Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most rosszat tettem?

Most rosszat tettem?

Figyelt kérdés
Elmentünk kutyát sétáltatni, de a kutyám végig húzott, annyira, hogy alig kapott levegőt. A hátsója kb fél méterrel volt előttem és már megelégeltem, hogy fuldoklik, ezért vissza rántottam. Utána amikor tovább mentünk, már nem húzott, hanem szépen ment mellettem. Már bűntudatom van, hogy fájdalmat okoztam neki, de ha jobban bele gondolok, az egész séta során összességében rosszabb lehetett a fuldoklás...
2011. aug. 22. 20:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ha utána melletted jött, akkor nagyon jól csináltad!
2011. aug. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Treff 012 válasza:
szerintem nem tettél semmi rosszat, ha bevált akkor nem.
2011. aug. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ne legyen miatta bűntudatod nem cibáltál vele rosszat!
2011. aug. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem jól tetted.Nálunk minden séta így indul...2 éves kan goldim megvan bolondulva,ha sétálni megyünk úgy húz,hogy alig bírom tartani.Szóval kicsit rántsd meg,és akkor lassabban fog menni.Ha meg bűntudat,akkor adj neki finom kaját,játsz vele,meg ilyenek...15/L
2011. aug. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem :) jól tetted, főleg ha utánna szépen ment melleted. sajnos az én labim nem ilyen, őt rángatással nem lehet rávenni hogy szépen jöjjön.
2011. aug. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Értem. Azért van bűntudatom, mert amikor visszarántottam lefeküdt a földre és behúzta a farkát. Tehát félt tőlem és ezt nem akartam :S
2011. aug. 22. 21:03
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy a főnök, az ISTEN. ha pedig az istenek haragosak, és lesújtanak, akkor érdemes meghúzni magunkat :P :)


egy tiltásnak, büntetésnek akkor van értelme, ha a kutya reagál rá. az, hogy lefekszik és meghunyászkodik, az egy reakció, tehát elérted a célod. azzal tudod őt "kiengesztelni" és a saját lelkiismereted tisztára mosni, ha utána a következő jó megmozdulását azonnal meg is jutalmazod. elég ha hanggal megdicséred, vagy megsimogatod. esetleg, ha biztosra akarsz menni, akkor kérj tőle olyat, amit biztosan teljesít, így tutira lesz miért jutalmazni.


tudom, hogy ez már nem divat, de én a tekintély-elvű nevelés híve vagyok. ha rosszat tesz, azt tudatom a kutyáimmal, és azt is, ha jót. egyértelmű vagyok velük mindig, és nincsenek is problémáim a kutyáimmal.


összességében tehát nem, nem tettél rosszat.

2011. aug. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

máskor, ha húz, fordulj vele vissza! ha arra is húz, megint vissza! és így tovább. menj vele sokat, ha kicsit is húz, fordulj vissza! ha akkor is húz, megint vissza!


mikor x helyre kellett mennünk, az volt a bünti, hogy akárhányszor húzott, körbe kellett mennie körülöttem, és csak akkor mentünk tovább. tehát sokkal lassabban érte el a célját a húzással, mint a rendes sétával. idő kellettneki, de felfogta, és nem volt benne rángatás.

2011. aug. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jajj ne féltsed már annyira azt a kutyát, keménykezűnek kell lenni, vele különbem az ilyen gazdikból szenvedő kutyatulajdonos lesz. Ilyenkor akkorát kell rajta rándítani hogy nyüszítsen is, vagy üssél rá egyet. Meg kell büntetni, úgy hogy rossz legyen neki, különben sosem tudja majd hogy az rossz.
2011. aug. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

szerintem se csináltál rosszat.

nálam egyszer eljött a volt kutyám gazdája, együtt sétáltattuk és ő fogta a pórázt (flexi) aztán mikor nagyon húzta, annyira megrántotta (izompacsirta-.-), hogy a kutyám akkorát visitott szegényt nagyon hátrarántotta utána alig tudott fölkelni annyira beütötte magát. mert ő meg egy tibeti spániel.


na ezt csak azért irtam le, hogy ha így csináltál volna, akkor rosszat tettél volna. de ha csak simán hátra rántod nincs semmi, én is szoktam mikor már elegem van hogy kitépi a karomat.

2011. aug. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!