Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Le lehet nyírni a pulit?...

Le lehet nyírni a pulit? (többi lent)

Figyelt kérdés

Van egy 11 hetes pulim. Arra lennék kíváncsi hogy mikor nagy lesz le lehet nyírni géppel a szőrét vagy utána már nem lesz olyan szép és állagú a szőr? Vagy inkább csak ollóval igazítsam meg mindig a szőrt? Hogyan fürdessem felnőtt korában? Van rá valamilyen speciális sampon? Azt halottam hogy a pulit kis korában sem szabad fésülni csak akkor ha nagyon muszáj ez igaz?


A válaszokat előre is köszönöm!


2011. aug. 21. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:

nem is fésülni kell,hanem húzgálni a szőrét,tincseket szét kell húzni.

nyírni?

minek?

hiába nagy bundája,lehet hogy úgy látszik,majdnem hőgutát kap,de hosszú szőre levezeti a hőt,a rövid fejű kutyák mint pl boxer,bulldog sokkal hamarabb kapnak hőgutát....

tehát semmi értelme

2011. aug. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lenyírni azért mert nálunk mivel állatokat tartunk az ólak körül ha a földön húzza elég csúnya lesz főleg eső után. Fésülni csak azért mert még kicsi ilyenkor még nem tudod szészedni a tincseket!!!
2011. aug. 21. 19:45
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet nyírni, de a feje tabu. Köztudott, hogy ha a pulik fejér is megnyírják, az árt a szemének, és megvakulhat.
2011. aug. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem vakulhat megg ezt tudom! már utánna olvastam! Csak érzékeny a szemük és a szemük fölött hagyni kell egy kis napellenzőt! De amúgy köszi! [link]
2011. aug. 21. 19:56
 5/7 anonim ***** válasza:
lenyírni természetesen le lehet,utána visszanő a szőre,de ahhoz,hogy újra "pulis" legyen pár év kell majd megint.fürdetni rasztás szőrrel úgy lehet,ha egy kád vízbe "beáztatod" és nyomkodni kell a rasztáit,dörzsölni nem szabad!és nagyon nehezen szárad,kell 2-4nap mire teljesen megszárad a bundája szóval csak jó időben fürdesd.egy évben max 2szer szabad-ezek természetesen a klasszikus puli szőrre vonatkoznak.ahhoz hogy szép legyen a szőre (igazi pulis) ollóval 1ujjnyi vastagságúra szét szedheted a tincseit vagy kintről a befelé a bőre felé feltépheted.ha nyírod,akkor lehet fürdetni kefélni,stb ha sűrűn keféled viszont nem lesz rasztás a szőre.na remélem értelmesen írtam le:D
2011. aug. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ja és nem fog megvakulni ha levágod a szeme előtt a szőrét :D:D
2011. aug. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sokat segítettél köszi!
2011. aug. 21. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!