Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történik a kutyával ivartal...

Mi történik a kutyával ivartalanítás után?

Figyelt kérdés
Van egy kistestű kan kutyusom, akit szeretnék ivartalaníttatni a közeljövőben. Sokan mondták, hogy az ivartalanítástól kutya ellustul és hízékonyá válik, nem lesz olyan játékos mint azelőtt volt. Ebből mi igaz? Hogyan lehet ezeket kivédeni? Csak azért szeretném ivartalanítan, hogy ne legyen olyan agresszív a kan kutyákkal és ne akarjon minden szukára rámászni...
2011. aug. 22. 12:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem kell elfelejtkezni a testmozgásról, illetve ellen kell állni a nagy boci-szemeknek, mikor kunyerál, és szigorúan csak az adagját adni neki.

Ennyi a recept, nem nagy ördöngősség.

2011. aug. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezek lehetséges mellékhatások, nyilván ilyenkor van egy hormonális változás is (pont ezen célból ivartalanítjuk). Elkerülni mondjuk a hízást lehet, a hozzálást nem nagyon tudod befolyásolni.
2011. aug. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

ne már.

ne tegyél ilyet vele.

gondold magad az ő helyzetébe.

2011. aug. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ahogy már írtam csak azért szeretném ivartalaníttatni, hogy ne legyen olyan agresszív a kanokkal és nem másszon rá minden szukára mert ez nekem már kellemetlen...jó lenne ha el tudnám engedni a többi kutyával játszani de ha szukákkal van rögtön nem játszani akar, hanem rájukmászni...a kanokkal meg agresszív... azt is hallottam hogy az ivartalanítással sok betegség megelőzhető.
2011. aug. 22. 12:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Gondolja magát az ő helyzetébe? Oké. Van két heréd, de sose használhatod. Ez jó? Nem.

Inkább legyen ivartalanítva, mert amit nem próbált, az nem hiányzik. És valóban, sok betegség megelőzhető vele.

2011. aug. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

az én szuka tacsim 6 hónaposan lett ivartalaníttatva. semmi változás. többet zabálna ha hagynám. de nem teszem. nem kövér. én nem vettem észre h kevésbé lenne játékos, meg mozgékony, de gondolom egyede válogatja.

annyit kell tudni az az ivartalan kuytusoknak 20-30%-al kisebb az energia igényük, de hát figyelsz arra h hizik e. ha elkezd hizni visszaveszel az adagjából és ennyi.

de nyugodtabb lesz.

2011. aug. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

jahh a 9 hónapos kanom is lassan ivartalanítva lesz, mert bár kijön a kanokkal, de mászik a csajokra ha kell ha nem.

meg nekem fontos az egészsége is, jobb igy nekik. fedezni soha nem menne amzgy sem, lévén h csak keverék.

2011. aug. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!