Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Spániel kutyusos gazdik!?

Spániel kutyusos gazdik!?

Figyelt kérdés

Szeretnék nagyon egy spánielt (angol cocker).. Sokat olvasgattam neten róla, és voltak páran, akik azt írták, hogy a spániel buta kutya, sokszor nem fogad szót, és ha mégis szófogadó, akkor is csak 1 embert tart gazdijának, s csak annak engedelmeskedik. Ez tényleg igaz? ( Mert olvastam pont az ellenkezőjét is..) Pl. mondjuk a férjemnek szót fogadna, nekem pedig már nem?

Illetve, mennyire szereti a gyerekeket? Mennyire barátságos? Fontos lenne, hogy ne legyen agresszív természetű! Nem őrzőkutyának szeretnénk.. :) Köszi a segítséget!


2011. aug. 24. 16:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs buta kutya, csak neveletlen. Egyes fajták több foglalkozást igényelnek, ennyi. A spániel is ezek közé tartozik. Barátságos, családi kutya, gyerekekkel is jól kijön. A legtöbb kutya egygazdás, akit a falkavezérnek fogad el, arra hallgat a legjobban. Többieket tiszteli, tudja hogy a rangsorban ő azt utolsó, de aki a legtöbbet foglalkozik vele, az az igazi gazdi.
2011. aug. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A mi spánielünk nagyon okos agilitizyünk vele de bizony tud makacs is lenni. Szerencsére nálunk mindenkire hallgat. Viszont a gyerekeket egyenesen utálja nem tudom pedig semmi rossz élménye nem volt vele. De nem kapott oda még senkinek csak ugat. Én csak ajánlani tudom mert nagyon kis hűséges lelkes kutyusok.
2011. aug. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnos a spánieleket is rendesen tönkretették a szaporítók, így gyakori a gyenge idegrendszerű egyed, aki akár agresszív is lehet. Tenyésztőtől tudsz venni 100-150 ezerért egészséges kutyát, vagy a fajtamentőktől is örökbe fogadhatsz neked megfelelőt. A fajtamentés ismeri a gazdira váró kutyák természetét és csak olyat ad oda neked, ami a te körülményeidnek és igényeidnek megfelel.
2011. aug. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen kutyusom van, de nagyon barátságos, gyorsan tanul, mindenkinek szótfogad, 18000-ért vettem. Barátságos, semmi baja nem volt soha. Kiskoromban kaptam, 5-6 éves lehettem, de mindent tűrt, még csak morogni se morgott akármit csináltam vele... :) Bár kiskorában kicsit szeleburdi, de ezt idővel kinövi :) Én bátran ajánlom :DD Szerintem az egyik legjobb családi kutya bár ez nevelés kérdése is. Annyi gond van vele csak hogy a szőrét rendszeresen kell ápolni, de ha ez megvan még ennyi se. :DD + sétánál figyelni kell a toklászra, bár ez minden kutyánál igaz. :DD
2011. aug. 27. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én spánielem nagyon okos volt. Nagyon könnyen tanult. mindenkinek szót fogadott a családban, de engem tekintett leginkább gazdijának. Nagyon drágán vettük, törzskönyv, chip, útlevél,... mindennel együtt egy nagyon jó helyről, minden oltását megkapta, a legjobb kutyatápokkal etettem és 2 év után mégis el kellett temetnem(szívprobléma). utána lett még egy spancim, már idősebbként került hozzánk ezért nagyon neveletlen volt, de ő is nagyon értelmes. Ő 10.000 ft volt, oltásai sem voltak, semmi, és már 5 éves is elmúlt, soha nem volt semmi egészségügyi problémája. Házikoszton és olcsóbb tápokon él.

Egyiknek sem volt baja sem más kutyákkal sem a gyerekekkel.

Ha foglalkozva van vele a spániel egy nagyon okos, szeretetreméltó kutya, aki kicsit makacs, de imádja a gazdiját.

2011. szept. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!