Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 hetes német juhász kutyámna...

10 hetes német juhász kutyámnak erős hasmenése van, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tegnap este kapott egy kis tejbe áztatott tápot. Ahonnan hoztuk, ott is így etették a kiskutyákat, gondoltam hirtelen nem változtatok rajta. Pedig tudom hogy egyes kutyák laktózérzékenyek. De tegnap előtt is kapott szóval nem hiszem hogy attól van. Ja meg apukám miután elaludtam megetette a nagy kutyákat és neki is adott egy kis nyers csirkehúst. :S Nem hinném hogy fertőzőtt volt vagy ilyesmi, de nyers hústól lehet ilyen tünete? Most nem eszik, pedig főztem neki rizst. Inni azért iszik. Egész nap csak fekszik. Még mit adhatok neki, ami kíméli a gyomrot? Ja meg nemrég műtötték az egyik szemét ki kellett szedni, mert annyira sérült. De a seb már begyógyult. Lehet annyira legyengült, hogy elkapott valami vírust. :( Ha rosszabbul lesz visszük dokihoz...
2011. aug. 20. 12:33
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
FŐZÖTT csirkehús.
2011. aug. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
47%
A disznón kívül a kutyáknak szüksége van nyers húsra! Ezért kár osztani! Igaz, hogy a kölyöknek még nem kell, de a felnőtt kutyáknak nagyon is, hiszen ragadozók alapjában! A természetben sem főzi meg nekik senki. Csirke hústól semmi baja nem lesz, egyedül a nyers disznó veszélyes. Az őrkutyákat, szinte csak nyers hússal etetik hogy hamisabbak legyenek. Az erősen tévhit, hogy a kutyákat csak azzal az ipari szeméttel kell etetni, na attól hamarabb tönkre mennek, ez biztos. A hasmenése inkább a tehén tejtől lehet, de inkább vigyétek el az orvoshoz.
2011. aug. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Én nem várnék a dokival hétfőig, az állatkórházak nyitva tartanak vasárnap délelőtt is. Nekem ez elég parvó gyanús, levert a kutya, nem eszik, erős hasmenése van, még csak 1 oltása van meg. Milyen a hasmenése, nagyon híg, már-már vízszerű? Ha igen, akkor azonnal vigyétek dokihoz, ha vért látsz benne, akkor meg pláne.

A nyers hús miatt nem kell felháborodni, a csirkétől nem lesz semmi baja a kutyáknak, sok tenyésztő is nyers hússal etet, ha nem volt romlott, akkor ettől nem lehet nagyon erős hasmenése. A tejtől már annál inkább, de mint írtad máskor nem volt baja tőle, szóval én erre sem igazán gyanakszom. De a tejet a jövőben el kell felejteni, egy 10 hetes kölyök már meg tudja enni a tápot anélkül is.

2011. aug. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

ma 14:28

Komolyan gondolod ezt a nyers hús-hamisabb kutya- dolgot?

Mert akkor nagyon el vagy tájolódva.

A kutya emésztése még mindig inkább a húsra van kitalálva. Így az hasznosul a legjobban. De ezen kívűl semmi más hatása nincs a nyers húsnak.

2011. aug. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Csak a kicsinek nem érdemes, imádják a nyers csirkefejet, semmi bajuk nem volt tőle soha, 12-14 éveket éltek a Németjuhászaim, ami szép kor.
2011. aug. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Nem volt véres, elöszőr barna aztán vízszerű és most ilyen furcsa sárgás szinű. :S Holnap akkor elvisszük ha nem lesz jobban! Elvileg két hete a parvo ellen kapta meg az oltást...De most néztem a tüneteket és ő nem hány. Remélem valami gyengébb vírus lesz. Meleg az orra és egész nap fekszik és néz szomorúan az egy szemével. :( Úgy sajnálom! Pakolom elé a rizst, vízbe áztatott tápot de semmit sem eszik. :( Kézből elveszi játékosan aztán kiköpi.
2011. aug. 20. 14:58
 17/22 A kérdező kommentje:
Nagyon örülök, mert elkezdte elég rendesen enni a rizst. :) Meg a tápot is csipegeti. Lassan akkor jobban lesz. Meg már dél óta nem volt széklete. :)Tegnap akkor csak nem esett valami jól a pocijának. De azért hétfőn elvisszük, úgyis jön a második oltás. :) Köszi a válaszokat!
2011. aug. 20. 15:38
 18/22 anonim ***** válasza:
52%
Igen, komolyan gondolom! Ugyan is nem egy őrző védő kutyával volt dolgom... Ráadásul a vér, egy ragadozó életében fontos szerepet játszik. A kutya már nem farkas, de az ösztön még bennük van. Az emésztésének szüksége van nyers húsra is bizony, nagyon szeretik és egészséges is...
2011. aug. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

ma 15:38

Milyen tápot adsz?

Egy kölyök már attól is kaphat enyhe bélgyulladást, ha túl van etetve. Főleg egy leromlott állapotú. Maradj még a rizs-hús variációnál, amíg nem rendeződik a helyzet. A dokival beszéld meg ezt a hasmenéses dolgot. Talán elodázza az oltást is, amíg nem egészséges a kutya. Beteg, vagy nem teljesen egészséges kutyát felelős állatorvos nem olt.

2011. aug. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Kölyök tápot kap frieskist. Tudom, tudom minimum prémium minőségi táp kell neki, de egy az, hogy itt falun azt nem tudtam beszerezni, másik az, hogy apukám úgyse venné meg neki. Szóval nem kell a kioktatás, a tápokról is sok mindent tudok. :)

Igen, azt tudom hogy lázas, beteg állatnak védőoltást nem szabad adni. De tényleg már jobban van, mindent széthord, rág, tép. :D

2011. aug. 20. 15:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!