Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan veszem észre, hogy...

Hogyan veszem észre, hogy toklász van a kutyámon? Mit kell rajta keresni? Mit kéne látnom ilyenkor?

Figyelt kérdés

Mármint a toklásznak csak egy része tapad rá a szőrére vagy egyből bele is áll a kutyába? Kitapintható simogatással?

Azért pánikolok ennyire,mert mindenhol előjöttek ezek a mocskos toklászok! Az összes sétahelyünkön ott vannak és nagyon félek,hogy baj lesz,már nem is szívesen viszem futkosni...

Minden 5 percben végig simogatom,belenézek a fülébe,tappancs vizit,mert ugye ezt olvastam,hogy így kell csinálni,de igazából nem is tudom mit kéne látnom ilyenkor....

Ja,és mikor tűnik el a nyavalyás növény?! Meddig van "szezonja"?

Köszönöm


2009. aug. 19. 18:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát álltalában ha tappancsba vagy fűlbe megy abból van a probléma. Hamár keresed a toklászt nyílván AZT IS KELL LÁTNOD!! Tehát a mit kéne ilyenkor látnom kérdeésedre a válasz, a toklászt!!! Hapedig ha annyira a fülében van hogy már nem látod, azt észre fogod venni a kutyád viselkedésén, kaparja a fülét, nyűszit stb...
2009. aug. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De azt nem tudom,hogy ami a kutyára megy rá az ilyen nagy csomó vagy inkább egy icipici kis valami,mint például egy tüske?!

Érted,mire gondolok?:)

2009. aug. 19. 18:15
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha keresed a toklászt, akkor ált. meg is tudod találni. Ha befúródik a lábujjai közé, a fülébe, extrém esetben a szemébe, akkor azt a kutya egyértelműen jelzi. Sántít, feldagad a lába, nyalogatja, esetleg próbálja kiszedni. Rázza a fejét, vakarja, piszkálja sokat a fülét. A szemén meg nem lehet észrevenni.

A teste többi részén, a szőr miatt nem jellemző a toklász befúródás, meg ott könnyen észreveszed, és leszeded.

Annál többet nem nagyon tudsz tenni, mint amiket leírtál (mancs és fülvizit), gondos gazdi vagy :).

2009. aug. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyámnak a nemi szervében volt toklász. :S Csak azért vettem észre, mert rendszeresen ellenőrzöm neki... De már egy ideje ott volt... Szóval ha lány kutyád van, akkor ne csak tüzeléskor nézz oda.
2009. aug. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Így néz ki. Hogy mit fogsz látni, az attól függ, hogy mennyire fúródott bele, ill. milyen hosszú a szőre.

2009. aug. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jól értette,hogy magát a toklászt,mint növényt nem ismered és azért nem tudod mit kellene látnod a kutyusban?A toklász egy olyan kalászos növényféle,ami mikor száraz,akkor akad bele mindenbe.Kb.2-4cm hosszú és tényleg a kutyák fülébe,mancsába megy bele először.Azért veszélyes,mert egy olyan átkozott növényről van szó,ami mindenbe befelé megy,de kifelé nem,mert szétnyílnak a kis "levélkéi"és megakad ha kifelé húzod.A kis pulinkat majdnem ez vitte el tavaly,mert úgy belement a fülébe,hogy nem is látszott már begyulladt a kutya füle,mire orvoshoz értünk vele.
2009. aug. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Uhhh,erre nem is gondoltam volna...biztos nem fog tetszeni a kisasszonynak ez az alváz vizsgálósdi!:D

És azt meg tudjátok mondani,hogy kb mennyi idő míg befúródik a toklász teljesen? Egy-két perc,óra,nap?

2009. aug. 19. 18:43
 8/9 A kérdező kommentje:

Jaj,dehogy is!:) Tudom milyen a toklász,csak azt nem tudtam,hogy a kutyára mekkora rész tapadhat rá.Tehát olyan pici is lehet-e rajt,hogy nem veszem észre.

De az a kép nagyon hasznos amit küldtél! Köszi!

Mondjuk nekem az is új info,hogy csak akkor veszélyes,amikor szárad...

2009. aug. 19. 18:47
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

18:29-es: én is gondoltam, hogy odaírom a nemiszervet, meg a végbéltájékot, de szerintem akkor a kérdező nem merne utcára sem menni már :).

És egy gyors javítás: a "szemen nem lehet nem észrevenni" - kihagytam egy nemet, bocsi.

Én is tartok a toklásztól, de hálistennek felénk nem nagyon van, és eddig még megúsztuk.

Vittem már toklászos kutyát műtétre, jajj, pontosan tudom, milyen genyó dolog...

2009. aug. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!