Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen a kutya tűrőképessége...

Milyen a kutya tűrőképessége ilyen melegben?

Figyelt kérdés
Tetőtérben lakom a 2 kutyusommal,és ebben a pokoli melegben kb 2 óránként lespriccelem őket vízzel,vagy a lábukat teszem bele pár percre hideg vízbe.De most 2 napig dolgozni fogok déltől este 7-ig.Fogják addig bírni?Nem fognak hőgutát kapni?Sajnos senkit nem tudok megkérni hogy nézzen rájuk,de rettenetesen aggódom értük.
2011. aug. 23. 22:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Sötétítés, ventilátor, és vizes ruha alájuk.

Nem tudsz valamit kitenni, amiben meg tudnak fürödni? Olyan helyre, ahol nem baj, ha kipacsálják a vizet.

2011. aug. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Tegyél ki nekik rengeteg sok vizet, ha pótolják a folyadékveszteséget szerintem nem lehet baj.
2011. aug. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

mekkora a szőrük és mekkorák?


csinálj minél nagyobb léghuzatot - bár sajnos semmi légmozgás nincs...

esetleg ha van ventilátorod, ami nem túl hangos, menjen egész nap...

vagy engedj a fürdőkádba hideg vizet, ha olyan rosszul lennének, bele fognak menni hűsölni...

amúgy ha csempézett a fürdőszoba, vagy valamelyik helység, az viszonylag elég hideg...

ivóvizet tegyél ki bőven, és esetleg a csempézett padlóra is lottyinthatsz kicsit...:)



most hirtelen nem nagyon jut eszembe más...:(


de sok múlik azon, milyen fajta...

az enyém pl. -30 és +40 fokban is aktív.

(káj)



remélem tudtam valamicskét segíteni.:)

2011. aug. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Kevés ilyen értelmes gazdi van mint Te !! :D Jó dolguk van a kutyusoknak :)))
2011. aug. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ha van elég vizük nem hiszem hogy baj lesz.

Nekem Amstaffjaim vannak (ők ugye rövid szőrűek) de nehezen viselik ezt a meleget. Nekem egész nap kint van nekik az udvaron egy régi kád és abban pancsolnak ha kedvük tartja. :)

2011. aug. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
ventillátor kádba víz és sok sok folyadék:))
2011. aug. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Jajj de rendesek vagytok,köszönöm:-) Hát ők yorkik,és most direkt a nyár miatt picire vágattam a szőrüket.A vizet sajna nem nagyon kedvelik,úgy kell őket belevonszolni a kádba amikor a tappancs áztatás esedékes:-)

De holnap ezeket még mind kipróbálom,nehogy bajuk legyen.Én rettentő nehezen viselem,nagyon meleg van itt.Pokol:-(

2011. aug. 23. 22:47
 8/16 anonim ***** válasza:
Ne a kádba áztasd a tappancsukat. Nekik az óriási. Vegyél egy kisebb műanyag edényt és abba tanítsd meg nekik, hogy belelépjenek. Jutalomfalattal biztosan meg tudod tanítani.
2011. aug. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nekem is yorkim van, ő is utálja a meleget.

Ő akkor a legvidámabb, ha -10 fok van, és esik a hó. Rá ruha sem kell, soha nem láttam még, hogy fázna.


Na szóval, ebben a melegben a legjobb, amit tehetsz, hogy egy ventillátort bekapcsolsz, de ne fújjon túl erősen. Az én kutyám örömmel fekszik be elé.

Illetve az előszoba ajtót szoktam résnyire nyitva hagyni, ott sötét van, hűvös, oda is szeret befeküdni.

2011. aug. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nálunk udvari kutyák vannak, amit tehetünk, hogy több árnyékos helyen hagyunk nekik vizet, illetve ha otthon vagyunk, akkor bejöhetnek, bent legalább a metlaki hűvös, ott elnyúlnak és elvannak. Látni kéne azt a műsort. :) 5 percenként lépnek két lépést előre és esnek össze, gondolom mert már felmelegedett alattuk a metlaki! :) A vizet az enyémek is gyűlölik, próbáltuk megtanítani nekik a tappancs vizezést, de sehogy nem megy. Herótjuk van a víztől...
2011. aug. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!