Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg csak tetovált kutyát...

Tényleg csak tetovált kutyát lehet vinni kiállításra?

Figyelt kérdés
Boxerem van, törzskönyvvel, kutyachippel. Mit kell pontosan csinálni egy kiállításon a bíró előtt? Persze még van időm, mert mégcsak 4 hónapos..de gyönyörűszép kutya!
2011. aug. 17. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Törzskönyvvel és chippel és/vagy tetoválással kell rendelkeznie. Asszem egy ideje már csak chippelnek.

Kiállításon fel kell tudnod vezetni és be kell tudni állítani a kutyádat, h a legelőnyösebb oldalát mutassa. Az meg h gyönyörű (objektíven) eldöntik a bírók :o) minden embernek a sajátja a legszebb, ez nem mérvadó..

2011. aug. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Persze szerintem is nagyon szép kutya, de minden állatorvos, tenyésztő stb. is mondja, hogy érdemes lesz vinni kiállításra. Persze, hogy a sajátja mindenkinek a legszebb, de idegenek, akik kutyákkal foglalkoznak, is ezt mondják. Akkor már tényleg lehet benne valami..

Köszönöm a választ! Már teljesen megijedtem, hogy tetoválás nélkül nem is vihetem.

Tehát a felvezetés azt jelenti, hogy pórázon végig kell sétáltatnom. A kutya beállását parancsszavakkal érik el vagy hogyan?

2011. aug. 17. 17:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Hogy az állatorvos mit mond, na az teljesen mindegy. Az egyik dolog, amitől felmegy a vérnyomásom, mikor az állatorvos küllemet bírál. Piszkosul nem ez a dolga, és nem is ért hozzá. A tenyésztők meg? Milyen tenyésztők? Mert az sem mindegy ám. Nem mindegyik szavára adnék. Hogy milyen a kutya, a kiállításokon fog eldőlni. Nem egyen többön. Ha több kiállításon, népes mezőnyben is az élen fog végezni, na akkor elmondhatod róla, hogy a fajtája kiemelkedő példánya. Mert ahogy előttem is írták, minden gazdának a saját kutyája a legszebb (és ez így is van jól), de hogy a többi kutyához képest mennyire szép, azt még nem tudod.
2011. aug. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, és nem tetoválással kell rendelkeznie, hanem egyedi megjelöléssel. Ami lehet tetoválás (időseb kutyák esetében) vagy mikrochip. Most már csak ez utóbbi engedélyezett.
2011. aug. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom, hogy keress meg valakit, aki ért a felvezetéshez, tapasztalt(show handler). Hisz, akár milyen könnyűnek tűnik, sok munkába telik a tökéletes ringdresszúra.

Én még nem vagyok nagyon tapasztalt, de amit tudni kell azt tudom, pár órája voltam ringdresszúrázni egy kissé félős amstaffot. Nem volt könnyű dolgom, de elég jól haladunk. Ha szeretnéd, hogy részletesen leírjam írj privát üzit :)

2011. aug. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok:

Te ezt írtad: "Persze még van időm, mert mégcsak 4 hónapos"

Hát nem nagyon van időt, már most elkezdthetnéd az állítgatást, mozgást, mert felnőtt korára, ha jól csinálod, tökéletes lesz. Az említett amstaff egy éves múlt, így még nehezebb tanítani.

2011. aug. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2011. aug. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!