Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » HELP! Nagyon fontos! Mitcsinál...

HELP! Nagyon fontos! Mitcsináljak vele?

Figyelt kérdés
5 éves argentín dogom nagyon csunyán megharapta a páromat. Összekellett varni a karján a bőrt. Nem voltam otthon 1 hétig,a páromra bíztam addig a kutyust,és ez lett a vége sajnos. Pedig megvan nevelve,kutyaiskolába is jártunk vele hónapokat,még amikor picike volt akkoris. Soha semmilyen körülmények között nemvolt vele ilyen gond,mindig nagyon barátságos volt,tudtam vele bánni. Igaz nem is volt még erre példa,hogy hosszabb idöre magára hagyjam,még nyaralni is magunkkal vittük. Látta már állatorvos,semmi konkrétat nem mondott.Vissza kellene vinni kutyaiskolába? Mit csináljak vele? Nagyon szeretem.
2011. aug. 20. 16:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
A párod nem ingerelte a kutyát? Hogy harapta meg? Mármint, volt valami előzménye?
2011. aug. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Csak azért, mert a kutya nem tervezi el előre, hogy mit tesz, hanem csak egy adott szituációra reagált.
2011. aug. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Mióta ismeri párodat? Nem felingerelte valamivel? Mert az én kutyáim is képzett őrző védők, de ha én nem vagyok jelen senkit nem tűrnek meg. Ha ott vagyok akkor is távolról figyelik. Ha párodat régen ismeri, és így fordult elő, akkor valószínű nem tiszteli eléggé. Rangsorban kell helyretenni a kutyát! Kutyaiskolát javaslom igen, az nem árt.
2011. aug. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
12%
hát bármennyire is szereted elkell altatni ugynais ha egyszer megtette többször is megteszi.
2011. aug. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Ugy hogy a kutya az ágyunkon aludt este( ez az egyik levakarhatatlan szokása..) és a párom rászolt hogy másszon le onnan,mert azaz ö helye,és leakar feküdni. Nem mászott le,csak forgatta a fejét. Utánna a párom megpaskolta hátát,és rászolt határozottan,hogy menjen le az ágyrol,és akkor kapta meg a kezét.
2011. aug. 20. 16:34
 6/19 anonim válasza:
de az is lehetséges h a párod ingerelte fel vlmivel
2011. aug. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor ez nevelési, és rangsor beli probléma. Nincs azzal semmi gond ha a kutya az ágyon van (már annak aki ezt elviseli), de úgy hogy akkor mehet fel amikor engedik neki, és bizony le kell pattannia amikor leküldik. Rá kell világítani a kutyának, hogy nem ő a főnök, az nem az ő helye, örüljön hogy ott fekhet. Ne az első, vagy a második legyen a falkában, hanem az utolsó. Hozzá értő kutyanevelési szakember segíthet hogy mi a teendő. Talán az sem ártana ha a pároddal együtt vinnétek kutyaiskolába. Tükör kutyasulit javasolnék, ott jobban rámennek a kutya-gazdi kapcsolatra.
2011. aug. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen a párodat nem tiszteli, a helyét pedig sajátjának tudja. Ez normál esetben nem fordulhat elő... Gondold el mit csinálna, ha mondjuk az ételéhez nyúlna. Minél előbb rendezzétek ezt.
2011. aug. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Így elég egyértelmű, hogy a kutya nem tiszteli a párodat, és nem fogadja el falkavezérként. Vannak módszerek, amikkel a dolog javítható.

Pl. Etetési időben, a párod egyen a kutya táljából ( rakjatok egy kis papírtörlőkendőt vagy akármit a kajája fölé, és rakjatok rá pár darab virsli karikát, amit a párod egyen ki belőle), aztán adja oda a kutyának a kajáját. A farkasoknál is a falkavezér eszik először, a többieké a maradék. Vigyétek együtt sétálni a kutyát, és mindig ti lépjétek át legelőször a küszöböt, a kutya mehet ki legutoljára.

Vannak még ilyen dolgok, keress rá.

2011. aug. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Ezek a dolgok eddig is megvoltak,mindig együtt visszük sétálni, engem nagyon tisztel néha azt érzem hogy fél tölem,pedig sose bántottam csak határozott vagyok vele. Amikor otthon vagyok,ugy jön fel az ágyra hogy leül mellém és néz azokkal a sötét szemekkel,közben pedig pacsit kér. Ha kap pacsit,és paskolom az ágyat,akkor tudja hogy feljöhet. Nemértem mi történhetett...
2011. aug. 20. 16:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!