Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a jó a hosszú szőrű, nagy...

Mi a jó a hosszú szőrű, nagy bundájú kutyákban?

Figyelt kérdés

Mint pl komondor, skót juhász, németjuhász, hysk...

Jaaj, ismerősöüm huskyja, amikor nyáron vedlik, kicsit durva, hogy néz ki az autó ülése, és a lakása, a kanapé, meg a fotel... :S

Másik ismerősömnek meg a komondorja egy "sárdzsungel" mert a sárban fekszik, meg hempereg, utána meg jön, és dörgölődzik hozzám :S


Mi a jó ezekben a kutyákban, csak a baj van velük nem?


2011. aug. 23. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Írtó jó érzés beletúrni a nagy,dús,hosszú szőrébe *_* sokkal "élvezetesebb" símogatni mint egy magyar vizslát pl :P
2011. aug. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Irigylem a problémáidat XD
2011. aug. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
xDD
2011. aug. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Én például Tibeti Terriert szeretnék, de nem azért mert hosszú a szőre, hanem mert szeretem a természetét. Nem biztos, hogy akinek hosszú szőrű kutyája van, az direkt azért vette mert hosszú a szőre, hanem mert az a fajta jön be neki. Nem?
2011. aug. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A rövid szőrűeknél a vedlés ugyanolyan gáz. Csak ott a rövid szőrök szépen beleállnak mindenbe.A nagy bunda véd hideg-meleg ellen. Véd a sérülések nagy részétől is.

Akinek ilyen kutyája van és naponta átkeféli, sokkal kevesebb baja lesz a szőrrel. Ami meg lejön róluk, azt az ilyen kutya gazdája elfogadja, hogy ezzel jár a fajta tartása.

2011. aug. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én imádom őket simogatni! Nekem pl. 2 pulim ban és egy hosszúszőrű tacskóm!
2011. aug. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nincs is jobb egy ápolt, dús, selymes bundájú macikutya ölelgetésénél! Amúgy szerintem nem vészes a kihulló szőrmennyiség, csak a vedléskor kell túlélni azt a néhány hetet és jó alaposan kifésülni. Ahhoz is hozzá lehet szokni, hogy néha itt-ott nemkívánatos helyeken szőrrel találkozunk. De ez is ízlés kérdése, van aki a kicsit, van aki a nagyot, van aki a kopaszt és van aki a szőröset szereti. :)
2011. aug. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!