Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet rajta? Toklász ment...

Mi lehet rajta? Toklász ment bele? Sos

Figyelt kérdés

A kiskutyámon találtam egy pattanás szerű valamit. fehér színű izé.

Toklász ment bele? Vagy szúnyogcsípés? Vagy ahogy játszottak a másik kutyával , begyulladt egy kis seb?

A nyaka alatt van és a "válla" felett a mellkhasán.

Én toklászra tippelek , bár még nem láttam ilyet ( ő az első kutyám) , csak hallottam a növény kártékony hatásairól...

HA holnap nem múlik el , viszem orvoshoz, biztos ami biztos.


2011. aug. 24. 18:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehet kullancs is.
2011. aug. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én is kullancsra tippelnék mindezek alapján. A kullancsok egyik típusa pont így néz ki. Nézd meg nagyítóval, vannak-e lábai, stb..

Ha kullancs, akkor mihamarabb szedd ki, de ne barbár módon! Csipesszel fogd meg a tornál (ne nyomd meg a potrohát!) és egy határozott rántással szedd ki. Bele fog szakadni a feje, de azt a kutyus szervezete kilöki. Minél tovább van benne, annál nagyobb az esélye, hogy megfertőzi valamivel.. (3 nap után már 100%)

2011. aug. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
* 3 nap után 100%, amennyiben a kullancs fertőzött volt, ami attól függően, hogy hol laksz, változó valószínűségű..
2011. aug. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
neem nem kllancs szerintem , azt láttam már cicában, de nemsokára viszem le a többi kutyához, majd a gazdiktól megkérdezem, de szerintem holnap délelőtt irány a doki. :S csak tudjátok nem akarom hogy hülyének nézzenek , hogy minden szarral rohangálok az orvoshoz, de kitudja mi az :S értitek
2011. aug. 24. 18:29
 5/11 anonim ***** válasza:

[link]

Ez a típus gyakran fordul elő állatokban.

2011. aug. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ha tényleg kullancs, akkor inkább vagy csipesszel vedd ki (kullancscsipesszel) vagy pedig fogd meg gyengéden, és kezdd el csavarni az egyik irányba, amíg el nem engedi. ne huzigáld, csak csavard, nekem így nem szakad bele a feje. ne ijedj meg, kapálózni fog majd, két kő között nyomd agyon, mert ha rálépsz, attól még nem pusztul el. (nekem ezt a módszert a lódoki mutatta)
2011. aug. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Persze:) De ha 100%-ig biztos vagy benne, hogy nem kullancs, akkor szerintem nincs okod aggódni. Bármi szúrta/csípte/karmolta meg, be fog gyógyulni. Ha csak felületi sérülés, és nincs semmi panasza a kutyusnak, akkor szerintem nem kell vele orvoshoz rohanni.. max ha nagyon sok szabadidőd van:)
2011. aug. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
nem kullancs tényleg, megnéztem mégegyszer, olyan mint egy pattanás az embereken. kicsit gennyes :S
2011. aug. 24. 18:48
 9/11 anonim ***** válasza:
Megszúrhatta valami. Tapasztaltabb gazdik ilyenkor kinyomják, körömmel megnézik, nincs-e benne valami és Betadinnal lefertőtlenítik.
2011. aug. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
megpróbáljam kinyomni és le betadinozni szerinted?
2011. aug. 24. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!