Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem baj ha nem kap reggelit?...

Nem baj ha nem kap reggelit? SÜRGŐŐS

Figyelt kérdés
9 hónapos a kutyám és ma reggel átszökött a szomszédba. Most meg van kötve nem is beszélek hozzá, de reggelit sem szeretnék így adni neki. Viszont délután öt órakor másfél-két órás út vár rá, ez nem gond? Nem lesz rosszul?
2011. aug. 19. 08:55
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki enni,főleg,hogy sokat is fog utazni.
2011. aug. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
42%
Lehet,hogy jársz kutyaiskolába, de úgy látom nem sok ragadt rád. Azzal,hogy kikötöd és nem szólsz hozzá mit érsz el? A 09.08-asnak teljesen igaza van. Tanulj belőle. ;)
2011. aug. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Éppen az az hogy nem jött haza mikor hívtam akkor se és úgy kellett hazahoznom
2011. aug. 19. 09:40
 14/22 A kérdező kommentje:
Most csak egy órára kötöttem ki csak haragszok rá, és gondoltam ha rosszat csinált és tudja is hogy mit mert nagyon jól tudja hogy rossz volt, kikötöttem akkor nem kéne reggelit szállítanom neki
2011. aug. 19. 09:42
 15/22 anonim ***** válasza:
60%

Ideje lenne a kerítést végig nézni és biztonságosra megcsinálni.Nem a kutya hibája, hogy szomszédolt, hanem a gazdáé, hogy lehetősége volt átmenni.

A délutáni út ideje pedig nem olyan nagy idő. Már, ha hozzá van szokva az utazáshoz. Reggelire is ajánlatos lenne ma kevesebbet kapnia.

2011. aug. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

A reggeli megvonásnak már nincs értelme nem fogja tudni, hogy miért csinálta. Viszont az, hogy megkötötted szerintem tudja miért tetted, mivel nem magától jött vissza hanem Te mentél utána így ő nyilván tudja, hogy nem kellett volna elmenned. Én is csináltam ilyet amikor átszökött két kutyához egy úthoz én meg mondtam neki, hogy álljon meg nem állt meg nekem kellett érte menni. Ki volt kötve egy óráig utána és nem szóltam hozzá sőt még kínoztam is mert más kutyákkal foglalkoztam a futtatón. De hatásos volt a kutya azóta nem megy át az úttesten. Az hiányozna nekem, hogy elüssék.

Ha vissza jött volna és úgy kötöd meg semmi értelme nem lett volna, de így hozzá tudja kapcsolni. Mert mikor már átment tudja, hogy rosszat csinált és ahogy jössz rögtön büntetés várja mert nem simogatod örülsz neki utána pedig kikötöd.

2011. aug. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Ha az én észlény pekingim hozzá tudta kapcsolni, akkor szerintem a Te goldened is :)

Gyakran használok ilyet ha például domináns ki küldöm a futtató szélére szerencsére ez ritkán van leginkább új kutyákkal vagy nála sokkal nagyobb kutyáknál. Két-három kizavarás és már semmi baja. Nem hiszem, hogy kis kutyának tartja magát, de talán ez amiatt is van, hogy állandóan nagy kutyák közt volt.

2011. aug. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm végre kaptam rendes választ a kérdésemre is! :D
2011. aug. 19. 10:09
 19/22 anonim ***** válasza:

Elöször is nem olvastam végig az összes választ, de néhányat elolvasni sem érdemes...


1. Szerintem nagyon jól teszed, hogy nem beszélsz, nem figyelsz oda a kutyádra egy ideig, számára ez a legnagyobb büntetés!

És a szökéssel nagyon nagy rosszat csinált, ezt szerintem legalább olyan keményen kell szankcionálni, mintha megharapott volna. Ha rászokna a szökésre baja eshetne, esetleg más kutyák megtámadhatják stb... Jobb az ilyenről a legelején leszoktatni.


Nekem is golden kuttyom van, mi már beszéltünk a furminátoros kérdésednél és tökéletesen egyetértek a büntetéssel amit a kutyusod kapott most.

Én pár napja elvettem tőle egy órára az összes játékát, ezalatt az óra alatt nem is beszéltem vele és az ebédjét is késve kapta. Utána egy órát ő is duzzogott, de aztán annál nagyobb volt a boldogság amikor kibékültünk, és szerintem bevált a módszer.(Egyébként megkapta a lábám, ezért voltam szigorú vele.)

2011. aug. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Le lehet pontozni, de a kutyák akkor sem értik a jövőbeli büntetést. Ha akkor bünteted amikor rajta kapod az MÁS. Akkor abban a percben érti. Később NEM.

De kérdezz meg több kiképzőt mert itt a Gy.K.-n sok az okostojás. Ám ha rájuk hallgatsz, akkor szépen elcseszed a kutyád.....

09:19 voltam.

2011. aug. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!