Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes befogadni egy már...

Érdemes befogadni egy már felnőtt kutyust?

Figyelt kérdés
Gondolkozunk rajta, hogy örökbe fogadunk a menhelyről egy felnőtt németjuhászt, de nem tudom, hogy tudna-e még igazán hozzánk tartozni, nem-e kockázatos. Tudnánk őt még nevelni valamennyire? Engedelmeskedne nekünk? Nem lenne túl tartózkodó vagy félős, esetleg nem bántana minket?
2011. aug. 20. 11:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem érdemes. Nemrég kezdtem el ideiglenes befogadó lenni, a mostani kutyám a második hozzámkerülő felnőtt kutya.

Azt kell, hogy mondjam, egy felnőtt kutyával sok szempontból sokkal egyszerűbb, mint egy kölyökkel. Napok alatt szobatiszta lesz, nem kell rá állandóan odafigyelni, általában már nyugisabbak, ha van valamilyen betegség, arról valószínűleg már lehet tudni. Túl vannak már a fogváltással és az ivaréréssel kapcsolatos problémákon.


A mostani kutyát utcáról szedtem össze, két hete van nálam. Már tud ülni, feküdni, tudja, hogy a járdaszegélynél megállunk, pedig mikor megtaláltuk, még a pórázon közlekedés sem ment.

Ha van valamennyi tapasztalatod, és tudod az elejétől jól nevelni, akkor semmi gond nem lesz vele.

Ami fontos a kiválasztásnál. Menj el vele egy nagyot sétálni, és két dolgot tesztelj. Mennyire lehet letiltani dolgokról rászólással, illetve mennyire motiválható kajával, vagy simivel, vagy bármi mással. Ha jól gátolható, és jól motivláható, akkor onnantól könnyen veszi a te szabályaidat.

2011. aug. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg semmit sem tudsz az előéletéről, így nem lehet konkrétumot mondani. Nekem egy 3 éves kutyusom lett gyakorlatilag egyik napról a másikra, és nem is én választottam. Lassan ment, de végül elfogadtam. Már Istenkét néz rám. (3 hónap alatt) Egy 8 fős falkából lett egyke nálunk. Háztól jött, exgazda hozta. Tudtunk az előéletéről, meséltek párat, az igazságot úgyis elárulja a kutya. A régi helyén messze nem volt kinyalva a segge mint nálunk. Régi helyén kajával jutizták, én sosem adok neki, mert kövér, valszeg a környezet és kajaváltozás miatt. Nevelni simán lehet, de jobb ha fiatal, és neked is van tapasztalatod a fegyelmezésben. Nézegesd Cesar Millant, nagyon sok részben pont ilyesmiről okít. ha a kutyus bizalommal van feléd, és viszont, és jó helye is lenne, nem bezárva egy ketrecbe (alias kennel) akkor csak rajta, de ne add fel ha kudarcok érnek. Türelem!!!
2011. aug. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
mi is kb 1,5-2 évesen fogadtunk be kutyát. a bátyám meg vagy 3-4 évesen szintén németjuhászt. nem volt gond
2011. aug. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Ezt neked kell eldöntened! de ha azt akarod hogy a te értelmezésedet és a te hibáidat kövesse el tehát olyan legyen mint te ,inkább kiskutya a jobb megoldás.Hisz így te adhatsz neki nevet te taníthatod te jászhatsz vele és ami a legfontosabb a vele töltött emlékeid.Kiskorukban tudsz a kiskutya(4héttől-1 évig) nagyon sok butaságot rosszaságot követnek el így ezeken tudsz nevetni is vele vagy épp ellene. és ha te neveled egy szipmla (bár ha rosszul neveled inkább harag) tetszett,barátság alakul ki köztetek.

Sokkal jobb ha te neveled és a te környezetedet szokja meg és így nem kell mindent kérdezni ott hogy mit szeret csinálni? mit eszik? stb... Ha kiskutyát fogadsz be csak annyi a kérdésed ellehet-e vinni már és hogy mit eszik most még ?

Amugy mi 4 hetesen hoztuk el a mostani kutyánkat az elején mindig csak aludt édesss*-*(ezért is jobb a kiskutya)de éjszaka hiányolta bennt az anyját és ezért nem külön szobába aludt(mint az első 3 nap a pincében aludt de mi is csak egy ajtó választott el minket ami be volt csukva és egész végig nyüszögött mikor fölkelt)de utána már melletünk aludt és utána megint ott és utána kinnt

Nah ennyit akartam.


És a válaszom : jobb a kiskutya. és hogy érdemes-e nagyot ha nem szeretnél jobb emlékeket(mert nagy korukban már csak alszanak szinte) akkor vegyél.


DE EZ A TE DÖNTÉSED!!!!!


Nah sziaaa (: :D

2011. aug. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekünk egyik örökbefogadott kutyánkkal sem volt gond sosem. Voltak hibák amiket javítani kellett... de ha nem is ugyanezek, de mégis vannak hibák amiket javítani kell annál a kutyámnál is aki tenyésztőtől jött hozzánk 3 hónaposan.


Ami kérdéseket feltettél, azokra a válasz: csak azon múlik, h mennyit és hogyan fogtok vele foglalkozni. Bár ez a "nem bántana minket" kérdés nem egészen világos? Mennyit tudtok a kutyákról, a kutyák viselkedéséről, igényeiről (mozgás, szellemi)?

2011. aug. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom(mindenkinek aki menhelyi kutyát szeretnek örökbe fogadni)hogy legalább 3-4 napig látogasd a kutyát, vidd el sétálni ismerd meg hogyan viselkedik rácsok nélkül.Sokan vannak úgy,hogy bemennek a menhelyre ráböknek valamelyik kutyára mert épp az a szimpatikus,elviszik és 2nap után visszakerül ilyen-olyan gondok miatt.és ez se a gazdinak,se a kutyának,se a menhelynek nem jó
2011. aug. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Máté Állatvédő válasza:

Egyetértek az előttem szólóval. Látogasd meg többször és ha úgy döntesz, hogy hazaviszed, nyomás vele egy játékon és jutalomfalaton alapuló kutyasuliba. pl. Bp-en a népszigetibe, de a váci Kutyaduma is ugyanezzel a módszerrel dolgozik és még számos iskola az országban.

Felnőtt kutyával nem feltétlenül nehezebb, mint egy kölyökkel, ez a kutya habitusától függ leginkább.


Sok szerencsét!

2011. aug. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 vikkkaaa ***** válasza:
Szerintem igen nekünk is egy 6 éves Magyar Vizslánk van menhelyről. nagyon okos és mindent tud.nem kell megtanítani. sohase mozdul el mellölünk. mindig örül nekünk amikor hazajövünk. annyira csóvál hogy a segge a fejénél van és majd össze esik az örömtől!! :-D
2011. aug. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
persze hogy érdemes, hacsak aztnézed hogy széppéteszitek a kutya életét, megmentitek az altatásról, és a rossz élettöl, ez szerintem elg is
2011. aug. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!