Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg olyan "harapós vadálla...

Tényleg olyan "harapós vadállat" az amerikai pit bullterrier, mint amilyennek sokan gondolják?

Figyelt kérdés

Ezt én valahogy nem tudom elhinni. Ott van pl. a kuvasz és a komondor, nekem mindig azt mondták, hogy ezek kiszámíthatatlan, hamis kutyák, akik a saját gazdájukat is megtámadják, stb...aztán most, hogy már jópár ilyen kutyát megismertem, rájöttem, hogy nem is ilyen vadállatok. A pitről még sokkal több rosszat hallok, pl. hogy a legtöbb ember ellen irányuló, halálos kimenetelű kutyatámadás okozója, mindenkit és mindent megtámad, ha egyszer megfogja az embert, akkor nem ereszti el, stb...Mondjuk pittel még semmi tapasztalatom nincs, azért is írtam ki ezt a kérdést. Másik dolog. A pit, ha jól tudom, egy közepes termetű, 30-35 kg-os izomköteg. Gyakran olvastam itt a gyakorikérdéseken, hogy kiírtak olyan kérdést, hogy pl. a kaukázusi, vagy a pit bull az erősebb, meg pásztorkutyás fórumokon, társalgó topic-okban is sokszor téma, mert minden harcikutyát állítólag a pittel mérnek össze. De mégis miért gondolják, hogy egy edzett pit bull simán szétkap bármilyen pásztorkutyát, legyen az kaukázusi, komondor, kangal, stb? Oké, hogy az a 35 kg, ami rajta van, az színtiszta izom, és hogy harcikutyaként fordulékony, gyors, kitartó, és sokkal agresszívabb a fajtársaival, mint egy átlagos pásztorkutya, de gondoljunk már bele abba, hogy mondjuk egy kangal, mindenféle hízlalás nélkül simán megnőhet 90 cm marmagasságúra, tömege pedig szintén van vagy 90 kg. És az is csupa izom. De mondhatjuk bármelyik pásztorkutyát, akár a kuvaszt vagy a komondort is, ők is sokkal nagyobbak, és nem éppen puha kutyák, csak ezek nem kutya-kutya harcra specializálódtak, hanem fajtától függően az adott ország csúcsragadozóira. Ezt nem fogják fel? Harmadik dolog. Nem tudjátok véletlenül, hogy a pit bull fajta esetében hogy történik a szelekció? Mi szerint válogatják ki a tenyészminőségű piteket, és hogyan edzik őket harcra? Esetleg megtennétek azt, hogy belinkeltek valami videót, ami a pit bullok edzésével, harcoltatásával kapcsolatos? Magyarországon tilos tartani pit bullokat? Vagy hogy van ez pontosan?

Ja, és mielőtt valaki, azt gondolná, hogy pit bullt szeretnék tartani, annak mondom, hogy NEM, csak érdekel, elvégre nagyon felkapott téma a pit, mégis csak keveset tudok róla. Köszi előre mindenkinek a szakértelmét. ;)


2010. máj. 2. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

A kutyaviadalok be vannak tiltva, akik arra edzetik a kutyákat, hogy egymással harcoljanak, állatkínzók és elmebetegek. Nem tudom, mit lehet abban élvezni, hogy nézik a verekedő kutyákat. Aki meg fogadni akar, menjen a lovira.

Bocs a féloffért, de ez is benne volt a kérdésedben.

2010. máj. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A média "elbutította" az egyébként is kutyához nem értő emberek nézőpontját ! Nem vadállat , ahogy a Staffordshire Terrier (nekem 2 is van ) A Bullterrier , Kuvasz ,Doberman , Rotweiler stb..... !

Csak amit hallanak , azt mondják , abban a hitben vannak !

Igaz sok a szaporító így a beteg , ideggyenge kutya is !

Ezért mondjuk , szinte minden kérdésnél hogy NE vegyenek szaporítótól kiskutyát !

Mert abból bizony baj is lehet !

Buták az emberek .


Gondolom nem csak Pit-et , Staffit, Rotit láttál a tv-ben , amint azt adták éppen le hogy széttépte a kisgyermeket, család tagokat . Volt ott Husky , Keverék, Németjuhász , minden fajta szinte . De ha egy Pit képét rakják ki , közben egy németjuhász , vagy más kutya "ölt " akkor mi marad az emberekben ?? Harci kutya, a gazdáját megöli , széttépi , stb... ! Gondolom te is tudod !


A Pit , ahogy a Staffi is ha ráfog valamire, az állkapcsa begörcsöl , és nem tudja, és nem is akarja elengedni az "áldozatát " ! Hiába a 90cm magasság , azt be kell vallani a Pit az egyik legjobban harcoló kutyafajta !

Nem hiába őket "kapták fel a viadalosok , és kezdték erre formálni "

2010. máj. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Nos... ez hosszú lesz előre szolok :D


a pit és a pásztorkutyák meg a viadal:


hát az úgy van hogy azért megy minden viadalomba a pit mert ő irtó erőset harap ( a feje teteét kezdődnek az izmai a fogába) és annyira szívós hogy verheted vassal ő neki az olyan mintha egy átlag kutyát vernél egy fabottal. hogy miért??? annyi izom van rajta hogy őt még stressz sem éri e közben. az izmai felfogják a harapás becsapódását.


nos A LABRADOR és a PITBULL TERRIER különbségek:


SEMIIIII. de egy valami még is:

amennyi szeretet ad a labrador az összes embernek kimutatja a szeretetét még a pitbull is csak nem az összes embernek hanem csak a gazdájának és ezért hogy megmutassa szeretét ezért amire kényszerítik megcsinálja pl: viadal bár nem szíwesen.


