Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Staffordshire terrier kiskutya.!?

Staffordshire terrier kiskutya.!?

Figyelt kérdés
Ingyen, ajándékba elvihető amstaff kutyust keresek győr-moson-sopron megyébe! Tud valaki esetleg? Neten találtam néhányat apróhirdetések között de mindegyiket elvitték már!
2011. aug. 18. 13:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Huh! Úgy látom egyre több ember tart vagy akar tartani staffordot. Budapesti vagyok szóval ebbe nem tudok segíteni, de akár tenyésztőtől veszel akár máshonnan ilyen kutyát, fontos, hogy jól átgondold, mert ez a kutya nagyon erős kézbe való és sokat kell társaságba vinni és megtanítani neki, hogy mit szabad és mit nem. Nem lenne jó okot adni az ilyen kutyákkal szemben előítéletes embereknek a rikácsolásra!
2011. aug. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ingyen, divatkutya! tipikus...
2011. aug. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
elsőnek köszi a választ! vanyyy te meg húzz a p*csába!
2011. aug. 18. 15:14
 4/12 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ezt hogy gondolod? Majd valaki merő felebaráti szeretetből hozzádvág egy fajtatiszta, egészséges, lehetőleg örökletes betegségektől mentes, stabil idegrendszerű amstaff kölyköt?? Ugye ezt nem gondolod komolyan???

Egy ilyen kutya éves ellátása 100-150 ezer Ft. Tedd félre ezt a pénzt, és jövő ilyenkor már lehet is egy ilyen kutyád. Ennyit áldozzál már rá....


Vagy fogadj örökbe a fajtamentőkön keresztül egyet.

[link]

2011. aug. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ezt nem igazán tudom megérteni...

Ha törzskönyv nélküli kutyát kapok vagy veszek aminek nem ismerem a felmenőit az nem jó, de ha fajtamentőktől vagy menhelyről hozok egy ugyanolyan kétes eredetű kutyát azzal semmi baj?

2011. aug. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A különbség az, hogy a menhelyen lévő kutyák már megszülettek. Azzal nem támogatod azokat az idiótákat, akik úgy szaporítanak fajtatisztának látszó kutyákat, h nem értenek hozzá, vagy a rosszabb h nem is akarnak, sőt leszarják a fajta érdekeit.

Ha valaki már mindenképp "kétes eredetű" kutyát akar, akkor azt tegye úgy h megment egyet és nem növeli a keresletet azzal h olyanoktól vesz kiskutyát, akik a fajta felhigulásában közvetlen szerepet játszanak. Emellett a fajtamentőknél lévő kutyákról azt ugyan tényleg nem lehet tudni, h kik a szülei és honnan jöttek, de a már meglévő tulajdonságaikat ill. egészségi állapotukat már lehet ismerni. Míg ugyanez nem mondható el egy szaporítótól vett kölyökről: vagyis az ember simán belefuthat ideggyenge, öröklött betegségektől terhelt kutyákba - aztán az már csak az ember lelkiismeretén múlik, h mi lesz ezekkel a kutyákkal....

Remélem mostmár érthetőbb.

2011. aug. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: tegnap 15:31

Már ne is haragudj, max jelképes összegért, és nem hozzámvágják hanem olyan emberekre gondoltam akik családi okok vagy allergia vagy stb. miatt nemtudják megtartani. A barátomnak van már egy staffija és őt 25 ezerért vettük. Elvagy tévedve mert 100 - 150 ezer ftért championgyőztes kutyát kapsz! Nekem csak hobbiból kell mert szeretem a kutyákat. Nem kioktatást kértem mert arra nem vagyok kíváncsi, hanem csak azok írjanak, akik esetleg tudnak segíteni. KÖSZ.

2011. aug. 19. 11:47
 8/12 A kérdező kommentje:
- és köszi a linket, megnézem.
2011. aug. 19. 11:51
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem húzok el, mert leírtam a véleményem. Pedig ez van, ha már haver vett egy tök menő, ijesztő kinézetű kutyát akkor már neked miért ne kéne ingyen.

Értem én hogy mit mondasz, hobbi célból kellene, ezért nem akarsz tenyésztőtől százezrekért venni. Ez esetben 25-30ezerért csak szaporítótól tudsz venni, ami nagyon nem jó. Hisz vagy egészséges lesz, vagy nem, vagy fajtatiszta staffi, vagy nem... LUTRI! Van pár ember, aki olcsón vett, szaporítótól kutyát és többet költött az állatorvosra az örökletes betegségek miatt, mintha tenyésztőtől vett volna egészséges, szűrt szülőktől kiskutyát. Ezt akarod?

Ha hobbi célra kell, kérdezz meg tenyésztőket, ahol éppen van alom, hogy küllemhibás kutya van e az alomban. Azt jelenti a küllemhibás, hogy egészséges, de külsőleg hibája van, így nem tenyészthető, kiállítható. Azokat általában olcsóbban adják.

Meg a másik dolog, hogy azért mert szép, erős kutya tényleg kemény gazdát igényel. Én is nagyon szeretem a statffordokat, igazán kedvesek tudnak lenni ha jól nevelik, na meg hát ha jó az idegrendszere, ami miatt is érdemes jó helyről venni!

Ajánlom hogy olvasd el ezt, talán megérted hogy mit magyarázok: [link]

2011. aug. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Látom nem érted a lényeget....

Mosógépet nagyobb körültekintéssel vesznek az emberek mint kutyát.

2011. aug. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!