhász kutyám (a palotapincsivel együtt nőttek fel) Őt is a szomszéd adta.Ő sem járt kutyasuliba,ő sem evett drága tápokat.Mégis jól nevelt volt.Mellettem öregedett meg ő is.A fiam 18 éves volt amikor egy nap szépen elaludt.(19 éves volt a kutyám)


Nagyon sok vidéki háznál van kutya ami még a kutyasuli környékére sem járt soha.Mégis jól neveltek,és szép kort megélnek..

De hát ma divat lett minden,csak éppen a kutyák/macskák betegebbek mint régebben,kevesebb kort is élnek meg..


Ha valakinek van erre pénze,én nem sajnálom tőle..Legalább a kutyára/macskára költi,és nemdrogra vagy piára.

2011. okt. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
100%

A kutyatartók ezen része valóban családtagként tekint a kutyákra. Régen a kutyának egyéb "funkciói" voltak, manapság viszont, ha a kutyatartás okát nézzük, valójában minden kutya egy kicsit "terápiás" célokból van tartva. Vagy azért, hogy a szeretethiányt pótolja, vagy azért, hogy ne érezze magát feleslegesnek az ember. Ezt persze úgy szokás mondani, hogy "mert szeretik a kutyát". Ez persze igaz is. És mivel szeretik a kutyát, és családtagként szeretik a kutyát, aki pótolja bennük az űrt, amit ez a "mai világ" okoz bennük, ezért elképzelhetetlennek tartják, hogy a családtagjuk fajtársaival ne családtagként bánjanak mások. Márpedig egy családtagot nem ütsz agyon (jobb esetben), nem dobod utcára, nem spórolsz a kajáján, ha beteg, orvoshoz viszed, stb.


Egyébként pedig az agyonütés nem csak ilyen szempontból etikátlan, ha már egyszer egy kutya életét ellehetetleníti egy ember azzal, hogy félreneveli, akkor LEGALÁBB az altatóinjekció árát már igazán kifizethetné... A kutya nem egy papírlap, amire ha csúnyát rajzol az ember, akkor kukába dobja. A kutya is egy élőlény. Ha a kutya betegség miatt agresszív, akkor is ez a minimum. A kutyát az ember tette társává (vagy szolgájává, ez egyéntől függően változik), az ember szolgája pedig valamilyen szinten azért mégis csak az ember által létrehozott társadalom tagja valamilyen szinten.

2011. okt. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
92%

Aki nem teheti meg anyagilag, az fogadjon örökbe egy keverék kutyát, de ne támogassa az állítólag általa kedvelt fajta tönkretételét azzal, hogy szaporítókat pénzel! Másik lehetőség, hogy tessék szépen összegyüjteni a pénzt az áhított kutyára! Nem kell két nap múlva megvenni, lehet azt két év múlva is. Tudod: a nyújtózokodás esete a takaróval... Minimális intelligenciával ez belátható.


Az etetés csak egy kis körültekintést igényel. Egy átlagos nem gazdag ember már tudja megfelelően etetni a kutyáját, ha akarja. Persze aki ragaszkodik a moslékhoz vagy a fűrészpor táphoz, azzal nem tudunk mit kezdeni.


Kutyaiskola sem kötelező, legtöbben jól elvannak nélküle. Vannak viszont olyan kutya-gazdi párosok, akiknek a problémáján nem lehet írásbeli tanácsokkal segíteni. Nekik javasolt a kutyaiskola. Ha nem tud kutyaiskolába járni, vagy nem ér neki ennyit a probléma megoldása, az már az ő dolga. Egyébként a te gondolatmeneted szerint az egész oktatási rendszer az ovitól az egyetemig tök felesleges, hiszen minden le van írva a könyvekben. Tudod, ha ez így menne, akkor nem kérdeznének itt az emberek, hanem elolvasnák a könyvekből és lenne egy tökéletesen jólnevelt, behívható kutyájuk.


Ennyi.

2011. okt. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
100%

javítok*

nem a fiam aludt el,hanem a kutya amikor a fiam 18 éves lett..:) (előzőleg elég hülyén fogalmaztam..bocsánat érte

2011. okt. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
100%

Na, haladjunk szépen sorjában :D

Én speciel nem fikázok le egy olyan kutyát sem, amelyik nem tenyésztőtől van és nem kiállítási kutya. DE! Az enyém tenyésztőtől van és bizony a szüleit hordták kiállításokra - bár a kiállítás része érdekel legkevésbé -, ezeknek a kutyáknak a családfáját vissza lehet követni, tenyészszemlések, az én esetemben dp szűrtek. Nekem fontos volt, hogy olyan kutyát vegyek, amelyikre majdhogynem garancia van ezek által, hogy nem lesz semmilyen örökletes betegsége, stb. Nekem FONTOS volt az, hogy tudjam, egészséges kutyám lesz.

