Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem meg a kedvence...

Hogyan neveljem meg a kedvenceimet?

Figyelt kérdés

Van két szálkásszőrű tacskó szukám, az egyik 3, a másik 2 éves. Sajnos a 2 éves kutyussal nem volt annyit foglalkozva (azon kívül, hogy szaladgáltam velük minden nap egy órát, meg simogattam őket picit). Az idősebb igen "okos", de a fiatalabb eléggé neveletlen és agresszív. Patkányt fogattunk velük, a fiatalabb jobb vadásznak bizonyult - lévén hogy agresszívabb -, de sajnos minden egyebet (macska, tyúk) megfog. Szeretném mindkettőt megnevelni, hogy egy esetleges pároztatás esetén ne ölje meg a kant a fiatalabb.


Egy udvarra vannak zárva - azt hallottam, hogy külön kell őket. Venni akarok egy kant melléjük majd, őt is gondolom külön kellene.. Nem szakad meg a jó kapcsolat, a falkaszellem köztük így? Hogyan kezdjek neki a nevelésnek?


2011. aug. 17. 21:03
 1/9 anonim ***** válasza:
a véleményem akkor is ugyanaz NE SZAPORÍTS!
2011. aug. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És mi lenne, ha nevelési tanácsot adnál??? Hallgatnak rám a kutyák, imádnak engem és fordítva is így van. Szeretném a fiatalabbat leszoktatni arról, hogy szétszedje a kerítést és csaholjon vadul mindenre, ami él és mozog. Nincs stresszes életük, nincsenek rosszul tartva, foglalkozom velük, mint írtam. Annyi a baj, hogy a fiatalabb a domináns, az idősebb pedig szelídebb, intelligensebb. Biztos vagyok benne, hogy nem késő elkezdeni tanítani nekik pár dolgot. Pórázzal jönnek (de egyébként nem szoktam sétáltatni őket, mert kertes házban élünk, igazán kiszaladgálhatják magukat!). Szaporítani pedig igenis fogom őket, mert a fajkutyákat kell "nyomni", nem a korcsokat. A kölykök be lesznek oltva és normális gazdához fognak kerülni, sok, az utcán születettel szemben. Mondd már meg nekem ugyan, hogy mi a francot tartasz annyira ellenszenvesnek a kérdésemben, hogy idegbetegként válaszolsz? Kezdek én is azzá válni, gyűlölöm az ilyen embereket... Mentettél már meg valaha is kutyát az utcáról? Én nem tudom megszámolni a két kezemen azokat, amelyeket csak a környező utcákból összeszedtem, hazavittem! Nem beszélve a többi állatról, ami menedékre talál nálunk. Télen legalább 50 cinege szokott nálunk csipegetni, hol látsz egyszerre annyit, magánháznál? Le se szarják az állatokat az emberek és pont nekem írsz ilyeneket? Felbaszol...
2011. aug. 17. 21:31
 3/9 anonim ***** válasza:

fajkutya? fajtakutya legfeljebb


mellesleg neked 2 korcsod van, nem tenyésztésre alkalmas, tk-s, tenyészszemlés kutyád, eü szűrsekkel, kiállítási eredményekkel...ráadásul még ezt a két kutyát sem tudod megnevelni

2011. aug. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Te pedig egy arrogáns f*sz vagy. Minek írsz, unatkozol?! Miért nem b*szogatod inkább az asszonyt nyominger?
2011. aug. 17. 21:37
 5/9 anonim ***** válasza:

ja és igen, nem egy kutyát szedtem fel az utcáról, veled ellentétben menhelyen is segítettem és gazdát kerestem kutyáknak, úgy hogy az ivartalaníttatásra is összedobtuk a pénzt a kollégákkal, barátokkal...és 1 szaporított korcsod miatt 2 kutya hal meg 1 a menhelyről és 1,aki mehetett volna a helyére


utálom az ilyen arrogáns senkiházikat, akik azt hiszik a "tenyésztés" abból áll, hogy két kétes eredetű, beltenyészetes korcsot összeeresztenek és 20 ezerért eladják a korcsokat....FELELŐS ÁLLATTARTÁS kell Magyarországnak, nem a korcsaid

2011. aug. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
kommentelő igazad van
2011. aug. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A felelős állattartás ott kezdődik, hogy egy 20 kilós agresszív majom nem írogat, hanem kihúzza a belét és neveli a környékén élő embereket, pl. a barátait. Ne nekem mondd már meg, hogy miből áll a dolog. Honnan veszed, hogy nem TK-s kutyáim vannak, hm? Ismersz engem, találkoztunk már? Ha igen, akkor mondd meg ki vagy és szívesen beleverem a fejedet a falba. Azt hiszed, hogy állatvédő vagy, mi? Szopjon le a menhelyed is. Összeszedtem egy halom kóbor kutyát az utcáról, a menhelyet felhívtam és 20 másodpercig csak röhögött a telefonba, annyira nem méltatott, hogy hozzám szóljon. Hozzám, aki törődött az állatokkal. Te is itt okoskodsz össze-vissza, mint valami mindentudó, közben meg te is csak egy elkeseredett, szánalmas bohóc vagy. Nem tudom megnevelni a kutyáimat. Hm, oké, a kérdésből ez szűrhető le. Viszont az, hogy letámadsz mint egy igazi f*szfej.. ki kért meg rá? Adj tanácsot, megtanulom, ha megy, belefogok a kutyák szaporításába. Sok a patkány a környéken, mert sokan tartanak állatot. Igenis kellenek ilyen kutyák, arról nem beszélve, hogy nagyon családcentrikusak tudnak lenni. Azt olvastad, hogy holnap megveszem a kant és belefogok az egészbe? TANÁCSOT kértem, nem kioktatást meg arroganciát. Ja bocs, te is csak egy tahó vagy, aki jártatja a száját, mint a biszembaszom WWF...
2011. aug. 17. 21:44
 8/9 anonim ***** válasza:

ennyi. szerintem senki ne írjon tanácsot. nem kell újabb szaporító. újból írom, hogy kár hogy a kérdést nem lehet lepontozni.

az ha szaporítótól veszel kutyát vagy szaporítasz az olyan, mintha belerúgnál egy nagyot a kedvenc fajtádba.

egyébként, ha lenne törzskönyve a kutyádnak, akkor valószínűleg nem csak otthon fogatnád a patkányokat, hanem eljárnál munkaversenyekre. ha törzskönyves kutyád lenne, a tenyésztő felhívna és érdeklődne a kutyái után és nem engedné, hogy szaporíts ész nélkül.

2011. aug. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ne zár külön, ez hülyeség, és felesleges, mert nem kell neked 3 flka, egyre van szökség! kutyiskolát ajánlok, egyedül ne igazán kezdj bele. tk-ek?
2011. aug. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!