Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok? :D

Milyen kutyát ajánlanátok? :D

Figyelt kérdés

14 és lány vagyok.

Olyan kutyusra gondoltam ami közepes/nagy pl német juci.

Mozgékony mégis nyugis kutyusra gondoltam ami ha kell leül és elvan szóval nem hiperaktív,tudom nevelés kérdése de csak alaptermészetről beszélek.Padló cirkálót nem akarok.:)

Lehet kicsit befolyásoló tényező, elsősorban magyar fajtát szeretnék (bevallom,Hazaszeretet van így gondolok magyar fajtára is..). De minden érdekelne,szőrével sokat foglalkozni ne kelljen fésülés de nyírás kizárt,úszni azért szeressen meg a sétákat.

előre is köszönöm,bocsánat ha érthetetlen akkor szívesen elmagyarázom még,mégis hogy gondoltam.:D

(Mostanában nem tervezünk kutyát de addigra kigondolom elég az a 2-ő ami van ) én speciel dobermann-ra,goldira és német jucira gondoltam :)


2011. aug. 20. 17:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én is hagyomány őrző vagyok, így csak is magyar fajta jöhet szóba. 4 kuvaszom van meg egy pulim. Ezek a kutyák elég nagy mozgásigényűek, terelő és juhász kutyák révén. Puli, pumi, mudi nagyon mozgékony fürge kutyák. A komondor és kuvasz teljesen megelégszik egy nagy kerttel és nem is igényli az örökös foglalkozást. A vizslák és az erdélyi kopó is elég nagy mozgásigényű. De ha a sétákat és a foglalkozást tudod nekik biztosítani, nyugodtan lehet a vizsla is, vagy bármelyik. Magyar fajták előnyben! :)
2011. aug. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:

Nekem majd dobbermanom ( v h írják ) lesz, már hat éves korom óta szeretnék kb. :)

vagy rotweiler, bár az utóbbi kettőre azt mondjak h nem családi kutya, inkább az a vadabb fajta... A dobinak meg a mozgás igénye viszonylag nagy.

vagy ott a vizsla is, kuvasz ( régen azt is szerettem volna de azt mondják becsavarodhat... )

most ennyi jutott eszembe. :) régebben jobban vágtam a fajtákat, meg minden dolgot róluk... Mára már sajnos keveset. :(

2011. aug. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Oh tányleg vizsla :) köszi én akartam de anyu nem mivel mikor kicsi volta volt nekünk is azaz apum mentette meg..

És hát na anyum nem akarta de én is Magyar fajtába gondolkozok valaki egy kicsit felvilágosítana velük kapcsolatban mert pörgős és állítólag makacs..De nem tudod sose volt dolgom velük úgy:$

2011. aug. 20. 17:51
 4/17 anonim ***** válasza:
A magyar vizsla, a sima és a drótszőrű is, nagyon könnyen tanítható, mozgékony és kiváló vadászkutyák. Határozott nevelést igényelnek és rengeteg mozgást,játékot. Lehet velük futni, kerékpározni, úszni, apportírozni stb...Lényeg, hogy minden nap le kell fárasztani, ha lehetséges kutyaiskolába hordani. Nagyon szereti a családot, gyerekeket. Kiváló társ. A makacsság inkább az erdélyi kopót jellemzi, a vizslák szófogadó, könnyen irányítható kutyák. Üdv!
2011. aug. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Oh köszi hát anyum meg próbálom majd egyszer rábeszélni, mert szeretnék Magyar fajtát és köszönöm az eddigi válaszokat :)
2011. aug. 20. 18:05
 6/17 anonim ***** válasza:
Szívesen! Én is nagy rajongója vagyok, a Magyar kutyáknak!
2011. aug. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

bár írtad hogy ne legyen hiperaktív..de amiket leírtál az alapján én a magyar vizslát ajánlanám bár sokat kell vele sétálni de könnyen tanul és a szőrével sincs sok gond...

labrador,golden retriver, vagy vmi menhelyi kuytus,,,

2011. aug. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

érthetetlenül írtam tudom:)

Hát na úgy értettem h 2 óra séta után ne pörögjön még meg viszonylag nyugis de ha séta van akkor bírja.:)

Ne mint a collie-k h pörgés a nap 24 órájában :)

2011. aug. 20. 18:16
 9/17 anonim ***** válasza:
A vizsla vagy a kopó megfelelne neked szerintem. A kuvasz is kiváló, csak azok a nagy melegben nem igazán szeretnek szaladgálni. Nekem is egész nap a hűvösben szunyálnak...Este viszem ki őket a mezőre, akkor szaladgálnak. De a vizsla tökéletes.
2011. aug. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Kezdő kutyásként ne akarj dobit :) A másik kettő viszont megfelelő kezdésnek. Plusz én is a vizslát akartam javasolni.
2011. aug. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!