Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha valaki "megunja" kedvencét...

Ha valaki "megunja" kedvencét elaltathatja mindenféle következmény nélkül?

Figyelt kérdés
Az anyagiakon kivül persze... A szomszédunknak babája született aki allergiás a kutyaszőrre (is) és nem találtak új gazdit / helyet a 10 éves fajtatiszta westiejüknek. A férj el akarja altattatni a kutyust. Meg teheti ezt "csak" ezért?
2009. ápr. 17. 12:35
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos megteheti, remélem, ő meg egy öregek otthonában végzi egyszer... A dühöm határtalan, merthogy az emberi ridegség és ostobaság is az. Segítsünk gazdit keresni a kutyának!

Kérek mindenkit, aki olvassa ezt a kérdést, egy fajtatiszta kistermetűnek talán nem lenne nehéz! Joga van élni!

2009. ápr. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg igen megteheti.


Ha az állatorvos nem is vállalja a sintértelepen megteszik neki.


Ajánld fel hogy keresünk gazdit, segítek mindenben!

nagyon sokan szeretnének ilyen kutyust még ha kicsit öregecske is.


Azért számos jó év állhat még előtte ha ezt megússza!

2009. ápr. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Miért is kaptam lepontozást? Első vagyok. Bár mindegy is, a lényeg a kutyus élete... Az még oké, ha nem maradhat a családnál, de hogy ne lehessen gazdát találni neki, az nem létezik. A fajtamentőket ismeri valaki esetleg? Kérdező: mennyi időnk van gazditalálásra szerinted kb?
2009. ápr. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
95%

Igen, sajnos megteheti...

Javasold neki hogy inkább adja fajtamentőkhöz a kutyust!!! Vagy végső esetben menhelyre, lenne még egy esélye legalább még így is, ha meg senkinek nem teszik, akkor sajnos szegénykét úgyis elaltatják :(


És tudtommal az allergia kialakul és nem vele születünk ( nem éri elég "inger" az immunrendszert és ha hirtelen új dologgal találkozik a szervezet, akkor extra reakciót ad minden alkalommal,és csak hajlmosító génekkel születünk, úgy hallottam ez az allergia...) Amúgy érdekes, hogy egyre sterilebb világunkban egyre több az allergiás....

2009. ápr. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
88%
Mi az,hogy megunta a kedvencét? Akkor ez a kutyus soha nem volt kedvenc! Undorító!!!! Ha én megunnám az öregedő anyámat/apámat kilökhetném az utcára??? Nincs a hozzátartozók között senki,aki örökbefogadná?
2009. ápr. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
47%
Menhely... Fajtamentők. A kutya családban élt, lelketlenség lenne menhelyre vinni. Akkor inkább az altatás. Aki teheti, szóljon wiw-en, ha máshol nem is tud íyg hirtelen, hogy van egy ajándékba adó 10 éves westi.
2009. ápr. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
46%

Ha tényleg nincs más választás (a gyerek allergiás, és ez fontos szempont, gondolom, ha nem lenne allergiás, meg se fordulna a fejükben ilyen)... Menhelyre nem tudnák beadni? Biztos megértik a család indokát. Nagyon sok olyan hirdetést olvasok neten, hogy elajándékoznák kedvencüket ilyen-olyan családi okok miatt, és sajnos az allergia nem játék.

Ha ismered őket, próbáld rábeszélni menhelyre, vagy hasonló szervezetet keressenek, és ők majd találnak új gazdit, de a gyerek egészséges is nagyon fontos dolog, és megértem őket, hogy nem akarják kockáztatni.

2009. ápr. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Én szívesen befogadnám a kutyust!

Holnap mennénk a férjemmel egy menhelyre, elhozni egy kistermetű, lakásba való kutyulit.


Egyébként nem értem, tényleg tele van a net mindenféle hirdetéssel, hogy ilyen fajta kutyust keresnek. Lehet, hogy a kora miatt nem akarják befogadni, nem? Vagy lehet, hogy nem akarja ingyen odaadni, és "idős" kutyusért akármilyen fajtiszta, nem szívesen fizetnek az emberek...

2009. ápr. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
80%

Biztosan van a közelben menhely, ahova be tudja adni, és folyamatosan érdeklődhet, hogy sikerült-e gazdához adni. Azért az a kutya 10évig nem a Holdon élt! Biztosan kötődnek hozzá, szeretik/szerették.

Mint az előttem válaszoló is írja nem vicc az allergia, egy baba elég komolyan be tud fulladni, amin csak orvos tud könnyíteni. Éjszaka arra ébredni, hogy fuldoklik a gyerek... nem vicc!

Attól függ, hogy hol lakik, mert a fajtamentők sokszor helybe is mennek a kutyáért.

Ezeket érdemes átgondolni.

2009. ápr. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim válasza:
100%
Nem tudom jó ötlet-e, de vannnak itt oldalt kutyahirdetések [link] itt lehet kínálni is
2009. ápr. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!