HOGY miért utálja mindenki és szörnynek hiszi?


mert a legtöbb kutyaviadalomban ezt használják és sokan a kutya külseje és ereje miatt is félnek tőle ezért a hülye emberek ilyet vesznek (fajtát -pitbullt) hogy mutogathassák a kutyájukat hogy neki van ilyen meg mi és ..ááh annyira utálom ezeket .és a tapasztalatlan emberek nemtudják megnevelni és emiatt vállik néha agreszzívá mert ketrecbe tartják kikötve csak hogy fraerkodhassanak a kutyájukkal. pf....


NOS UTOLSO DOLOG:

imádnád biztos a pitbullt. nekem is van. sőt benn a lakásban és soxor velem is alszik. hidd el csodás kutya.


emígy aki jólneveli a pitbullját .. itt ez eredménye:

[link]

[link]

[link]

[link]


ja és mégelfelejtettem hogy szeret játszani a tengerimalacommal és a macskákat is imádja. azon kívül tud dogdancingezni és úszni is imád. kivételesen intelligens és szeretnivaló kutyus:):)

2010. máj. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A válasz egyértelműen nem. Nagyon sok embert meghülyít a média. Minden pitbull vagy pitbull keverék támadást felnagyítanak és lenyomják a TV-ben. De...éppen valamelyik nap volt egy műsor valamelyik természet csatornán,hogy a harapási listákat a NÉMETJUHÁSZ és a CSAU CSAU vezeti. Dehát ugye az olyan hihetetlen,hogy a Rex megharap egy kisgyereket,vagy az a nagy lilanyelvű maci bekap egy öregnénit.

Az tény,hogy a pitbull anno harcra lett kitenyésztve,és az ösztön ma se hunyt ki belőle,éppen ezért első kutyás gazdának,puhány,határozatlan gazdának NEM való.

Az is nagy tévhit,hogy a pit emberre megy. A pitek soha nem mehettek emberre,hisz gondolj csak bele viadalokon,ha emberre is menne,nem tudták volna őket szétszedni emberi sérülés nélkül. Nekem voltak pitjeim,mostmár más fajtával foglalkozom,de kimerem jelenti,hogy a pit az egyik legember és gyerekcentrikusabb kutya,ha jó kezekben van.

A viadalos,harcikutyás,pásztorkutyás dologról nem igen tudok mit mondani,halottam már kauról aki sorba verte a piteket,halottam már pitről aki sorba verte a nagyobbnál nagyobb juhászkutyákat és molosszereket.

Nem az én műfajom a verekedtetés,de nem ezt tartom a kutyázás legnagyobb problémájának. Persze vannak akik túlzásba viszik a mecseztetést,és meg is büntetném mindet,de mégsem ezt tartom a legnagyobb problémának.

Mellesleg pl a közép-ázsiai és kangal kutyákát (és persze biztos több fajtát is) hazájukban elég sűrűn szelektálnak viadalokkal. Mivel az ottani embereknek tényleg munkakutya kell,így azt hagyják életben,amelyik valóba rátermett. Erről nagyon sok videó fennt is van youtubon...

Szóval egy szó mint száz,a média elvakította a népet,tönkretett egy remek fajtát,valami életében még kutyát nem látott fa.zkalap behozta a pit törvényt,hogy tenyészteni nem lehet,amivel igazándiból semmit sem ért el,hiszen törzskönyves pitet Magyarországról is tudok venni már.

2010. máj. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Húú köszi a válaszokat, jó hosszúak lettek :D

Én sem tudtam elképzelni a pitről, hogy egy harapós vadállat, de annyit hallani a tv-ben, meg a családban mindenki 1et ért a médiával, pff. Azt bírom a legjobban, amikor bejelentik, hogy egy farkaskutya megharapott egy hazafelé bicikliző kisgyermeket, lerántotta a bringáról és megmarta. Megmutatják a kutyát, a tulajdonost, majd a végén kiteszik egy pit bull képét. Háát komolyan:(

Amúgy én ebben a helyzetben kifejezetten örülök annak, hogy az emberek nem tartották be a törvényt, és elkezdték behozni a piteket külföldről, tartani, majd tenyészteni kezdték, annak már kevésbé örülök, hogy szaporítják :S

Nekem is nagyon szimpi ez a kutya. Érdekes, engem mindig azok a kutyák vonzanak, amelyekről valami oknál fogva elhíresül, hogy harapósak. Nem azért, mert fel akarok vágni a kutyával, egyszerűen rá szeretnék jönni a rejtélyükre! Én még csak 1szer láttam pibullt, egy közeli parkban sétáltatta egy férfi, vastag kötél volt a póráz, szegecses korallnyakörvvel. Ijesztő külsejű kutya volt, kb 35 kg, tagbaszakadt, izmos, nagyon izmos kutya. Kifejezetten tetszett. És nem támadot rám, pedig 1 méterrel mellettük mentem el, csak éppen én tudom, hogy amit a média közvetít, amögött sok valóság nincs, és tudom, hogy a pit is kutya, a kutyát pedig, legyen bármilyen agresszív, meg lehet fékezni. És nem utolsó sorban, sztem a pitbullharapások 90%-a nem a pitbull, sokkal inkább a gazda hibája,aki nem tudja féken tartani az állatot, és nem tudja kezelni, bánni vele, de elég sok esetben a sértett személyé, aki rosszul értelmezi a kutya viselkedését, amikor az mondjuk lehet, csak meg akarja szaglászni, az idegen ijedten elrántja a kezét, mondván, pitbull, harcikutya, megbízhatatlan, erre persze, hogy harapni fog. Szóval én nem hiszek a médiának, és köszi a válaszokat, megerősítettetek abban, hogy jól állok hozzá a dologhoz.:)

PITBULL 4EVER!

2010. máj. 3. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!