Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megölte a kiscsirkét a két...

Megölte a kiscsirkét a két kutyám, rajtakaptam őket, rászóltam, és megvertem, értik, vagy sem?

Figyelt kérdés

Tartok kis csirkéket, tudom, hogy a kutyát hozzá kellett volna szoktatni, kis korában, de akkor nem volt rá lehetőség. Most kiszökött 2 kerítésen az egyik, és hallottam, hogy nagon kiabál. Kinéztem, és a két kutyám harapdálta, és körbefogták. Kirohantam, rájuk szóltam, akkor arrébb mentek, és mikor néztem, és felkaptam szegény csirkét, akkor jöttek közelebb, hogy megint harapják, mert még élt. Ekkor kicsit rájuk csaptam, mert iszonyú mérges lettem.

Szegény csirkét, már addigra teljesen szétharapták, és eltörték a nyakát is.

Most persze nagyon kerülnek a kutyáim, rám se mernek nézni.

Most elgondolkoztam, hogy talán jót tettem-e, mert rajta kaptam őket, és úgy kaptak ki, vagy sem, mert ez ösztön, és nem fogják érteni, hogy mi volt a baj?


2011. aug. 19. 10:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem megértették és nem kell őket többet büntetned.


Nálunk is a tacsi el lett verve mikor már a sokadik csirkét tette el láb alól. Azóta puszi pajtások a baromfival.

2011. aug. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!:)


sajnos (?) ebből nem fognak tanulni.

kb. 400x kellene, hogy elismételd - ez 400 csirke mínusz lenne...:D


az én kutyám is ilyen volt, sajnos a sulimban olyan volt az időbeosztásom, hogy alig maradt rájuk időm...

unatkoztak, ezért elkezdtek kiszökdösni és a környező csirkéket tizedelni.


én is 2x is jól elvertem az egyiket, amikor rajta kaptam, utólag nagyon bánom, nem lett volna szabad...



ugyanakkor elkezdtem velük kutyasuliba járni, mert én hülye, nem fogtam fel, hogy én vagyok a hibás, és nem a kutyák.

a suliban nagyon furán viselkedtek, addig is jó volt a kapcsolatunk, de akkor olyan csillogó szemmel néztek rám, olyan büszkék voltak, hogy csinálhatják a feladatokat!...

hihetetlen.



vidd el te is őket, nem fognak unatkozni, és nem a csirkékkel ütik el az időt.


ezt nagyon komolyan mondom, fontold meg, tudom, furának tűnik, de így van.

2011. aug. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 lasius ***** válasza:
100%

Szia

Természetesen tudják hogy rosszat tettek(mármint neked nem tetszőt)De ez náluk csak az ösztön.Jól tetted hogy rályukszoltál de amint legközelebb is lesz adandó alkalom megpróbálják még 1x. Szoktatás nevelés és persze idő és hátha...

2011. aug. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Biztosan megértették, hogy olyas valamit műveltek, ami neked nem tetszett. Ez még önmagában nem jelenti azt, hogy még egyszer nem fog előfordulni, de már így is valami.

Nem tudom, milyen fajtájú kutyád van, mert ettől is függ sok minden. Vannak olyan kutyák, akikből egyszerűen kiirthatatlan a vadászösztön (miért is kellene kiirtani?!). Vannak olyanok is, akik gyakorlatilag "játszani" szerettek volna a kiscsirkével, de az erőviszonyok kicsit mást hoztak ki belőle, és le lehet róla nevelni a kutyát.

Egy megtörtént esetet tudok csak példának hozni: nagyapám tanyáján volt egy tacskó-keverék szuka, még a '90-es évek elején. Mindig gyilkolta a tyúkokat. Nagyapám minden egyes alkalommal megverte. Nem is kicsit, hanem nagyon-nagyon (sajnos, de már nem tudok vele mit csinálni..). A kutya végelgyengülésben halt meg 17 évesen, boldogan, de mind a 17 évében ölte a tyúkokat, gyöngyiket, kakasokat ... Akármit csinálhatott vele a nagyapám. Tényleg megverte, borzasztóan, számtalanszor, de képtelen volt belőle kiirtani a vadászösztönt.

2011. aug. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagyon is értenek belőle. Nekem egy wels és egy Jagd terrierem van. Ők 3 csirkát tüntettek el. Ők is kaptak és azóta a hirhett vadászkutyák nem bátják a csirkét!
2011. aug. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Legközelebb ne kicsit kapjanak, hanem embereset. De csakis akkor amikor éppen akcióban vannak!!! Ha lekésted, meg ne merd verd őket. Legyél résen, tanulják meg, hogy tiltott terület.


Azonban ott a fő probléma, hogy a kiscsirkét kell elkeríteni úgy, hogy az ne szaladgáljon ki.

2011. aug. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

jézusom nagyon elszomorító olvasni, milyen tudatlanságban élnek nem kevesen a kutyanevelést illetően...


akkor én is mesélek egy történetet:

a kutyám állandóan tizedelte a környék tyúkjait. csinálhattam bármit a kerítéssel, kiszökött.

ott tartottam, hogy a kutyának mennie kell, mert a szomszédok finoman szólva mérgesek voltak - joggal, és nagyon féltem, nehogy megmérgezzék a kutyáimat.


de nagyon szeretem mind a hat kutyámat.

egy kiképző segítségét kértem, mondtam, hogy ő az utolsó esélyünk, nincs-e erre valami módszer?...

nincs. módszer nincs.


csakhogy mégis elkezdtünk a kutyasuliba járni, és ez a kis kotorék az agilityben akkora örömét lelte/leli (én is, ahogy nézem, milyen szépen csinálja a feladatokat), hogy azóta egyszerűen nem érdeklik a csirkék.

sőt, a kapu tárva-nyitva lehet, nem megy ki.



tanuság:


SOHA nem a kutya a hibás.

Ha valami gáz van, ott a gazda nem megfelelő üzenetet küld a kutyának, vagy nem megfelelően foglalkozik vele.

A kutya energiái, szellemi képessége így kihasználatlan marad, unatkozik.

Keres hát magának feladatot.


Adj neki más feladatot - ÖV, agility, valamilyen kutyás sport -, és a kutyád/kutyáid nem sokat fognak a csirkékkel vacakolni.


(hacsak nem az éhség hajtja őket, de ha rendesen eteted őket, ez nem valószínű.)

2011. aug. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!