Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar vizsla? 3kérdés?

Magyar vizsla? 3kérdés?

Figyelt kérdés

-Egy 10 hónapos Goldennel jól kijönne-e

-Télen nem baj ha kint van?

-Milyen a mozgásigény és kapar-e?


2011. aug. 22. 22:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

1. Ha megfelelően szocializált mindenképp ki fog jönni vele.

2. Egész nyugodtan kint maradhat hiszen vadászkutya a jeges vízbe is beszokták küldeni a vadászok a vadért.

3. Kaparni kapar ha valamilyen szagot érez vagy is ezt az én kutyusomról mondom mozgásigénye elég nagy de 2 órás futározás csodákra képes :)

2011. aug. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

1.Oké

2.De azért télen intenzív hideg van 3 hónapon keresztül.

3.2óra?

2011. aug. 22. 22:18
 3/13 nory0722 ***** válasza:

1. Persze,a kölykök jól kijönnek egymással,kb egy energia szintűek.

2. Hát nem tenném ki olyan könnyen,mint egy goldent. Ha van egy jól szigetelt ólja,és néha beengeded kicsit melegedni,vagy veszel neki egy pulcsit,akkor nem lesz gond. Csak figyelj,mert ha megázik a ruha,megfázik.

3. Hogy kapar e? Ha nincs lemozgatva,valamivel le kell,hogy foglalja magát. Ha minden nap elviszed legalább fél órás sétára,nem fog kaparni. Mozgásigénye kb mint a goldennek,talán kissé nagyobb,bár ez fajtán belül is változó. próbálj meg egy nyugisabb kölyköt választani,akkor nem lesz gond.


Egyébként mik az elvárások?

2011. aug. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hogyhogy milyen elvárások?

Egyébként köszi a választ

2011. aug. 22. 22:20
 5/13 anonim ***** válasza:

kibírja a hideget de, nem bánja amúgy ha bent pocolhat a házba :)

Igen a vizslák elég örökmozgók ezért kell nekik az intenzív mozgás. Mondjuk ha kertbe van tartva van egy kis előny de a kert se minden mivel ott is unatkozik a legtöbb kutya

2011. aug. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 nory0722 ***** válasza:
Télen ők is kevesebbet mozognak,így napi fél óra elég neki,viszont jobb időkben viheted biciklizni,hosszabb sétákra. én 2naponta hordom őket 1-1,5 órát biciklizni,így ők elvannak. Nekem egy beagle és egy keverék van.
2011. aug. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Az elvárásos dolgot még mindig nem értem :D
2011. aug. 22. 22:22
 8/13 anonim ***** válasza:

Nevelés kérdése minden, szerintem a kutyával ki fog jönni, a vizsla nem agresszív kutya, meg két kölyök jobban összeszokik, biztos lesz pár hatalmi harc, de el fogják dönteni ki a falkavezér.


A vizsla nem jól tűri a hideget hosszú távon, nekem volt, vacogni szokott a hidegben, de ha kinti kutya lesz, jobban fogja viselni, viszont azt javaslom, hogy meleg helye legyen valahol télre, ruhákkal bélelt, jól szigetelt ól, vagy garázsban, melléképületben kialakítva valami.


Nagy mozgásigényű kutya (végülis vadászkutya), ha nagy udvar van, ahol tud szaladgálni, nem lesz gond, de nekem a rossz tapasztalatom az volt (nálunk bent volt), hogyha unatkozott és nem tudott kimenni, mert egyedül volt hagyva, akkor megrágta a bútorokat, kint pedig hatalmas gödröket ásott. Mindenképp sok foglalkozást igényel, és minden nap legalább egy jó nagy sétát, ahol kifutkoshatja magát. Rágcsálni valók legyenek neki, nehogy kárt tegyen unalmában:) Amúgy jó kutya, okos, hűséges, barátságos

2011. aug. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 nory0722 ***** válasza:
Hát hogy milyen kutyát szeretnél igazából? Goldenhez illőt gondolom. Tehát mindenképpen 20 kg felettit és mozgósabb kutyát. vannak tervek? Gondolok itt pl agilityre,biciklizésre,hosszú sétákra,kirándulásra,kutyákkal jól kijöjjön...?
2011. aug. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Pontosan.Apportozni szeretném.De sztem nem lesz vizsla
2011. aug. 22. 22:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!