Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 3 hónapos németjuhász...

Van egy 3 hónapos németjuhász kiskutyám. Nemtudom mitcsináljak vele, nem tart tőlem ha rosszat csinál és rácsapok morog nekem ugrik megharap. Meg rángattam a nyakánál nyűszített és ugyanaz volt a reakció. Nemtudom mitcsináljak, vagy ezt kifogja nőni?

Figyelt kérdés
2010. aug. 24. 11:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
hát talán annyi lehet a baja,hogy nem kénne bántanod,mert egy idő után nem biztos,hogy morogni fog rád,hanem félni fog tőled. Ha igazán szereted,nem vagy képes megütni,mégcsak kicsit sem. Akkor inkább ha rosszat csinál kiabálj rááá!!!
2010. aug. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
sürgősen keressetek fel egy kutyaóvodát, ahol megtanítják neked, hogyan kéne bánni egy kutyával
2010. aug. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hiába csapkodod, ha közben tudja, hogy félsz attól, hogy megharap. Nem vagy elég határozott. Egyébként sem szabad mindenért megütni a kutyát, esetleg ha tényleg nagyon rosszat csinál, de ha folyton bántod, akkor semmi tiszteletet nem fog feléd mutatni.
2010. aug. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!ezen változtatni fogok.

szeretemnagyon a kutyust,de nemtudommár micsináljak.

Szüleim mindig rámszoltak hogy neveljem meg, csapjak rá vagy rángassam meg ha rosszat csinál.

2010. aug. 24. 11:54
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

nem kell rángatni, csak elkapod a nyakát, lenyomod a földre és ugy tartod egy darabid .. ledominálod


egyébként jó lenne ha tudtára adnád hogy te vagy a fönök, vagy nagyon sok gondotok lesz még egymással

2010. aug. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én nem hiszek az erőszakban. Szerintem attól csak vadab lesz.

Dícsérettel jobban nevelhető, de mindenképp kérd egy kiképző segítségét.

2010. aug. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
és azzal ha lenyomom a földre tudtára adom hogy én vagyok a főnök?vagy mit tehetnék még?
2010. aug. 24. 12:38
 8/13 anonim ***** válasza:

Sokszor az a legnagyobb büntetés a kiskutyának, ha saját magadat vonod meg tőle. Ott kell hagyni, vagy 10 percre elzárni egy üres szobába (lehetőleg olyanba, ahol nincs mit szétszedni, pl. fürdőszoba).

Semmiképpen ne provokálj olyat, amire ő harapással provokál és nem tudod megtorolni, mert akkor rá fog szokni.

Kutyaóvoda tényleg hasznos lenne, és/vagy később kutyaiskola, mert szemmel láthatóan nem tudsz bánni vele még ilyen kicsinek sem. Nem ciki, csak segítséget kell kérni ;)

2010. aug. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

kutyaiskolába mindenféleképpen szeretném vinni..csak még pici hozzá.

köszi a segítséget.

2010. aug. 24. 13:20
 10/13 anonim ***** válasza:
Csak kérlek minnél előbb kezd el leszoktatni és megtanítani neki hogy TE VAGY A FŐNÖK. Mert én látáttam lyen esetet 11hónapos már a kutya és nem mernek vele nagyon utcára menni mert ne tudták megnevelni, mert kiskorába ráhagyták a harapást vadulást "mert hát majd kinövi". Ez lett belőle. Nem hallgat a nevére se. Nem lehet vele se emberek közé és kutyák közé meg végképp menni. Az udvarba se lehet bemenni még ismerősnek se ha a gazda kinn van akkor sem mert nem tudhatod neked ugrik e. Szal nagyon vigyázz hogy mit hagysz rá.
2010. aug. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!