Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most született a kutyusomnak...

Dinco kérdése:

Most született a kutyusomnak kiskutyája, elég nehézkes volt a szülés. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
nem nagyon értek az ilyen pici kutyusokhoz. mi az a mit fontosnak tartotok? segítsetek légyszíves!! köszönöm előre is:)
2011. aug. 23. 21:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

mit jelent az, hogy most? néhány órája, perce?

Császározni kellett?

Ha nem akkor kijött az összes magzatburok? 24 órán belül kapjon a szuka oxitocint és calcimust ami kitisztitja a méhet..

szopnak a kicsik? nem sírnak?

2011. aug. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
nem lenne egyszerűbb kihívni egy állatorvost?:S
2011. aug. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha nyalogatja,érdeklődik utána és hagyja,hogy szopojon semmi dolgod nincs!Tudja mit kell tennie!De ha nem foglalkozik vele ott hagyja még akkor sem érdekli ha odateszitek akkor baj van!Hívjatok orvost mert etetni kell speciális táppal 4 óránként meg megmutatja mi a teendő és ebben csak ő tud segíteni!
2011. aug. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Pár napja láttam egy műsort a kutyákról és azt mondták, hogy nagyon fontos, ha az anyjuk nem melegíti őket, akkor azt mi tegyük meg, mert ilyen kicsi korban még nem képesek a hőmérsékletüket "szabályozni".Én csinálnék nekik egy tuti kis vackot.Egy dobozba pakolnék olyan ruhákat, amik már nem kellenek vagy hasonló.Ha az anyjuk ellátja őket,eteti,melegíti őket és foglalkozik velük annyira, amennyire kell egy kutyának, akkor sztem egy kényelmes és védett helyen kívül egyelőre másra nincs szükség.Esetleg keresgélj neten,mi a teendő a pici kutyusokkal.
2011. aug. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
oxitocint?Calcimust?Ne máár minek? A természet tudja mit kell tennie és a kutya is!A génjeikben van!
2011. aug. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

először is köszi a gyors válaszokat!!

fél 5kor született igazándiból a mamám "segített" neki mivel én nem voltam itt.. ő csak annyit mondott hogy nagyon fájt neki a szülés és hogy farfekvéses volt a kutyus. elég nehézkesen jött ki de sikerült:)

nyalogatja melegíti szerencsére, én inkább azon aggódok hogy nem e eszi meg:D vagy hogy nem szoptatja rendesen majd..

2011. aug. 23. 22:08
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell szaporítani ??

Nagyon sokat értesz a kutyákhoz látszik! :S

2011. aug. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

nem ilyen válaszookat várok. kössz.

nem akartam szaporítani egyszer kiszökött és tessék.


azért az ilyen válaszok mellőzzenek légyszíves

2011. aug. 23. 22:10
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
szóval láttátok h mennyire fáj neki. és megérte?
2011. aug. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

az embernek is a génjeiben van mégis kapnak a nők méh összehúzót sőt össze is varrják nekik...nagyon természetes mi?

Ha bármi marad a szukában (placenta darab, félig kifejlődött halott kiskutya stb) néhány napon belül meghal...persze előtte a kölykei halnak meg mert a teje megtelik méreganyaggal..de hajrá.. csak havonta egyszer hoznak be hozzánk olyan szukát a rendelőbe akinek szülés után fertőződött el a méhe..

A kiskutyáknak melegre van szüksége ha farfekvéses volt nagy valószínűséggel nyelhetett magzatvizet ami vagy magától kitisztul vagy ha nincs infra akkor valószínűbb, hogy tüdőgyulladást kap és elpusztul...de persze mindig azok a legszerencsésebbek akik semmit se értenek hozzá így lehet magától kitisztul a tüdő.

2011. aug. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!