Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány hónapos kortól lehet...

Hány hónapos kortól lehet agility-re tanítani a kutyát?

Figyelt kérdés
ha korábban kezdem sérülhetnek a csontjai ugrás közben?
2011. aug. 23. 12:23
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat...:) <3
2011. aug. 23. 12:48
 12/14 anonim ***** válasza:

Mindenképpen csak egy éves kora után ugráltasd bármilyen fajtájú a kutya. Lehet, hogy most semmi baja nem lenne, de pl 5-6 évesen mondjuk műteni kell a csípőjét, és örök életre sánta marad.

Eleinte csak vidd ki a pályára, hadd ismerkedjen a kutyusokkal, hadd szocializálódjon. Szerintem olyan fél éves korban bőven elég elkezdeni tanítani neki az alapokat, nem hajt a tatár. Az egészsége sokkal fontosabb.

Mire 1 éves lesz már tudni fogja mit kell csinálni, elég akkor feltenni neki a léceket.

2011. aug. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Szerintem fél évesen vidd ki az agi pályára, és földre tett léccel gyakorold a kanyarokat (kecsker, olasz stb). Aztán kúszózhattok. Megtanulni a bemenetelt. Szlalomot Másfél éves kora előtt ne, mert nagyon megterhelő
2011. aug. 24. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Én két hónaposan kezdtem tanítani a kutyámat. (border collie) Az hogy mikor kezded el vele, az attól is függ, hogy csak hobbiként vagy versenyszerűen akarsz vele foglalkozni. Ugrani én csak félévesen tanítottam, akkor is csak az egyesen. Addig megtanulta a kontaktzónás akadályokat, a szlalomot,kúszók, meg persze a földre fektetett rudakon átszaladt. Ha versenyezni akarsz vele, akkor ne várd meg míg másfél éves lesz.
2011. aug. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!