Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek, hogy a kutyám ne...

Mit tehetek, hogy a kutyám ne ugasson úgy minden emberre, aki a ház előtt elmegy, mint egy veszett vadállat?

Figyelt kérdés
Kertesházban lakom, a kutyám három éves, belga juhász. Amióta hangja van, ugat minden apró neszre is - gyakran olyankor is, mikor nincs a közelben senki és semmi -, de ha egy ember jön el a kerítés előtt, megvadul. Borzasztó hangos, ugrál a kerítésre, mintha szét akarná tépni az embert. Próbáltam kajával elterelni a figyelmét, játékkal, rászóltam - határozottan, ahogyan kell -, sőt, még edény tetőkkel is nagy zajt csaptam, úgy, hogy ne lásson közben - semmi nem használt. Nincs több ötletem. Mit tehetek? Kérlek, valaki segítsen! Igazából nem egy vadállat, de mindenki ezt hiszi...
2011. aug. 18. 18:57
 1/8 Catz ***** válasza:

Faraszd ki. Vidd el biciklizni, uszni, futni, kutyak köze...

Nalunk bevalt, hogy ha acsarkodnak, akkor kimegyek, erelyesen raszolok, hogy "Csssst!", "Eleg! Helyedre!"

Ha ez sem megy, akkor jön a flakon a kavicsokkal.

2011. aug. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezzel sem értem el semmit. Már próbáltam. Vittem mindennap futni magammal, apukám még biciklizni is vitte, sőt, sokat labdáztunk is vele. Ez ment heteken át, de nem jutottunk előbbre. Pihen egy órát, és újra olyan, mint volt. Flakon kaviccsal? Az mi?
2011. aug. 18. 19:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Minek vettetek ilyen kutyát? Ez a fajta nem kerti hobbikutyának való, doglozni kell vele. Nem elég kifárasztani, nevelni is kell. Vigyétek kutyaiskolába, stb.
2011. aug. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Catz ***** válasza:
100%

Hmmm. hat az igaz, hogy tipikus munkakutya. Mindenkepp keressetek fel egy kutyasulit, keszüljetek BH-vizsgara, jarjatok agilityre..

Van egy könyv : 101 kutytrükk, ezzel is faraszthatod kicsit agyilag.

Flakon kavicsokkal = egy 1,5 literes flakonba raksz kb 15 kavicsot es megrazod.

De igazabol, szerintem ez a ti esetetekben nem er sokat, mivel a kutya szellemileg nincs kifarasztva, megdolgoztatva.

Merre laktok, hatha tudunk ajanlani egy jo kutyaiskolat.

2011. aug. 19. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

napi rendszerességű séta, felfedezés, munka és irányítás

egy belga nem fogja azzal beérni, hogy ki....ták a kertbe

minden nap legalább 3-4 órát kéne vele foglalkozni, és foglalkoztatni...

keress egy szakembert aki elmagyarázza, hogyan is működik a kutya, milyen igényei vannak és megmutatja, te hogyan tudod vezetni, irányítani

2011. aug. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem értem, miért kell ellenségesnek lenni, ha egy ember segítséget kér másoktól – ez szól annak a kedves hozzászólónak, aki: „Minek vettetek ilyen kutyát…, nem hobbikutya…” Egy ilyen válasszal nem segítesz, nem értem, miért kell okoskodni. Így van, munka kutya, és dolgoztatva is van, sajnálom, hogy ezt nem írtam ki az olyanoknak, mint te. Én nem dísznek vettem a kutyámat, hanem TÁRSNAK! Nem a hobbim, hanem az életem egyik legfontosabb része. És az előző kutyám is ilyen fajta volt – nem hasonlítgatok, tudom, hogy az hiba, a vásárlás előtt is így álltunk a kérdéshez, egyszerűen csak ő általa okos, kezelhető kutyának ismertem meg a fajtát.

A többi normális hozzászólónak pedig: Nagyon köszönöm a segítségeteket, de sajnos ezeken is túl vagyunk, kivéve az agilityt. Ez jó ötlet, ki is fogom próbálni. Minden nap foglalkozom vele, feladatokat kap, tanulunk – és az a meglepő, hogy ilyen téren mindig szót fogad. Tehát nem csak testileg, hanem szellemileg is fárasztom a lehetőségekhez mérten, ami annyit jelent, hogy naponta két-három órát. Kutyaoviban voltunk többször is, mikor még pici volt, de annyira félt a többi kutyától, hogy semennyi koncentrációt nem mutatott, csak remegett. Azóta összebarátkoztunk két kutyussal, velük teljesen jól elvan. Olvastam, hogy van lehetőség otthoni oktatásra is, mikor a kiképző jön el házhoz – ennek lenne értelme, nem?

2011. aug. 21. 12:10
 7/8 Catz ***** válasza:

Lenne értelme a háznál oktatásnak, persze. De ha a kiképző is úgy látja, nyugodtan járhatsz vele rendesen iskolába is, többi kutya közé.

Emlékszem, amikor az alapfokúra jártunk, volt egy fekete belga juhász, majd kicsattant az erőtől, tisztára pörgött.

Nekik másfél órával foglalkozás előtt kellett lejönniük és addig fárasztani a kutyát, hogy kezelhető legyen órán :)

2011. aug. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kétlem, hogy az otthoni viselkedését az iskolában tudod megváltoztatni.3 évesen már jócskán belerögződött a kerítésnél való balhé. Ezt már csak akár a műanyag flakonossal, vagy pl gumival kilőtt keményebb papírgalacsinnal, gumidarabbal, stb tudnád leállítani. Valószínűleg csak a ---rosszat tesz-negatív élmény-- használna neki. Házhoz hívni kiképzőt még megpróbálhatod. Csak jót találj.
2011. nov. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!