Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A samoyedeket megszokták...

A samoyedeket megszokták nyirni, hogy igy nézzenek ki igaz? Hogy néz ki ha nincsen megnyirva?

Figyelt kérdés

gondolom megnyirva ilyen:

[link]

[link]

[link]


nyiratlanul ilyen?

[link]


2011. okt. 23. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A szamojédet nem nyírják,max. a kiállítási kutyáknál igazítanak egy kicsit
2011. okt. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 greeen ***** válasza:
53%
sőt valójában mind fekete csak ki vannak hidrogénezve!
2011. okt. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
A legkevésbé sem, el vagy tévedve. Azokon a linkeken, amiken az általad nyírottnak gondolt kutyák vannak, na azok közül egyik sem nyírt. A legelső az idei Samoyed Club of America National Specialty-jének győztes kutyája, aki a 10-12 éves veteránok osztályából lett BISS, nem hiszem, hogy valaha érte ilyen célból olló. A második egy 6 hónapos kölyök nem nyírták és nem is hiszem, hogy valaha meg fogják nyírni. A harmadik kutyát nem ismerem meg, de az sem nyírott. Az utolsó linken lévő meg simán ivartalanított, előtte nem volt ekkora bundája. Vannak eltérések a bunda méret között, például az angol vérvonalú kutyáknak nagyobb, látványosabb szőrük szokott lenni, az amerikaiak inkább a felépítésre és a szőr minőségére mennek rá (ne legyen puha, selymes). Az olaszok azok, akik szokták nyírni a kutyákat, de ott is a körvonalak kiigazítása szokott történni.
2011. okt. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ááá szóval igy, nagyon szépen köszönöm a válaszokat. tudom, hogy elég buta kérdés volt, csak nem értettem, hogy némelyik miért olyan szép formás, és a másiknak meg miért olyan hosszú a szőre, de most már akkor ezt is megtudtam. mindenkinek megy a zöld kéz.:) amúgy csoda szép kutyusok.:)
2011. okt. 23. 14:21
 5/7 anonim ***** válasza:
Szépek, de legalább olyan öntudatosak is. :-) Én mindig azt szoktam mondani, hogy nehogy valaki csak a küllem alapján ilyen kutyát vegyen. Mert az angyali külső egy igazi kis ördögfiókát takar...
2011. okt. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tudom, van egy huskym.:D de imádom!
2011. okt. 23. 18:48
 7/7 anonim válasza:

A szamikat nem szokták nyírni, csak ha szükséges a talpukon a kilógó szőröket vágják le. A kiállítási kutyákat is csak minimálisan a csánkuknál igazítják meg ritkító ollóval. Mint ahogy már előttem is írták, lehetnek eltérések a különböző samoyed típusok és a szőrminőség között is.

Egyébként a 4 linkelt kép közül kettőn az én kutyáim vannak. (A másodikon és az utolsón). Egyiket sem nyírjuk. Az utolsó egy ivartalanított szuka, nem volt ilyen nagy szőre ivartalanítás előtt.

2011. dec. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!