Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nem lehet megnevelni...

A kutyám nem lehet megnevelni sehogy?

Figyelt kérdés

van egy kuvaszom szeptember 5-én lesz 5 hónapos azaz már jó nagy és nagyon harapdál már kiskora óta és mi már kiskora óta próbáljuk leszoktatni de akármit csinálunk nem megy eddig próbáltuk azt hogy az orrára koppintunk meg azt is hogy ott hagyjuk ha harapdál de hiába amikor meleg van akkor nyugis,lusta de van olyan amikor úgymond "beindul" és akkor nagyon harapdál és összevissza cikázik az udvaron gödröket ás "lelegeli" a virágokat pedig szoktunk vele hozd visszát játszani amiben jól kiszaladgálja magát meg tényleg szokott rengeteg futni vna neki hely bőven de amikor beindul akkor meg csak cikázik összevissza mit lehet tenni?Leginkább a harapdálás zavar mert fáj


Bocs hogy ilyen hosszú lett :)


2011. aug. 23. 10:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
66%
hát igen... a pórázra sem ártana rászoktatni. az az első, addig semmit nem lehet vele kezdeni. látszik mennyit foglalkoztál te vele idáig...
2011. aug. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
54%
Nem kifogásokat kell keresni, mert úgy soha sem fogsz vele egyről a kettőre jutni! Ha nem bírja a pórázt, akkor hozzá kell szoktatni! Igazából ezt már 8 hetesen el kellett volna kezdeni, de sosem késő. Hamár tudatlanul beválasztottál egy ilyen durva kutyát, akkor vedd a fáradtságot és kérd szakember segítségét, magyarul irány a kutyaiskola!
2011. aug. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy nem tűri a pórázt, legelőször ezt kellene sürgősen orvosolni. Csináld úgy, hogy etetésnél ráteszed a pórázt, remélhetőleg a kajára fog koncentrálni és enni fog, ezt minden alkalommal eljátsszátok, egy kis idő után már természetes lesz számára a póráz viselése, sőt örülni is fog neki, mert a kajával fogja összekötni. Ha már semmi ellenkezést nem mutat utána kell elkezdeni jutalomfalattal a láb melletti sétára szoktatni. Fogsz egy kevés apróra vágott virslit, rácsatolod a póráz a kutyára és a jutalomfalattal csalogatod, hogy melletted menjen. Ha ez már elfogadhatóan megy a kertben, ki lehet vinni az utcára, először hagyd, hogy sokat szaglásszon, biztosan érdekes és kimerítő lesz sz6zámára az első pár séta odakint.
2011. aug. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
köszi Theia és képzeljétek el hogy eddig is nagyon sokat foglalkoztam vele minden nap több órát vagyok (vagyunk) vele játszunk vele mert a neten az olvastuk a kuvaszról hogy 1 éves korában kell elkezdeni a tanítást de az ül meg a keresd és a marad , hozzám már nagyjából megy neki és nem azért tettem fel a kérdést hogy kioktassatok hanem hogy segítsetek
2011. aug. 23. 11:48
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Minél hamarabb elkezded a nevelést, annál könnyebben fog menni, az butaság, hogy 1 éves korától lehet tanítani.
2011. aug. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
kösz szépen :D te legalább rendes vagy és nem oltogatsz mint a többiek igazából én is úgy tudtam csak apa olvasta azt és semmivel nem tudtam meggyőzni hogy nem igaz
2011. aug. 23. 12:08
 17/18 Máté Állatvédő válasza:

Sok problémától megkíméled magad, ha mielőbb elviszed kutyasuliba, mert ez sajnos csak rosszabb lesz. A pórázt pedig tűrnie kell, mert te vagy a vezér, nem ő. A harapás dominanciaharc kezdete is lehet. Harapd vissza...persze csak átvitt értelemben. Ha rákap a kezdere, kapd el a bundáját, vagy bökd oldalba. A mancsralépés fájdalmas ugyan, de kevésbé ért belőle, mintha "kézzel megharapod". Mindenesetre határozottan tudatosítsd benne, hogy ez megengedhetetlen. És valóban mozgatni és játszani kell vele, de ha lehet nem a kertben...menjetek "vadászni" minden kutyának az a legnagyobb boldogság ha a gazdája mellett dolgozhat. Vigyetek játékot is magatokkkal és játszatok a szabadban.

Sok sikert!

2011. aug. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
52%
gondolom te rohadtul értesz hozzá, ha ennyire nem kell kioktatni téged. érdekes még a pórázra sem szokattad rá, pedig már 5 hónapos. akkor nem értem mért van kiírva ez a kérdés...
2011. aug. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!