Az általam választott fajták egyedszáma minimális volt, amikor elkezdték őket tenyészteni, ezért nem akartam olyantól venni, aki össze-vissza szaporítja őket.

Nyilván, akik szaporítótól vesznek kutyát, sokaknak szerencséjük van, de lesznek olyanok is bő számmal, akiknek nem (pontosan ezért rengeteg ember viszi be menhelyre a kutyáját, mondván, mert lemond róla, nem tudja fedezni a magas orvosi ktg-eit, vagy mert nem is akarja fedezni, stb.). Én speciel ezért vagyok tenyésztő párti.

A tápra térve. Én prémiumtáppal etetem a kutyámat, 1000Ft alatt van vmivel kg-ja. DE! Kevesebb kell belőle, mint az olcsó vacakból, aminek negyed ennyi az ára és kb. negyed ennyi hasznosul a kutyában. Az pedig, hogy miért nem etetem házi koszttal? Azért, mert a kutyának megvan, hogy mire van szüksége, miből-milyen arányban. Ha én külön főzök neki (ami valóban a legjobb lenne), akkor bizony sokkal drágábbra jön ki, mintha megveszem neki a prémiumtápot, arról nem beszélve, hogy időm se lenne rá.

Az pedig, hogy a kutyák tovább éltek. Ez általánosístás. Ez fajtánként is eltérhet. Az enyém óriástestű, a büdös életbe nem fog (legnagyobb bánatomra) 20-25 évig elélni, bármivel etetem is...

És hogy miért viszem kutyaoviba? Talán azért, mert ez egy jó program. Itt a kutya is tanul, a gazdi is. Szocializálódik a kutya és még sorolhatnám. Nyilván vannak dolgok, amiket a 4 fal között is meg lehet neki tanítani, de vannak olyan helyzetek, amiket sokszor a kutyaiskola/kutyaovi idéz elő, máshol nem biztos, hogy meg tudod tapasztalni.

Egyébként panelban lakom, óriás testű kutyám van, aki az első kutya az életemben, ezért szükségem is van a profi segítségre.

2011. okt. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
13%

Az egyik ismerősöm kutyát vett.csakis a legjobbat,a legjobb tenyésztőtől.Több tízezreket adott ki a kutyáért.7 hónaposan rendszeresen eljárt vele kutyasuliba.Egyik nap a suliból jöttek hazafelé,a kutya kiszaladt az útra és el is ütötte a kocsi.Kórházba vele gyorsan,próbáltak segíteni a kutyán,de elpusztult.Kisebb vagyont hagyott a kórházban is.

Nem sokkal rá,újra egy kisebb vagyonért vett egy kutyát leinformálható,jó tenyésztőtől.Orvos,kötelező oltások minden megvolt,Mégis a kutya 3 hónaposan elpusztult..

Egyik nap az ismerősöm fia hazavitt egy keverék kutyát.Az utcán találta,megsajnálta,hazavitte..Az ismerősöm csak azért nem dobta ki a korcsot,mert a fia imádta a kutyát.De kijelentette,hogy nem fog kutyasuliba járni,mert ő erre nem hajlandó fizetni,és nem fog drága tápokat venni..

A kutya ma családtag.Imádja mindenki.Az ismerősöm is oda van már érte.Lassan 4 éve családtag a kutya,sosem volt kutyasuliban,sosem evett drága tápokat.Az ismerősöm mondta hogy a 4 év alatt még most sem költött annyi pénzt rá,mint a másik két kutyára akiket a tenyésztőtől vett..Na ennyit az egészről..

2011. okt. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon sok vidéki háznál van kutya ami még a kutyasuli környékére sem járt soha.Mégis jól neveltek,és szép kort megélnek.. "


Na jó, ezen az egy (vagyis kettő) mondaton nevetnem kell. Vidéken lakok, és nem lehet úgy végigmenni az utcán, hogy ne támadjon ránk legalább egy kutya. (Ha biciklivel, vagy kutyával vagyunk.) A gazdájuk meg hiába óbégat, azok le se sz*rják. Ha lóval megyek, akkor a ló azon tulajdonsága ment csak meg a kutyatámadástól, hogy nagyon tud rúgni. És nem is egy c...putritól jönnek ezek a kutyák, hanem tök normális házaktól.


A mondatnak csak az a része igaz, hogy "Nagyon sok vidéki háznál van kutya ami még a kutyasuli környékére sem járt soha."

Jól nevelt kutya összesen ha tíz darab van a faluban... de még akkor lehet, hogy sokat mondok.


Az életkorról meg csak annyit, hogy persze, hogy sokáig élnek, de például vacak tápok helyett rengeteg húst és egyéb állati eredetű fehérjét kapnak (pl. nyesedéket, meg belsőségeket is).

2011. okt. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!