Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek közül melyiket?

Ezek közül melyiket?

Figyelt kérdés

Rodéziai Ridgeback, Golden Retriever, Labrador Retriever,Rottweiler, Német Boxer,kanári szigeteki kutya,hovawart,Cane corso,vagy a bullmasztif?



Sokat Futnék vele (napi 2 órát), melyik bírja a legjobban?

5,12 éves gyerek mellett melyik van el legjobban?

10 éves Toy Kan uszi mellett melyik kön ki jobban?

1200 Nm2 udvarban jó neki?

Házőrző, őrző-védő legyen

Mennyi kutyakaját kéne adni neki? Egyáltalán kutyatáp, v házikoszt legyen? :D

És ez nagyon fontos!!! Melyik a legtanulékonyabb?

Melyik betegszik meg csak ritkán?

És a szőrével menyit kell foglalkozni


2011. aug. 17. 18:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Igazándiból a Németjuhász az én favoritom számomra "Ő" a kutya! :)

De mivel nem volt odaírva a listába nem hoztam elő,Nekem volt három is,egy rajzos,egy fekete és egy ordas színű.

10-12-13 évesek voltak mikor öröklétre szenderültek,csodás gyermekkoromat nekik is köszönhetem.:)

A betegségeikről nem tudok semmit,azt hiszem csípő diszplázia az amire hajlamosak,de az én kutyáim világ életükben makk egészségesek voltak.

Németjuhászra ugyanúgy igaz amit az előbb a Boxernál leírtam.Anno az enyémek kétszer kaptak enni.Reggel egy nagy tállal és este,elég volt nekik,tartották a súlyukat szépen.

2011. aug. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

nézzük sorban

Rodéziai Ridgeback: A futás nem csak, hogy hasznos neki, de lételeme. A gyerekeket szereti, rendes nevelés mellett kutyákkal is jól ki jön. Az jó, ha van udvar, de attól még magától nem fog parádézni az udvarban. A házat őri, jelez, de nem biztos, hogy harapni is fog. A kaját a tenyésztő elmondja, az adagot és a táp fajtáját is és valószínűleg ha főzni szeretnél neki, akkor receptet is ír neked, de ez minden fajtára vonatkozik. Gyorsan tanul, de kissé makacs is tud lenni. Elég egészséges, de szőrcisztája lehet a ridgeje alatt.


Golden Retriever: Sportos kutya, gyerekekkel és más kutyákkal tökéletesen kijön, de a házat nem őrzi. Tanulékony, de rendszeres szőrápolást igényel, kb heti egy, két alkalommal.


Labrador Retriever: Ugyan az mint a golden, csak rövidebb a szőre.


Rottweiler: Mérete ellenére, egy normálisan táplált, egészséges kutya simán bír napi 2 óra futást. A gyerekeket szereti, de a kutyákkal alapos szocializációt igényel. Őrzi a házat, akár harap is. Kifejezett munkakutya, rendőrság is alkalmazza és egy jó kiképzővel, aki mellesleg téged tanít, nem a kutyád, szóval te maradsz a falkavezér. Csípőízületi diszplázia jellemző rá, mint minden nagytestű kutyára, de normális tenyésztő szűrésekkel a minimumra csökkenti ennek esélyét.


Német Boxer: Kíválló sport kutya, gyerekeket szereti, kutyákkal egy normálisan szocializált kutya jól kijön. A házat maximum ugatással őrzi, harapni nem valószínű, hogy fog. Inkább személyvédő, mint területőrző. Tanulékony, régen rendőrkutya is volt. Rákra hajlamos és előttem leírták, hogy szív és érrendszeri betegségeket is könnyen elkap, de csak idős korában.


Kanári-szigeteki Kutya: Magabiztos őrző-védő, biztosan harap. Betegségek közül hajlamos a csípőficamra. A futásért nem rajong. Tanulékony és mint minden rövid szőrű kutyának, neki se kell túlzásba vinni az ápolását.


Howavart: A futást bírni fogja, a házat őrizni fogja, gyerekeket kedveli, kutyákkal a sokat emlegetett szocializációra van szüksége, jellemző betegségekről nem tudok, de a mérete miatt feltételezem nála is a csípőproblémákat. Tanulékony, de a szőrét gondozni kell.


Cane Corso: Mérete ellenére sportos kutya, imád futni, labdázni, úszni. Alapos szocializációra van szükség, de ez kb minden kicsit keményebb kutyára jellemző. Hasonlóan csípőproblémáktól szenvedhet, magabiztos házőrző, tanulékony, de elég fázós.


Bullmasztiff: Elég fáradékony, mérete ellenére a gyerekeket kiváltképpen kedveli. Kutyákkal is viszonylag jól ki jön,d e itt is kell szocializáció. Összességében ha nézzük, ez minden általad említett fajtánál elengedhetetlen. A házat kifejezetten szépen őrzi, de ne várd el tőle, hogy a kerítés mellett fog szaladgálni állandóan. Annyira nem nevezném tanulékonynak, és rá is jellemző a csípőízületi diszplázia,de a rövid szőre könnyen kezelhető.


Remélem elég jellemzést adtam, de olvass mindennek külön utána és dönts felelősségteljesen.

2011. aug. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

hú utolsónak köszönöm, de a többieknek is

És még a Német juhászt nem írtam

2011. aug. 17. 20:23
 14/17 anonim ***** válasza:

akkor bocsi, kiegészítem

A német juhász a tökéletes munkakutya. Bírja a futást, a hideget, őrzi a házat, nagyon jól tanítható, szereti a gyerekeket és alapállapotban a kutyákkal is jól ki jön. Mondhatni tökéletes, de a szaporítók jól elb*szták. A mostani pontyhátú kutyák gerinc és csípőproblémákkal szenvednek. Maximum egy munkakennelből vennék ilyen kutyát.

2011. aug. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
2 óra az alap, inkább ehhez prémium táp aktív kutyáknak, vagy nézz utána a BARF étrendnek, házikaját csak táp mellé, az nem elég, mert nem tudod pontosan miből mennyit. Szerintem boxer, őriz, elvan a gyerekekkel, futhatsz is vele, és kijön más kutyákkal, de gondolom nem egy légtérben lesznek, az uszi bent, a másik kint, nemde?
2011. aug. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

nap közbe uszi kint bent

boxer kint


este uszi bent

boxi kint

2011. aug. 18. 19:17
 17/17 anonim ***** válasza:

tegnap 19:56

személyes kedvencem a corso és a kanári, de ahhoz azért elég tapasztalt gazdinak kell lenni. ha valami egyszer nem, akkor az mindig nem.

2011. aug. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!