Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Rajtakaptam a diákomat....

Rajtakaptam a diákomat. Szóljak a szüleinek?

Figyelt kérdés

Szünetben rajtakaptam a diákomat, hogy cigizik. Általában ilyen helyzetekben szólok a szülőknek, de ő az egyik legjobb diákom. Másrészről pedig most lesz egy versenye, és nagyon szigorú szülei vannak, félő hogy nem engednék el.

Vele már próbáltam beszélni, de nem hallgat meg.

Tanácsot kérek,

Köszönöm.


2011. okt. 10. 19:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
30%
most ne haragudj de mi közöd van hozzá?? mások szüleinek minek szolsz?? ha 9 évesekről van szó akkor még oké de 14 felett már semmi közöd hozzá.. hagyjad. ugyanugy cigizni fog csak a tudtod nélkül mégnagyobb titokban. és csak azt éred el vele h megutál és nem mehet versenyre..
2011. okt. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Az iskolában kaptad rajta, vagy valami iskolán kívüli de sulis szervezésű programon?
2011. okt. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Itt 14-15 évesek válaszát fogod elsősorban kapni, akik szintén dohányoznak, és meg vannak róla győződve, hogy semmiképp nem szabad szólnod a szülőknek... :P

Talán ha annyira szigorúak, akkor várd ki a versenyt, és utána szólj.. Bár nem értem, hogy az, hogy miért azzal büntetnék, hogy nem mehet el a versenyre?

Szerintem ülj le a szülőkkel, és magyarázd el nekik, hogy a "letámadással" nem érnének semmit, valahogy máshogy kell megoldanotok az ügyet.

Sok sikert

2011. okt. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem hogy hány éves az illető?
2011. okt. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
szerintem is inkább a verseny után szólj.
2011. okt. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
én a gimnazista éveim szüneteit végig cigiztem és egyszer kaptak el. egy engem nem tanító tanárnő volt, aki elkérte az ellenőrzőm és odaadta az osztályfőnökömnek. ő pedig egy kis agymosás után visszaadta üresen. továbbra is dohányoztam... szerintem nem fogsz elérni semmit azzal, h beszélsz a szülőkkel vagy esetleg hegyi beszédet tartasz. magamból indulok ki természetesen. viszont érettségi óta nem cigizek. ilyen korban már mindenki saját magáért felel. habár nem tudom, h hány éves gyerekről van szó.
2011. okt. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Matthew001 ***** válasza:
Szerintem nem sok értelme van szólni, mert nem fogja abbahagyni, esetleg tarts neki egy fejmosást, de igazából bármit is teszel annyit érsz el, hogy még nagyobb titokban fogja csinálni.
2011. okt. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Abban az iskolában, ahol dolgozom, a tanárok ezt a dolgot abszolút figyelmen kívül hagyják, akkor ha iskolán kívül dohányzik a gyerek, és nem iskolai szervezésű programon, tehát tanítási idő után. Esetleg mondják a gyereknek, hogy káros, vagy ilyesmi, de különben nem szólnak a szülőknek, nem csinálnak belőle ügyet. Az ön döntése, hogy elmondja e vagy nem, én a helyében nem mondanám el, eltiltani nem lehet tőle, ha akarja, sajnos úgyis csinálni fogja, főleg ha már idősebb. Ezzel csak kiváltana otthon egy veszekedést, nagyjából ennyit érne, előbb utóbb a szülők is meg fogják tudni, a gyerek nem tudja titkolni egész életében. Üdv.
2011. okt. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Zsarold meg, hogy verseny ELŐTT beszélsz a szüleivel. Aztán beszélj vele. Kiskorú nyilván, így amit tesz jogilag sem helyes! Felnőtt mondja meg mi a helyzet, nem egy kiskorú mondja meg a felnőttnek. Engem leszartak mind a tanárok, mind szülők. Sokkal nehezebb volt kikupálódni. Cigizés felesleges. Szokott lenni a Sprektrumon a "világ legszigorúbb szülői" sorozat. Ott is észrevehető, hogy az a titok, hogy legyen egy rendszer, amiben élni lehet. Örülnék szigorú de szerető szülőknek. Nem olyanoknak, akik le se állnak megbeszélni a dolgokat. Mindig csöndben kellett lennem a legnagyobb bajom közepette, mert kezdődött egy k.rva sorozat éppen. Az én gyerekemmel nem így lesz!
2011. okt. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok... amúgy hozzáteszem én 13 évesen füvescigit szívtam és prostival volt 14 évesen az első kalandom, majd kirugtak+ megbuktam 8 tantárgyból 9. osztályban magatartás miatt. Aztán mondták, hogy belőlem nem lesz senki. Egy éve bementem az akkori iskolámba bemutatni a diplomámat. Köpni, nyelni nem tudtak. Szóval ez a jelenség (persze most kicsiben) akkor van, ha valaki felnőttnek akarja magát érezni, miközben nagyon gyerekes. Cigizés kb. ugyanolyan menő, mint az ujjszopás.
2011. okt. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!