Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy Kaukázusim 7 hónapos!...

Van egy Kaukázusim 7 hónapos! Más állatokkal agresszív. Jól védi az udvart de emberekkel barátságos! Nem azt szeretném hogy egy vadállat legyen csak azért Ugassa meg ha valaki jön hozzánk. Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés
2010. nov. 8. 23:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
ha majd idosebb lesz raszokik arra is hidd el, tapasztalat
2010. nov. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%

Egy kauval lehetőleg semmit ne csinálj, hogy vadabb legyen. A védőösztönös viselkedés egy éves kor körül alakul ki, és tekintve, hogy ezek a kutyák terület védelemre lettek kitenyésztve, menni fog ez magától is, sőt.


Inkább azzal foglalatoskodj, hogy indokolatlan esetben ne legyen agresszív, mint pl. más kutyákkal.

2010. nov. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Elég nagy baj az barátom ha más állatokkal agresszív. Abszolut nemkell vele semmit csinálnod, védeni fogja a területét, és tudni fogja ki közeledik jó szándékkal és ki az aki nem. Esetleg elkéne vinni suliba, mert a végén legyilkolja a szomszédkutyákat, aztán ihajj.



üdv egy kau gazdi.

2010. nov. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

ismerőseimnek volt kaukázusija. hát elég vad volt, pedig szeretetben nevelték. én nem próbákoznék, mert az a kutya mindenkire morgott, kivéve a gyerekeket, mert velük szimplán nem foglalkozott. Amikor átmentünk hozzájuk, mindig el kellett zári a kutyát a biztonság kedvéért.

"Más állatokkal agresszív": érted? még kölyök, de már támad. ez azért elég durva. inkább halgass az előttem szólókra tényleg próbáld nagyon gyorsan nagyon megnevelni, mert nem könnyű ezzel a fajtával.

2010. nov. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
* hallgass
2010. nov. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
én úgy tudom, hogy a kaukázusi eléggé kiszámíthatatlan fajta. konkrétan veszélyes. sztem vidd el kutyaiskolába, ott biztos jó tanácsokat tudnak majd adni.
2010. nov. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
31%

jajj haggyátok már ezt a veszélyes meg vad meg ilyeneket.Nekem szukám van , kiskorától fogva jártam vele futtatóra más kutyák közé ,eljártunk suliba, ismerkedett az emberekkel , és PANELBEN ÉL. napi 4 x leviszem sétálni, más kutyákkal eljátszik anélkül, hogy bármelyiket is megakarná támadni !!még a szukákkal is.amíg őt nem provokálják , addig semmi gond nincs.Az meg hogy a gazdájára nézve is veszélyes lehet, HATÁROZOTTAN CÁFOLOM ! bárkivel, bármivel szemben megvédi a gazdáját.nefelejtsük el, hogy ezek a kutyák anno a medvével is felvették a harcot,ha a gazdájuk arra utasította őket. rendíthetetlenek, mégis odaadóak és nagyon tudnak szeretni.



ismét a kau gazdi voltam.

2010. nov. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
31%
ja és 18 éves lány vagyok. ha nekem sikerült megnevelnem , akkor nem egy nagy ördöngősség elhihetitek.
2010. nov. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves előző: "Nekem szukám van , kiskorától fogva jártam vele futtatóra más kutyák közé ,eljártunk suliba, ismerkedett az emberekkel , és PANELBEN ÉL. napi 4 x leviszem sétálni"


Ebben benne is van minden, persze, hogy a gazdán múlik, hogy milyen lesz a kutya, a te kutyád nyilván nem agresszív, de te foglalkoztál is vele, hogy rendesen szocializáld. Viszont a kérdésből kitűnik, hogy a kérdező nem éppen olyan felelősségtelejes mint te.


Azért te is tudod, hogyha egy kau csak ki van csapva a kertbe, akkor nem éppen puszis barátságos kiskutya lesz belőle. Hozzáteszem egy spánielből se az lesz, ha kicsapják a kertbe, csak azért mégis kevésbé veszélyes egy agresszív spániel, mint egy agresszív kau.

2010. nov. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt írtad jól védi az udvart, akkor mit akarsz még?
2010. nov. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!