Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért utálkoznak akiknek nem...

Miért utálkoznak akiknek nem tetszenek a társasági ölebek?

Figyelt kérdés

Pl: Egy yorkis képhez ilyen ilyen válasz:

,,Hát gyönyörűen néz ki szerencsétlen...gratulálni lehetne azoknak is akik kitalálták az ilyet..."


2011. aug. 23. 21:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Az a baj,hogy a legtöbb öleb nincs normálisan szocializálva,nevelve.Nekimennek náluk nagyobb kutyáknak,és a kicsik tulajdonosai elvárják,hogy a nagy kutya szó nélkül tűrje a támadást.Sokak számára ez visszataszító.
2011. aug. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is az a baj, hogy az emberek többsége a kis testű kutyákat gyerekként kezelik, és cseppet sem kutyaként...

(bár én ismerek ilyen leonbergi gazdát is...)


nekem 6 kutyám van, ebből 3 cica méretű keverék, 1 közepes és 2 nagy testű.


a kicsikkel is ugyanúgy foglalkozom, van hordozótáskám is, de abba csak áruházban vagy BKV-n rakom bele, egyébként pórázon vezetem, ha jön másik kutya, nem kapdosom az ölembe egyiket sem...


(falun lakom, közel pesthez, egyszerre csak 1 kicsit viszek magammal Budapestre, hogy edződjön az idegrendszerük, ne legyenek félősek... napi 2-3 óra erdei séta, más állatfajok megismertetése, stb nálunk a program...)



csak sajnos, abban a pár percben, amíg a táskában viszem a picit, látom az emberek szemében a megvetést, az utálatot a sztereotípia miatt.

ez van.


csak amikor kérdezik, milyen fajta, és mondom, hogy menhelyi keverék, nagyot néznek, hogy ilyen "luxust" kap egy "ilyen" kutya...

képmutató barmok.


nem kell foglalkozni az ilyen emberekkel, nekem az a legfontosabb, hogy a kutyáim a tőlem telhető legjobban érezzék magukat, megfelelően legyenek foglalkoztatva, tanítva, mozgatva, stb...:)

2011. aug. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
48%
Azokkal a szőke p.i.c.s.á.kkal van általában baj, akik p.u.n.c.inyalónak tartanak kutyát.
2011. aug. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :-)
2011. aug. 24. 00:09
 15/16 Munkácsi Vivien ***** válasza:
90%

1.) Divat kutya

2.) Ölebnek találták ki és nem olyan kutyának amire igazából kitalálták a kutyát, hogy az ember legjobb barátja.

3.) Ő senkitől nem tudja megvédeni a gazdit.

4.) kb. minden 5. embernek Yorki-ja van.

------------------------------------------------------------------------

DE, szerintem nem a mérettől és a külsőségektől függ az hogy milyen egy kutya. pl.: nekem skótjuhászom van. és én úgy tudtam, hogy ő egy: lusta, kényes, idegesítő kutya. Erre kaptam eg skótjuhászt,és mi lett belőle, állandóan rohangál, ímád játszani és nagyon aranyos és bárki eddig látta ímádja. Tehát nem az átlag dönti el hogy milyen egy kutya. Lehet hogy a yorki egy haszontalan kutya mert végülis ne véd meg meg ilyesmi, DE lehet nagy szíve. És ez a fő. Úgyhogy! Ne foglalkozz senkivel, ha te szereted és ismered a kutyádat annyi bőven elég!!!!

2011. aug. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Utolsó köszi ez nagyon jól esett. :-)
2011. aug. 24. 01:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!