Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit taníthatnék még beagle 1...

Mit taníthatnék még beagle 1 éves kiskutyámnak?

Figyelt kérdés

LÉCCI ÍRJÁTOK MG H HOGYAN TANÍTSAM MEG NEKI !!

kan kutya

eddig ezekt tudja:

ül--->8 hetesen tanulta mg 1 hét alat

marad-->1 hét alat

pacsi-->2 hét allat

fekszik-->1 nap alat :D

kuszik-->1 nap allat

fut--> ezt már nem tudom mennyi idő allat tanulta meg

zebránál leül szétnéz

lábhoz igazodj sétánál

lábhoz

mit tanulhatna még?és hogyan tanitsam meg?1 hete tanitottam neki a "kuszik" feladatot!azt hiszem ennyit tud


2009. ápr. 15. 12:46
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
igen nagyon gyorsan tanul (meg nagyon szereti a jutalomfalatot amit szoktam neki adni tanitásnál és minél ügyeseb annál nagyobat/többet kap is így igyekszik minnél ügyesebb lenni :D) és a dogdancinget h kell neki tanítani és az milyen nehéz??h kezdjem el?
2009. ápr. 15. 16:13
 12/16 anonim ***** válasza:

[link]


A tánciskola menünél írja le.

2009. ápr. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Próbáld arra tanítani, hogy magától menjen különböző helyekre! (fekhely, ajtó, kapu stb)

Magyarul a "helyedre" parancsot!

Ezt én úgy tanítottam a kutyámnak, hogy magamhoz hívtam, leültettem, mondtam hogy maradsz. Aztán pár méterről odadobtam egy jutalomfalatot, ahová szerettem volna hogy menjen. pl. fekhelye, aztán kiadtam a parancsot " menj helyedre", és elengedtem. Ha nem akar elindulni ( a marad parancs miatt), akkor kicsit noszogatoni kell (megpaskolni, meglagatni) illetve mutatni neki kézzel, hogy mehet. Ha odament, megtalálja a jutalmat, odamész te is (vagy alapból kíséred) és megint elmondod a parancsot, és kap még egyet.

De ha ilyen gyorsan tanul, akkor biztos könnyen felfogja. Nem kell ilyen szájbarágósan, mint ahogy én fogalmaztam :)


Ezt addig ismétled, ameddig magától oda nem megy, amikor kiadod a parancsot, tehát amikor mát ott van akkor kapja a jutalmat.

2009. ápr. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Aztán megpróbálhatod a gyakorlatokat kézjelekkel összekötni, így szavak nélkül is irányíthatod!

Lényeg, hogy jól különböző kézjelek legyenek!

Amikor kiadod a parancsot mutatod a kézjelet is, aztán megpróbálod előbb a kézjelet mutatni, ha nem megy akkor mondod a parancsot!


pl. ül - ökölbe szorított kéz

fekszik- nyitott kéz, lefelé fordított tenyérre

pacsi - egyértemű, tartod a kezed

marad - megnyomod kicsit tenyérrel a nóziját, vagy csak tartod előtte

hozzám - megütögeted a lábad tenyérrel

fut - pl két taps

a taps arra is jó, hogy rád figyeljen, ha messzebb van



Aztán a keresést, követést is megtaníthatod vele, de azt már csak akkor, ha a többit jól begyakorolta!


Követés legegyszerűbb módja: elzárod valahová egy kis időre a kutyát. Aztán végighúzol a földön egy jó kis húsos csontot vagy vmi nagyobb darab finomságot :)

érte mégy, pórázra veszed, odavezeted a szagnyom kezdetéhez, megmutatsz neki egy másik kis darabot a csontból, finomságból. aztán másik kezeddel megmutatod neki a földön a szagnyom kezdetét, és mondd neki hogy keresd, vagy inkább "követ". Ha nem indul el megint megszagoltatod egyik kezeddel a csontdarabot (de nem adod oda!). majd a másikkal a szagnyom kezdetét!


Először ne legyen túl nagy táv. Fontos, hogy kezdetben ne keresztezzék gyakorlás során egymást a szagnyomok!

Ha kell jelöld meg vmivel a szagnyom kezdetét, ami neki nem feltűnő, hogy pontosan indíthasd, pl egy kisebb kővel, fűszállal, faággal, .

Ha a csonttal jól megy, folytathatod vmi mással! Én pl. fogtam egy pár zokni (régi, lyukas, használt :D ), eleinte tettem mindkettőbe egy-egy szem száraztápot, majd jól bebugyoláltam. Ugyanúgy végighúztam az egyiket a földön (eleinte jó erősen) a másikat szagoltattam. Ismételtem jó párszor! Ha már jól ment, akkor elhagytam a kutyatápot, a zoknit is megtalálta!

Nehezíthető ha eldugod vmi alá a keresendő dolgot, felteszed kicsit magasabbra, de pl a falon is végighúzod, hogy követkesse a nyomot! Olyan magasra rakd csak hogy elérje.

Aztán folytathatod személyekkel is, eleinte nem nagy távolságra illetve olyanokkal akiket ismer, Úgy mint a filmekben, megszagoltatod vele az illető ruhadarabját (amit már viselt, vagy épp akkor vett le) és ugyanúgy, mint bármi másnak a követése.


Aztán a keresd! amikor nincs nagy szagnyom.

Ezt kezdheted úgy hogy a szeme láttára eldobsz egy szem kutyatápot a fűbe, pár méterre. kiadod a keresd! parancsot. Ez nem túl nehéz! :)

Aztán ezt folytathatod úgy, hogy nem látja, hogy hová dobtad tetted amit meg kell keresnie. csak közben pórázon irányítod, hogy merre is keresse. Ezt eleinte ne túl nagy távolságra, mert könnyen megúnja!

Szintén megszagoltatd vele, amit kererssen és irányítod, hogy merre is. Ilyenkor nem konkrét szagnyomon meg, hanem végigpásztázza a területet, tehát engedj neki mozgásteret!


Fontos megkülönböztetni vezényszóban is hogy mikor van szagnyom és mikor nincs!

Követ -> van szagnyom

keres-> nics szagnyom meg kell találnia



Megtaníthatod arra is hogy keresse meg a labdát, ha szeret labdázni.

ez nem nehéz ha már tudja a kerest, vagy akár anélkül is játék közben mondogatod neki a labdát mutatva, hogy "Labda", "Hol a labda" aztán amikor épp nem találja, de te tudod hol van, akkor is mondod neki ezt, és finoman odairányítod, egy két kézmozdulattal.

Hasznos, amikor fogalmad sincs hogy hol a fenében van a labda... :D

2009. ápr. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
nahát hát köszi a fáradságot és a segítséget :D
2009. ápr. 16. 15:06
 16/16 anonim válasza:
jéééé , bárcsak már mi is itt tartanánk, 5 hónapos, de ahhhh:)kis rosszaság:)úgy szeretem ahogy van.annyit tud h marad, helyedre,pitiz:)
2010. márc. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!